Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért hiszik sokan azt, hogy...

Miért hiszik sokan azt, hogy manapság a Harry Potter könyvek alapművek?

Figyelt kérdés
Nem provokkálásnak szánom, csak érdekel. Sok kérdésnél láttam már, hogy alapműnek írják oda, és érdekel miért gondolják így. Én is olvastam az összes részét, de alapműnek azért nem érzem, de ez az én véleményem, kiváncsi vagyok mások miért érzik annak.

2021. febr. 23. 14:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%
#10-es, nem tudom mit értesz az "urban legenden", de én élő példa vagyok rá.
2021. febr. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
82%

Én azért merném rá ezt mondani, mert ahogyan előttem is irták, nem a régi magyar művek fogják megszerettetni az olvasást. Értem, hogy fontos, mert a kultúránk része, de ha a saját példámat veszem, engem a mai napig a rosszullét kerülhet ha a kötelező olvasmányokra gondolok.

Nem is beszélve arról, hogy a HP szériában konkrétan a felnőtté válást irja le JK Rowling. Kis túlzással segit a fiataloknak megérteni olyan dolgokat amiket az életben biztosan át kell majd éljenek, mint például egy szerelmi csalódás vagy akár egy közeli barátod elvesztése.

2021. febr. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olyan hogy alapmú nincs.

Én a háziolvasnányoknál mindig oldalakon keresztül boncolgattam azt, hogy miért volt sz@r az adott könyv.

8.-os koromig azt se tudtam, hogy egyáltalán vannak normális könyvek is. Azt hittem az egész olyan régi unalmas hülyeség. (S az se a magyar óra érdeme volt, hanem az internet és az e-book-ok érdeme...)

2021. febr. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
18%

#12 és mások: a háziolvasmányt nem azért adják fel, hogy megszerettessék valakivel az olvasást, hanem azért, mert az adott művek ismeretét fontosnak tartják (vagy tartották).


Matekórán sem azért tanítanak összeadni, szorozni, integrálni, hogy megszerettessék veled a matematikát.

2021. febr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
74%

14-es

Azért ez nem a legjobb példa. Összeadás,szorzás,osztás az elengedhetetlen az életben.(ne,ne jöjjünk a számológéppel) Az Aranyember és társai történetének az ismerete nem.

Sajnos az oktatási rendszer le van ragadva szinte ugyanazoknál a könyveknél már évtizedek óta. A Légy jó mindhaláligot még az anyukám is utálta,sőt nem nagyon ismerek olyat akinek tetszett volna.

Szerintem meg igenis az lenne az elsődleges,hogy először megszeresse a gyerek az olvasást,amit valljuk be..nem a több száz éves könyvek fognak elérni. Ha ez sikeres volt akkor könnyebben belekezd a régebbi példányokba is.

De ez csak az én véleményem.

2021. febr. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
19%
Jó, hát írhattam volna történelmet, földrajzot, kémiát, bármit. A hangsúly azon van, hogy a kötelezőknek nem az a céljuk, hogy megszerettessék a könyvet. Hozzátenném, hogy az olvasás szeretetét nem kell túlértékelni, de ez már más lapra tartozik.
2021. febr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Mirk ***** válasza:
54%
A világon mindenki ismeri, filmek, játékok és még számtalan egyéb termék készült belőle. Aki nem olvasta a könyveket és nem látta a filmeket, még az is tudja miről szól. Nyomot hagyott a kultúrában, e tekintetben alapmű.
2021. febr. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!