Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan tudnék az irodalommal...

Hogyan tudnék az irodalommal hobbiból foglalkozni?

Figyelt kérdés

Bár sokáig nem érdeklődtem az irodalom tantárgy iránt, már 6. osztály óta jók a tanáraim, szóval valamennyi lelkesedés volt bennem.


Először youtube-on egyszerű sorozat elemző videókat kezdtem el nézni (pl. trónok harcáról), aztán megismerkedtem a tv tropes oldalával, ami nagyjából egy történet felépítéséhez használt eszközökről szóló wiki. Később elkezdtem egyre többet olvasni, és így 12. osztály közepére/végére azt vettem észre, hogy már mindig várom az irodalom órákat is, boldogan ülök a gép elé hallgatni őket, és még az érettségire készülés közben is élvezem a műelemzésre fordított órákat.


Most nem tudom, hogy ezt az újonnan jött lelkesedésemet, hogyan tudom kihasználni. Vannak olyan érdekes (non ficiton) könyvek amik a témával foglalkoznak? Nézzem/olvassam újra kedvenc sorozataim és könyveim analitikus szemmel? Esetleg próbáljak meg írni, hátha élvezni fogom azt is?


Tud valaki tippet adni aki jártasabb a témában, vagy esetleg ezt is tanulja az egyetemen? Én lehet ezt inkább meghagynám hobbinak, de azért szeretnék belemélyülni a dolgokba, és nem csak szórakozásból regényeket olvasni.



2021. ápr. 28. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a tanárodat! Komolyan, biztos értékelné és adna személyes tippeket.

Írással is próbálkozhatsz, de az egy picit más, mint a bölcsészet. Ha érdekel, akkor nyugodtan, de azért nem ugyanaz.

Vagy olvass analitikus szemmel, akár amatőröket, írj kritikát. Ez hatalmas segítség nekik is, te is fejlődhetsz.

2021. ápr. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Létezik az irodalomtudomány. Nyitnak a könytárak, kölcsönözz könyveket a témában
2021. ápr. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!