Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Akik olvasták a Szent Johanna...

Akik olvasták a Szent Johanna Gimi sorozatot: nektek mi volt a véleményetek Reni szüleiről?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok a nevelési stílusukról? Szerintetek nem voltak sokszor indokolatlanul keménykezűek Renivel?

Én úgy gondolom, hogy a valóságban, egy átlag tinédzser szemében szinte semmilyen tekintélyük nem lett volna, mert még a gyerekük előtt sem csináltak titkot abból, hogy nem értenek a neveléshez. Így pedig hiteltelen, amikor néha elő akarták adni a keménykezű, szigorú és határozott szülőpárost, akik nevelési célzattal büntetnek (például telefonmegvonással meg hasonlók).



2021. ápr. 13. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Engem biztos a sírba kergették volna nagyon nem bírtam őket
2021. ápr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
90%

Én személy szerint őket sem bírom, Renit egyenesen utálom :D.

Egyszerre babusgatták és féltették mindentől, közben feleslegesen voltak szigorúan.

Ezért lett Reni is teszetosza és szerencsétlen.

2021. ápr. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Az egyetlen szerencséjük az volt, hogy Reni alapjáraton egy szófogaďó, nyugodt mintagyerek maradt 8 részen keresztül, aki nem vágyott különösebb lázadásra.

A valóságban viszont egy átlag tinédzser megette volna reggelire azt a két szerencsecsomagot.

2021. ápr. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Az hogy az anyukája nem tud főzni. Xd
2021. ápr. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Amúgy kíváncsi lettem volna, Reni szülei mit csináltak volna egy Edina vagy Viki kaliberű gyerekkel.

Valljuk be, azért rendesen el van túlozva ez az egész a temérdek kamaszkezelő könyvükkel meg minden egyébbel, de az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy a 2010-es években, amikor a történet játszódik, még teljesen mások voltak az átlag tinédzserek, és a szüleik is teljesen máshogy kezelték őket.

Mi akkor hírből sem ismertük azt a világot, hogy egy osztályból minden második kiscsaj félmeztelenül mutogatja magát az Instán, minden érdektelen percét kiokádja a netre, és a “normális, liberális” szülő nem hogy letolja/eltiltja, még meg is támogatja benne, adja alá a lovat, hogy szajhát csináljon magából.

Akkor teljesen új volt a legtöbb közösségi oldal. Sok platformot ilyenkor még nem is ismert itthon a többség, illetve még nem is létezett.

És igen: Mindenről tájékoztatnom kellett a szüleimet, hogy tizenévesként hova regisztrálok fel, legyen az akar valami béna állatneveldés oldal. Az első “internetezős” telefonomat akkor kaptam, amikor gimibe mentem. Előtte állandóan az előzményekben ellenőrizték, hogy mikre kerestem rá, milyen videókat néztem meg. (Én meg nagy bőszen törölgethettem minden mást, de azt meg ők nem tudták, hogy ez is lehetséges. 😂)

Viszont azt tegyük hozzá, hogy akkor sem volt kevesebb veszély.

Nem tudom, mit gondoltak például Reni szülei, amikor elvették a telefonját, és mobil nélkül kellett iskolába járnia, este egyedül az utcán mászkálnia... Budapesten... a fővárosban. 😕 Azért ennek nem tenném ki a gyerekem soha, mert lehetnek vészhelyzetek, amire senki nem számít.

2021. ápr. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

Teljesen alkalmatlanok a gyereknevelésre, tipikus mérgező szülők!


-Nincs kommunikáció, az anya rosszul főz, de ezt nem mondják meg neki, inkább a gyereket is hazugságra neveli az apa. Simán főzhetne a másik szülő is, meg tanulhatna az anya.

-Van egy rakat nevelési könyvük, de úgy látszik, egyikben sincs benne, hogy szeresd a gyerekedet, törődj vele. Amikor bőgve hazajön a lány nem őt kérdezik, hanem rohannak könyvet olvasni. E mellett annyira nem ismerik a lányukat, hogy még alapvető reakcióit sem látják előre, mindig a legrosszabbat feltételezik.

-Egy hét után radikális netkorlátozás, mert egy osztálytárs egyest kapott. Hisz ugye elég szocializálódni a tízperces szünetekben, amikor más dolga is van az embernek, minek még kapcsolatot tartani és kiépíteni. Persze ezt úgy, hogy nem tudja belőni, hogy a többiek mikor lesznek fenn, mikor tud velük szót váltani.

Azt se felejtsük el, hogy előtte a lányuknak nem voltak barátai, s pár nappal azelőtt még örültek, hogy beszélgetett mással. Aztán meg minden délutánt inkább töltsön otthon, hogy "magával foglalkozzon", értsd csak olvasson, s egyedül a szüleivel beszélgessen.

-Kamaszodás jeleként veszik, hogy tizenöt-hat évesen átmenne egy kicsit az osztálytársához. Mindig rátelepednek, kifaggatják, de rossznak, hibásnak csak őt hozzák ki.

