Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért Kinga a legnépszerűbb a...

Miért Kinga a legnépszerűbb a Szent Johannából-ből?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__11086145..


Volt ez a kérdés, és elgondolkodtam, hogy nagyon érdekes, hogy egy ilyen országban (mint a miénk), ahol az emberek többsége nem őszinte, nincsenek céljaik, hiányzik a segítőkészség, a szervezőkészség, a kiállás másokért stb. szinte az összes kritikában Kinga szerepel kedvenc karakterként.


Vagy talán pontosan azért ő a legnépszerűbb, mert kevés ilyen ember van körülöttünk, de vágyunk rá?



2021. ápr. 17. 10:03
 1/7 A kérdező kommentje:
/a -bőlre nincs magyarázat/
2021. ápr. 17. 10:05
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Az egész sorozat alatt az ő személyiségfejlődése a legváltozatosabb.

Eleinte egyáltalán ne volt szimpatikus. Ő képviselte a beképzelt, csőlátású törtető szerepét, aki csak a saját érdekeit tarja szem alatt, más nem érdekli.

Mindenkit lenézett, senkivel nem volt hajlandó szóba állni, ha nem nyújtott neki semmit.

Aztán történt vele ez-az, és teljes mértékben átfordult a kocka.

Az erős akaratát és vehemens természetét innentől kezdve arra használja, hogy - igaz, a maga módján -, de segítse a többieket. Még a nála nehezebb eset húgát, Kittit is.

2021. ápr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor szerinted nem volt ő már a történet elején szerethető? Mert annyit nem változott, inkább a falait engedte le.

„senkivel nem volt hajlandó szóba állni, ha nem nyújtott neki semmit.” De Reninek mégis próbált segíteni már az elejétől, pedig nem nagyon kapott tőle semmit.

2021. ápr. 17. 12:37
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
talán ő az egyetlen LL karakter, aki nem egysíkú
2021. ápr. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Nekem már az elején ő volt az egyik kedvenc karakterem, mert nem tartottam olyan idegesítőnek, mint Renit vagy Virágot. A #2-es pedig jól összefoglalta a karakterét.
2021. ápr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Mert összetévesztik a magabiztosságot az agresszióval, segítséget a bántalmazással. Ez nem ismeretlen a pszichológiában sem, sokszor választanak olyan főnököt, mint Kinga, aki rávilágít mások hibáira, erős egyéniség stb. Aztán hamar kiderül, hogy nem főnöknek való, demotiválja a beosztottait.


Akik több önbizalmat szeretnének, azoknak menő az ilyen karakter, de valójában a lány inkább tűnik önbizalomhiányosnak, hisz mindig versenyeznie kell, nem bírja elviselni, ha nem a legjobb, mindig mások orra alá kell dörgölnie, hogy ő mi mindent ért el stb. Sokkal inkább szorongó, megerősítés kényszeres karakter, akinek mindig kell egy külső elismerés, hogy ne kételkedjen magában.

E mellett bántó és agresszív, simán lerángatná más ruháját (lsd.Cortez és a kabátos diák), leszól másokat, megalázza őket. Ahhoz képest, hogy másokért való kiállás élteti, Karcsit sosem védte meg, ha a szeme előtt is bántották, akár életveszélyesen is (bicikli), akkor sem tett semmit.


Lényeg, hogy sokan szeretnének több önbizalmat, s azt hiszik, neki van, ezért tetszetős számukra a karakter.

2021. ápr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
Nekem nagyon love/hate kapcsolatom volt Kingával. Szerintem a legtöbben azért szerették, mivel mindig helyre tette Renit, amikor az olvasók már nem bírták a szenvedéseit és ezért mindenki hálás neki. Meg ahogy fentebb is említették, céltudatos volt és biztos volt magában és komolyabb témák is érdekelték és nem félt kiállni maga mellett. Viszont sokszor szerintem ő maga is az elveivel ellentétesen viselkedett. Bántó volt, durva, és csomó ember önbizalmát földberombolta, de közben elvben a zaklatás ellen volt. Összeségében valóéletben biztos nem lennék jóba egy olyan lánnyal, mint ő. De a karaktere érdekes volt, pont emiatt, mivel nem tudod eldönteni szerintem egyértelműen, hogy jó vagy rossz karakter.
2021. ápr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!