Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Romantikus regények?

Mikeemykanic kérdése:

Romantikus regények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Esetleg tudtok olyasfajta romantikus regényeket ajánlani,ami nem ez a klasszikus csöpög,folyik,szenved,szóval nem ez a 16 éves komolytalan történet,hanem van lelke,tartalma,mondanivalója....igazából nem vagyok nagy könyvmoly,de néhányszor mellé nyúltam és annyira semmilyen írások vannak...

Valami olyanban gondolkodok,ami tényleg felnőtt írások és komolyabb,de nem túl költői,de nem túl alpári sem.

Nem is ilyen távolkeleti szerelem,se Rómeó és Júliás,nem ez a szappanopera érzetű csillogást akarja lenyomni az ember torkán,de nem az a botrányos szürke 50 árnyalata.


Előre is köszönöm! Hátha nincsenek nagy elvárásaim:D



2021. márc. 18. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Jane Austen: Emma (személyes kedvenc)

Jane Austen: Büszkeség és balítélet

Jane Austen: Értelem és érzelem

Jane Austen: Meggyőző érvek

Jane Austen: A mansfieldi kastély


Emily Brontë: Üvöltő szelek

Charlotte Brontë: Jane Eyre


Lev Tolsztoj: Anna Karenina

2021. márc. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Salley Rooney: Normális emberek

Murakami Haruki: 1Q84

2021. márc. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]

Öhm... említetted, hogy nem érdekelnek a távolkeleti könyvek, de ez a személyes kedvencem, így muszáj vagyok eltüldeni. Teljesen illik a leírásodra. Van tartalma, története, okos, nem szenvedős, és egyáltalán nem csöpögős vagy nyálas, és nagyon-nagyon jó.

Ha érdekel, privátban szívesen küldök fanfordítást. :D Ez az egyik kedvenc könyvem, úgyhogy nagyon ajánlom olvasásra!


[link]

Hasonlóképpen nagyszerű. Ez nem Japán, hanem - címéből adódóan - magyar, és hasonlóan jó. Ezt pedig kifejezetten könnyű beszerezni.


[link]

Ez lényegesen gyengébb az előző kettőnél, de érdemes tenni egy próbát vele, mert ez is egy jó könyv.


Nagyon sok romantikus könyvet olvastam életemben, de ez az a három, amit szerettem is. Főleg az első kettőt. Azok nagy kedvenceim.

A Tempestről nemigen tudok nyilatkozni, mivel marha rég olvastam, de a másik kettőre hatványozottan igaz, hogy van lelke, tartalma és mondanivalója is. Az elsőben társadalomkritika is megtalálható. Én nagyon ajánlom olvasásra őket! :D

2021. márc. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Anna Karenina nagy kedvenc kedves első válaszoló:)

Tündériek vagytok! Köszönöm szépen nektek! Mindegyiknek utána nézek!:)

2021. márc. 24. 15:33
 5/7 anonim válasza:
Uh, szerzőre így hirtelenjében nem emlékszem, de a címe nagyon jó: And the winner is love- És győzött a szerelem
2021. márc. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Márciuska ***** válasza:

- Anne Bronte: Agnes Grey

- Gárdonyi Géza: Ida regénye

- Louisa May Alcott: Kisasszonyok, Jó feleségek, Fiatalurak, Jo fiai, Régimódi lány, Nyolc unokatestvér, Nyíló rózsa

- Elizabeth Gaskell: Észak és dél

- Rosamunde Pilcher: Az ikrek jegyében, Ház a tengerparton

- Robin Pilcher: Közöttünk az óceán

- Maeve Binchy: Esti iskola

- George Sand: Mauprat

- Georgette Heyer: Frederica

2021. ápr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Esetleg:

Stephenie Meyer: Alkonyat sorozat

Stephenie Meyer: Life and Death - Egy életem, egy halálom

Stephenie Meyer: A burok

2022. febr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!