-Vladárral szemben sosem védik, amikor mindenki dicsérte őt a szülőin, csak a rajztanár szidta, akkor dicséreteket csak lesöpörték, az számított csak, hogy szidhatták végre a tanár miatt. Egyébként nagyon akarták az ilyen pillanatokat, jó teljesítményéért sosem dicsérték, csak a negatívot keresték.

-Erőltették Kingával a kapcsolatot, amikor nyilvánvaló volt, hogy milyen rosszul érzi magát a lányuk a közelében.

-Koncertről már ne is beszéljünk, akkor ugye ő volt az áldozat, de csak Virág kapott vigasztalást, őt meg elhordták mindennek, a másik lányt mentegették, aggódtak érte, pedig ő ártott szándékosan a lányuknak. Durva büntetést kapott, amihez ragaszkodtak is bármi is történt később. Amikor meg sírva jött haza a gyerek, akkor megint azt akarta az anyuka, hogy Virágot hívja, béküljön vele.


Lehetne még sorolni, de már régen olvastam, nem is tervezem újra. Lényeg a lényeg, a szülőknek nem lett volna szabad gyereket vállalni, mivel szörnyűek.

2021. ápr. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat, nagyon jókat írtatok! :)
2021. ápr. 17. 13:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Vannak jo dolgaik, pl hogy milyen buszkek az osztondijra, es mindenkinek elmeselik. Megengedik, hogy osztalytarsak naluk pizsibulizzanak, a muter meg azon se propblemazik, hogy valentin napon Kinga odacsodit 20+ embert. Elviszik Viragot es Ricsit is suliba. Az is peldaul aranyos, hogy az apuka rohan haza hozzajuk a konferenciautakrol, hozza a nasit, szerintem valahol cuki a potvacsi dolog is, hogy van egy kozos suttyom titkod a kislanyoddal :D, az is nagyon tetszett, amikor az otodik reszben az anyukaja kihuzta Renit a depressziobol halloween utan, meghallgatta, megvigasztalta, elmentek kajalni, fodraszhoz. Deeeeee...:(

- netkorlatozasra mi szukseg volt? Vegre tudna msnezni a tobbiekkel, vegre nem o lenne a nyomi kivulallo, erre lekorlatozzak az egeszet - pedig pont ok mondtak, hogy orulnek, h vegre vannak baratai.

- hogy lehet a rajz egyesert megbuntetni??? a rajz abszolut tehetseg es kepesseg kerdese. Lenyegeben az tortent, hogy "Nem vagy tehetseges, kislanyom??? Na add csak ide a laptopod meg a taviranyitod!" :DD nagyon de nagyon igazsagtalan.

- Rajz2: Okes, ertem, hogy Vladar miert utalja Renit. Ha valaki annyit keptelen felfogni, hogy szeptember, vagy hogy valentin-kepeslap, akkor nekem is ugy tunne, hogy szimplan gunyt uz a targyambol. DE Ennek ellenere Vladar nagyon durvan messzire megy a tanulo bullying-olasaval - Reni szuleinek kvara ki kellene allniuk ezen a ponton a sajat gyerekuk mellett - nem pedig viharzani haza a szuloirol, es megjobban lezuzni a gyerekuk onbecsuleset es kiallni a "bantalmazo" tanar mellett.

- kamaszkezelo konyvek... na jo, ezt nem is erdemes nagyon kifejteni. A gyereked nem egy krva projekt ami hasznalati utasitassal mukodik. Te is voltal kamasz. Menni fog a sajatod felnevelese is.

- Szilveszter... Az igazsagtalansag teteje, hogy ott megbuntettek, raadasul, amikor Reni leirta a naplojaban, hogy minden szrnak elhordtak otthon, "amitol a vilag legundoritobb emberenek erezte magat", kb megszakadt a szivem szerencsetlenert, pedig nem kedvelem Renit.

- Elveszed a gyerek telefonjat ???? Miert ???? Ez milyen buntetes mar? Reninek nem okostelefonja volt az utolso reszig, nem jatszott es netezett rajta, neki aztan tenyleg SOS hivasokra kellett legtobbszor, inkabb menjen iskolaba, utcara stb telefon nelkul, es ne tudd elerni ot, mint szulo? Gratula!

- Anya letedre egy kva palacsintat nem tudsz osszehozni? Fozotejszint hasznalsz sima helyett, stb? Es anyuci nem eszik a sajat foztjebol, vagy hogy nem veszi eszre, hogy egy rakas gane, amit osszepocsekol az alapanyagokkal? :D Beleteszi a diohejat a dios sutibe.. Te jo eg...

- A palyavalasztasi dolog.. NE. DONTS. A. GYEREKED. HELYETT. Es foleg ne hisztizz, ha nem ertekeli, hogy donteni akarsz helyette. Szerencsetlen 17-19 eves embernek epp igyis eleg stresszes kivalasztani, hogy merre vigye tovabb az eletet - szoval tegyuk itthon kozellensegge, es stresszeljuk szet megjobban! :DD


Szoval ha pontozni kene, ahogy Reni szokta, legnagyobb joindulattal is 5/3. Jelentos reszben tehetnek rola, hogy Reni egy teszetosza, nyamnyila, onbizalomhianyos, egyedul eletkeptelen kamasz, es majd fiatal felnott lett.

dec. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!