Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek arról,...

Mi a véleményetek arról, amikor valaki szellemírót "használ"? Ti büszkék lennétek egy szellemíró által megírt könyvetekre?

Figyelt kérdés
Évek óta szenvedek az írással. Annyira szeretném, hogy életre keljenek az általam megálmodott ötletek, de úgy érzem magamba sehová sem jutok. Ugyanakkor attól félek, egy (másik) író nem értené meg a világomat, a karaktereimet, azok képességeit stb. hogy "reálisan" vissza tudja azokat adni. Ez ilyen vagy lesz belőle valami, de nem leszek vele elégedett, vagy semmi nem lesz belőle helyzet?

2021. ápr. 21. 02:05
 1/9 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%
Én nem használnék. Inkább olvass sokat, úgy rengetek ihlet jön ám. Én sem tudtam írni szart se korábbi években, azóta rengeteget olvastam, és elég jól haladok most a könyvemmel.
2021. ápr. 21. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tévedek (javítsatok ki, ha igen), a szellemíró nem szépprózát ír, hanem pl. önéletrajzokat, újságcikkeket, beszédeket stb. Nyilván a celebeknek nincs irodalmi készségük és/vagy idejük, hogy ezeket megírják.
2021. ápr. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

A szellemírók mindent írnak. Blogbejegyzéseket, hirdetéseket, regényeket, celeb könyveket, életrajzi könyveket, e-könyvet, sajtó anyagokat, tényleg akármit. Még egy amazon termékleírást is.

alapvetően nem tartom gáznak, mert sok esetben a szellemíró nem a nullából indul ki, illetve ha ő ebből tud megélni és ehhez ért, akkor egészségére, igény nagyon is van ilyen munkára. Általában a szellemíró kap valami anyagot, ötletet, cselekményt, kéziratot, amin dolgozni tud és a szerzővel közösen dolgozik rajta.

Ezzel a munkával tök jól lehet keresni, ha valaki jól csinálja, meg mondjuk elterjedtebb nyelven (pl. angolul), nyilván ez egy fix, egyszeri összegű bevétel, a szerzői jog és az ehhez kapcsolódó, hosszú távon is kitartó bevételek, merch meg kapcsolódó jogokból befolyó bevétel a szerzőt és nem a szellemírót illetik meg.

Egy szellemírónak az a dolga, hogy veled együtt dolgozzon, ha nem tetszik, amit ír, akkor szólsz neki és addig javítjátok, amíg tetszik.


Egyébként pedig úgy lehet fejlődni az írásban, hogy sokat kell írni és sokat kell olvasni.

2021. ápr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor már inkább társíróra lenne szükséged, akivel együtt dolgoztok, ötletetek, segítitek egymást, ha a másik elakad.
2021. ápr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3: ez ugyanúgy működhet szerinted, ha nem tudunk élőben találkozni?


4: Nem szeretném hagyni az írót, hogy komolyabban beleszóljon :) Annyira részletesen megadnék minden infót, amennyire csak tudok, és bármilyen megfogalmazásba ami nem karakterhű vagy nem interpretálja megfelelően egy szereplő szupererejét belekötnék. Persze ötletei lehetnek, tanácsokat adhat - amíg azok apró részletek, nem befolyásolják az összképet.

2021. ápr. 21. 12:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
És mi lenne, ha megtanulnál írni magad? Vannak írástechnikai könyvek, blogok, tanfolyamok, amikkel szépen lehet fejlődni.
2021. ápr. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az lenne az egyenes út, ám annyi mennyiségű idő és energiabefektetésre (már) nem tudom rávenni magam. Évekig írástechnikai könyveket, blogokat és egyéb könyveket olvastam, féltucatszor elkezdtem a regényt, írtam 4-5 fejezetet, béták segítségét kértem, majd töröltem mindent és üres lappal kezdtem. Amennyi anyagot elvetettem, annyiból már egy több száz oldalas könyvet írtam volna. Szerintem az írás nem való mindenkinek :)
2021. ápr. 21. 15:32
 8/9 Sunshinedoll ***** válasza:

#5

Igen.

2021. ápr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát ha ez a helyzet, mármint hogy nem szeretnél tovább próbálkozni, akkor megértem. De akkor kezdj el spórolni, mert milliós tétel lehet egy könyv megírása, ha azt nézzük, mennyi ideig tart.
2021. ápr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!