Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért hiszik sokan azt, hogy...

Miért hiszik sokan azt, hogy manapság a Harry Potter könyvek alapművek?

Figyelt kérdés
Nem provokkálásnak szánom, csak érdekel. Sok kérdésnél láttam már, hogy alapműnek írják oda, és érdekel miért gondolják így. Én is olvastam az összes részét, de alapműnek azért nem érzem, de ez az én véleményem, kiváncsi vagyok mások miért érzik annak.

2021. febr. 23. 14:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Én sem tartom alapműnek, de tény, hogy hatása volt a popkultúrára és legalább 2 generáció nőtt fel rajta.

Nem alapmű, de lehet ajánlani fiatalabbaknak, akik amúgy nem szeretik az olvasást. Könnyen emészthető.

(Akármilyen hihetetlen, a gyerekek nem Jókai miatt fognak rászokni az olvasásra.)

2021. febr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 DeMoR ***** válasza:
65%
Nos attól lesz szerintem valami alap mű, hogy a civilizált társadalmunkon belül hány emberre és mennyi ideig volt hatással. Minél tovább marad fent valami a civilizált társadalom által, nem pedig valami "régi módi tanács" által, annál alapabb lesz. Jogosan nevezhető így a HP alapműnek, hisz "fennmaradásáért" becsületes szubkultúra alakult körülötte védő fal és bástyaként. ^^
2021. febr. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Egyetértek. A gyerekeknek kell egy mű ami rászoktatja őket az olvasásra és így megszeretik. A kötelezők többsége nem éppen olyasmi amit szeretnek. Nem egy olyan embert ismerek akik nem szeretnek olvasni csak,mert általánosban az Aranyember,Légy jó mindhalálig stb szintű "csodákat" nyomták le a torkukon.

A Harry Potter ezzel szemben rengeteg gyerekkel szerettette meg az olvasást a remek történetével és stílusával stb.;vagyis sokkal emészthetőbb a fiataloknak, mint sok másik könyv. Így én nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek. (bár én már korábban is szerettem olvasni de tény,hogy a Harry Potter sokat dobott még így is rajta mikor 11 évesen olvastam. Konkrétan le sem tudtam tenni,még a lefekvési időmön is túlhaladtam rendesen,mert nem is realizáltam,hogy mennyi az idő. A szüleimnek kellett rám szólni,hogy menjek már aludni :D)

2021. febr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem az ifjúsági irodalomban alapmű már.
2021. febr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ezt nem is vitatom, nagyon könnyen emészthető és a fordítónak is csak gratulálni tudok, mert azért az sem mindegy hogyan van fordítva.Nagy hatással volt az irodalomra ezt sem vitatom, de nem gondolnám alapműnek.


Persze egy Jókai nehéz első olvasásra, vagy sok kötelező olvasmány is olyan nehéz, de ha a HP is kötelező lenne, az nem utáltatná meg az olvasást, hiszen akkor már kötelező?

2021. febr. 23. 15:56
 6/17 DeMoR ***** válasza:
84%
Nem azért utálják a kötelezőket nagyrészt mert kötelezők. Az is persze közre játszik, de inkább az hogy random régen híres halott fasziknak kell elolvasni a fiatalok számára régi uncsi idejétmúlt... Moziba se néma filmet megyek nézni. :D
2021. febr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

Most mi az az alapmű? Én filmek terén vagyok olyan, hogy nem láttam sem a Csillagok Háborúját, sem a Gyűrűk Urát, sem sok más ilyen bazi híres filmet. De ettől még kb tudom miről szólnak, ismerem a poénokat, a mémeket. Mert kikerülhetetlenek. Ebből a szempontból a HP is alapmű, mert aki nem egy barlangban él, az annyit azért tud róla, hogy valami varázslóiskolás sztori.

Olyan szinten meg semmit nem tartok alapműnek, hogy minden embernek olvasnia KELLJEN ha műveltnek akarja mondani magát.

2021. febr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Én annak tekintem. És azért, mert mindenki ismeri. Ha nem is olvasta a könyveket, akkor látta a filmeket, vagy hallott róla. Szerintem talán nem is létezik ma Magyarországon olyan kb. 21 éves ember, aki civilizált környezetben él, beszél magyarul, és fogalma sincs mi az a Harry Potter. Egyszerűen azért, mert ott van mindenhol. Lépten-nyomon utalnak rá, arról nem is beszélve, hogy mindenhol szembejön valamilyen formában. Például a könyvesboltokban könyvként, a netflix oldalán filmként, az áruházakban bábúkként, vagy matricás füzetként, a gyakorikérdédeken, a wattpadon fanfictionként, a játékboltokban társasként, a ruhaboltokban pólókra nyomtatott címerként. Mindenhol ott van.
2021. febr. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Ja+ én gyerekkoromban úgy is néztem ki, hasonló szemüvegem volt és arcformám, hajam olyan 10 évesen.
2021. febr. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%

Én úgy gondolom, alapművek max a tudományokban, szakágakban vannak...


Nehéz a szépirodalomban meghatározni, hogy mi az alapmű, mert ezek korszakonként, nemzetenként különböznek (pl. mások az irodalmi alapművek egy vallásos, egy liberális, egy nacionalista stb közösségben...)


Ha a népszerűséget tekintenént, akkor a Da Vinci kód, Szürke 50, Coelho könyvek, vagy akár a Szjg is "alapmű" lenne.


Zárójelben megyjegyezném, hogy az csak egy urban legend, hogy a HP szerettette meg a gyermekekkel az olvasást.

2021. febr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!