Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek George R. R....

Szerintetek George R. R. Martin befejezi A tűz és a jég dalát?

Figyelt kérdés
Valahogy sehogy sem halad vele...

2021. ápr. 25. 22:11
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
17 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy Dan Simmons előadás közben Simmons Martinról beszélt, még jóval A tűz és jég dala könyvek előtt beszélgettek Martinnal arról, hogy mit szeretne íróként elérni és Martin válasza valami olyasmi volt, hogy belekezdeni egy fantasy trilógiába, amit soha nem tud majd befejezni. xD

Szóval lehet végig azt volt a terv, hogy nem fejezi be. :)

Martin egyik írói példaképe Frank Herbert és ő sem tudta teljesen befejezni a saját történetét.


Egyébként mivel most megint az új sorozatokkal foglalkozik, gondolom még kevesebb ideje jut az írásra.

2021. ápr. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A történeteknek nincs végük, csak az író abbahagyja őket. Nekem ASOIAF az első kötetet jelenti, de néha elmegyek a harmadikig (ott már erősen leesett a színvonal), és nekem ott ér véget az egész. A tv sorozatból vagy két percet láttam.


Azért remélem, hogy a majdani jogtulajdonos-kiadó nem lesz annyira kapzsi mint Robert Jordan esetében (mondjuk ott 10+ millió dollárt kapott előlegként RJ a halála előtt), és nem bíz meg egy analfabétát a sorozat „befejezésével”.


De Harper Lee esetében is láthattuk, hogy egy pénzhajhász ügyvéd hogyan tesz tönkre egy teljes életművet. (Na jó, csak majdnem.)

2021. ápr. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%
A Winds of Wintert még valószínűleg be fogja fejezni, de az utolsót kizárt. Előbb hal meg. Vagy bele se kezd már, én a helyébe nem tenném. Már olyannyira beleunt, beleroskadt ebbe az egész történetbe, hogy már undorodik az írásától, ez abszolút megérthető. Ha fél életedet azzal töltöd, hogy egyetlen sztorit írsz... hát eléggé kínzó lehet. Ha imádná még ma is a Tűz és Jég dalát, már réges-rég befejezte volna az egészet. De valószínűleg már nincs se fizikai, se mentális ereje, hogy áterőszakolja magát még két könyvön.
2021. ápr. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!