Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ki a kedvenc Harry Potter...

Ki a kedvenc Harry Potter karakteretek?

Figyelt kérdés
Top 5-öt vagy 10-et is írhattok. És megindokolnátok kérlek hogy miért pont az a karakter?:)

2021. márc. 21. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

McGalagony: szigorú, de igazságos. Magasak az elvárásai a tanulmányokat illetően, de segít azoknak, akiknek szükségük van rá. Ilyenkor kimondottan kedves, látszik, hogy valóban törődik a diákokkal. Nagyon szerettem, hogy ugyanannyira utálta Umbridge-et, mint én, az olvasó. Ezen kívül pedig időnként kiderül, hogy mennyire erős boszorkány valójában, és a humorérzéke is kiváló.

Piton: tudom, hogy sokak szerint hős, mások szerint meg mindenképp gonosz, de szerintem egyszerűen egy nagyon jól megírt karakter. Vannak jó tulajdonságai, és vannak rosszak is, mint minden valódi embernek. Nekem a végére úgy tűnt, hogy valóban törődött Harry-vel, és nem csak a Lily iránt érzett hűsége miatt állt ki mellette. Szintén egy nagyon erős varázsló, elvégre már iskolás korában saját varázsigéket fejlesztett ki. Néha tényleg gonosz a diákokkal, de azért vannak kimondottan vicces jelenetei is.

Molly Weasley: szerintem egy nagyon alulértékelt karakter. Felnevelt hét gyereket szinte tökéletesen, és emellett Harry-t (sőt, igazából még Hermionét is) a sajátjaként szerette. Szigorú is tudott lenni a gyerekekkel, de mindig nagyon egyértelmű volt, hogy mennyire szereti őket. Több vicces jelenete volt neki is, amikről valahogy sokan elfeledkeznek.

Arthur Weasley: igazából ugyanazért, amiért a felesége. Plusz imádtam a muglikhoz való pozitív (időnként kissé nevetséges) hozzáállását.

Luna: sokan azt feltételezték róla, hogy teljesen őrült. Közben egyáltalán nem az, sőt gyakran ő mondja ki a legnagyobb igazságokat a maga különc módján. A kezdetektől fogva kedves mindenkivel, és elfogadja azokat is, akik róla negatívabban vélekednek. Bizonyos tekintetben magamra ismertem benne, mert én is hajlamos vagyok álmodozni.

Neville: az én fejemben mindig kicsit hasonló Lunához, hiába más a személyiségük. Mindenki gyávának tartja, nem gondolják, hogy sokra viheti. Ehhez képest a hetedik részben megtudjuk, hogy mi mindenre képes (persze előtte is voltak nagyon bátor cselekedetei, de nem ennyire). Az egyik legbátrabb karakter az én szememben.

Fred és George (de akár Ront és Ginny-t is ide vehetném): szerintem nem igényel különösebb magyarázatot. Viccesek, jóindulatúak, bátrak. Testvérként szeretik Harry-t a történet legelejétől kezdve. (Ginny nyilván kicsit más téma, ráadásul nála csak a könyveket vagyok hajlandó figyelembe venni, de szerintem a filmek miatt nagyon sokan elfelejtik, hogy mennyire vicces és jó boszorkány Ginny valójában.)

De igazából nagyon sok szereplő van, akit valamiért szeretek. Hermione például sok tekintetben emlékeztet önmagamra. Lupin az a tanár, akire mindenki vágyik. Voldemort igazából a tökéletes gonosz. Umbridge a tökéletes "reális" gonosz, aki simán létezhet a valóságban, de valahogy nagyon jó érzés utálni. Ugyanez Gilderoy Lockhart esetében, minden porcikám utálja, de pont az a jó benne. Hagrid jelenléte mindig pozitív érzéseket kelt bennem... Még a végtelenségig sorolhatnám, de szerintem elég egyértelmű, hogy nem tudok olyan könnyen választani. :)

Azt azért még hozzátenném, hogy bár több szempontból is rosszabbnak tartom a filmeket a könyveknél, az általam felsorolt karakterek mind szinte tökéletesen lettek a filmekben is megformálva (Ginny-t kivéve). Persze szerettem a "gyerek" színészeket is, de a felnőtt szereplők tették számomra annyira élvezhetővé a filmeket.

2021. márc. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Nekem elég sok van.

