Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek melyek azok a...

Szerintetek melyek azok a fantasyk, amik jobbak mint a Trónok Harca?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 9. 23:11
1 2
 1/18 anonim válasza:
75%
Északi fény trilógia
2021. ápr. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Ez elég szubjektív dolog, szerintem pl rengeteg jobb van a Trónok harcánál.


Andrzek Sapkowski - Witcher könyvek

Tolkien - Gyűrűk ura

Robin Hobb - Látnok ciklus

Forgotten Realms fantasy könyvek, főleg Salvatore könyvei Drizzt-tel

Robert Jordan - Az idő kereke

Ursula K. Le Guin - Szigetvilág

Stb.

2021. ápr. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Jegesmedvék és boszik? Érdekes a tematika, de első pillantásra nem tűnik olyan mélynek. Kissé Narnia és Harry Potter feelingem van, azokkal pedig az a problémám, hogy mindig a jó győz a sekélyes, egysíkú gonosz ellen. Ez a trilógia hasonló?
2021. ápr. 9. 23:31
 4/18 A kérdező kommentje:
#2 Ezekben is sekélyes főgonosz van? Sajnos herótom van tőlük. Az egyik általad említett könyvben valamilyen "sötétnagyúrt" láttam és ez nem tűnik valami komplex karakternek. Persze az előitéleteim csak a névből adódódnak, ami nem a legjobb osztályozási forma.
2021. ápr. 9. 23:37
 5/18 anonim ***** válasza:
58%
Hát én sok mindent olvastam/láttam, de nekem szinte minden szempontból a Trónok Harca volt a csúcs...
2021. ápr. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Miért kell lepontozni az embereket? Az volt a kérdés, hogy SZERINTED mi a jobb, egyéni vélemény lett kérdezve. Az elsó 2 válaszoló pontosan ezt tette.
2021. ápr. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
31%
Attack on Titan, bár annak is olyan szhar befejezése lett, mint a GoT-nak
2021. ápr. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%
Gyűrűk Ura trilógia mind könyvben, mind filmen.
2021. ápr. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
23%

Az Attack on Titan nem regény, kicsit fura dolog regény formával összehasonlítani. Nem igazán értem. Mondom ezt úgy, hogy szeretem az anime/manga médiumot, de ez kb. ilyen almát a naranccsal dolog.


Szerintem Abercrombie jobb. Martin kicsit túltolja a karakterek számával. Nyilván okés a több szemszög, kifejezetten szeretem is, de ne legyen már az, hogy minden családnál van 87 másik kiegészítő, kisebb család, ahol van 63 gyerek, akiket ráadásul gyakran egymásról neveztek le (Rickard Stark VS Rickard Karstark, kösziiii).

Attól meg egyenesen a falra mászok, mikor a témában nem jártas emberek állítják, hogy a Trónok Harca pontosan ábrázolja a középkort. Van egy keves ismerősöm, akinek történelem diplomája van, mellette szenvedélye a térképészet. Könyvet tudna írni arról, hogy mennyi mindennek nincs értelme. De mindig van valami okos, aki szerint a középkor az pont ilyen volt. :D Szerinte Az első törvény Abercromie-tól sokkal realisztikusabb.


Aztán ami szerintem nem a legjobb Martinnál az az, hogy pár "durva fordulat" után már egy bazinagy mém az egész. LOL, mindenki megdögliiiiik. :D Mint mindennel, az ilyesmivel sem árt takarékosan bánni, mert az nem fordulat, ha tudod, hogy úgyis kinyír mindenkit. Akkor már csak egy vicc.

2021. ápr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%

"Az Attack on Titan nem regény, kicsit fura dolog regény formával összehasonlítani. Nem igazán értem."


A kérdésben semmi nem utalt arra, hogy csak regényekre kíváncsi a kérdező.

2021. ápr. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!