- Mc.Galagony, azért, amit az előző válaszoló írt, teljesen egyetértek vele.

- Molly Weasleyvel is ez a helyzet, hozzátéve, hogy bár sokan nem néznék ki belőle, rendkívül jó harcos, ha kell.

- Ginny Weasley. A filmek botrányosa rosszul formálják meg, teljesen elveszik ott a könyvbeli Ginny. Nagyon szeretem a könyvbeli karakterét, mert vicces, határozott, okos, önzetlen, kitartó, jó, és erős harcos, ügyes, tehetséges.

- Bellatrix Lestrange. Azon kívül, hogy tisztelem a hűsége, a tudása, és a tehetsége miatt is, csodálom az elszántságát,a ragaszkodását, és a céltudatosságát, szeretem is a karaktert. A Voldemort irányában támasztott érzelmei, a kegyetlenségével együtt kissé komikus szereplővé teszik, és számmra emiatt lesz nagyon szerethető. Na, meg azért is, mert gátlástalan, és egy kicsit őrült.

- Sirius Black. Szerintem zseniális karakter, és nagyon sajnálom a sorsa miatt. Tehetséges, lázadó, hanyag drámakirálynő fiatalon, aki a barátságokon és a harcon kívül semmit nem vesz komolyan. Nagyon sajnálom a börtönévei miatt, ahol bizony valamennyire megkomolyodik, amit a fiatal énjét látva egyáltalán nem vettem volna biztosra az Azkaban nélkül.

- James Potter. A fiatal bolondos, tehetsége, elszánt, kicsit egomán, de csupaszív énje megunhatatlan számomra. Imádom a kontrasztot, hogy mennyire komolyan veszi magát(de mást nem nagyon), azt gondolja, nincs előtte akadály vagy lehetetlen, és a Lily iránti megingathatatlan rajongása között. Hűséges, és kitartó, önzetlen, s jó humorú ember.

Ők a legfőbb kedvenceim.

2021. márc. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, szinte mindegyikkel egyetértek akiket írtatok. Rengeteg szuper karakter van a Harry Potter univerzumában éppen ezért nehéz választani, de legalább így mindenki megtalálja hogy kivel tud a legjobban azonosulni. :)
2021. márc. 21. 18:26
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Nekem Sirius és McGalagony, azokért amit már előttem leírtak. És rajtuk kívül Lupin van még bent a top 3-ban.


Hogy miért? Rengeteg nehézséget kellett átélnie már fiatalon. Először a vérfarkas harapás, ami miatt folyamatos fájdalmai voltak, kiközösítették. Majd miután a Roxfortban barátokra lelt és élete legboldogabb éveit élte, egyetlen éjszaka alatt mindent elveszített. Lily, Peter és James halottak voltak, Sirius elárulta a legjobb barátait és megölte Petert (persze ez nem pont így volt de ő így tudta). Ezek után sem lett olyan keserű, minden diákot szívató tanár mint Piton, pedig nagyon hasonló dolgokon mentek keresztül (Először magány és kiközösítés, majd barát elvesztése). Képes volt olyan szeretettel fordulni másokhoz, főleg a diákokhoz, ami ezek után nem sokaknak ment volna. És megint egy boldogabb időszaka következett, visszakapta a legjobb barátját, a Főnix Rendjében a barátaival együtt küzdött. Aztán elveszítette Siriust, de ezek után sem tört meg, hanem tovább folytatta a harcot. Felesége és gyermeke lett, és már csak az utolsó csatát kellett volna túlélnie hogy boldogan éljen velük, de életét vesztette, amikor már végre ott volt előtte a megérdemelt béke és boldogság.


Menthetetlenül sírtam amikor meghalt.

2021. márc. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16%
Chedric. Mert jóképű :)
2021. ápr. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 es vagyok.

Most ébredek rá, hogy kihagytam Lily Evanst. Nem is tudom, hogyan történhetett ez, mert mindenképpen a kedvenceim közé tartozik.

Okos, hűséges, önzetlen, kedves, bátor, jószívű, és a barátaiért mindig kiáll. Ha viszont valaki a barátait sértegeti, vagy bántja, akkor hirtelen egy aranyos őzikéből dühös házisárkánnyá változik, és nem fél tüzet okádni. Nagyon szeretem benne ezt a kettősséget :)

2021. ápr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!