Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi az a könyv szerinted, amit...

Mi az a könyv szerinted, amit minden embernek el kellene olvasnia az élete során, és miért?

Figyelt kérdés

Címet, írót és indoklást is írjatok, lexegek szívesek! Köszi!

Nekem egyébként Erlend Loe-tól a Naiv.szuper az. Olyan perspektívát tár az olvasó elé, amilyet nagyon más író nem. Egy lassú, elgondolkodtató életfelfogást. Az író összes könyvét ajánlom egyébként.



2021. jún. 14. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Orvos-Tóth Noémi: Örökölt sors


Pszichológia témájú kötet de szerintem nincs az az olvasó, aki utána ugyanúgy fog tekinteni múltbeli elakadásaira, mint azelőtt.

2021. jún. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Mo Xiang Tong Xiu-tól a Mo Dao Zu Shi c. regénye.


Nem azért, mert téríteni szeretnék mindenkit, hogy fogadják el a melegeket/bixeszuálisokat. Két férfi jön benne össze, de nem ez a történet középpontja, hogy minden erről szól. Én azért olvastatnám el, mert ez a könyv kiváló példája, hogy nem rögtön szobára mennek, hanem fokozatosan épül fel a kapcsolat a két férfi között. Ráadásul a főszereplő, Wei Ying elveszti eredeti testét. Ez azért fontos, mert a másik férfinak, Lan Zhannak nem az számít, hogy néz ki, hanem a lelke, ő maga. "Wei Ying mindenhogy Wei Ying." Nem szenvednek össze-vissza, hogy a másik kimondja azt a redvás "szeretlek" szót. Tettekben nyilvánul meg az egymás közti kapcsolat, kimondatlanul is.


Manapság a fiatalság (istenem, mintha olyan öreg lennék) egyből belemegy mindenben, mintha kötelező lenne. Aki meg nem, cikinek titulálják. A kapcsolat szóval imádnak dobálózni, de maga a szó súlytalan. Amerikai romantikus regényekben néhány fejezeten belül csók, szex, első látásra szerelem, és anélkül ugranának egymásért kútba, hogy legalább a másik kedvenc színét tudnák, meg van a másik fiú, aztán a csaj nem tud választani.


Szerintem fontos lenne, hogy a párkapcsolatokat jobban értékeljék, és tényleg arra használják, akivel a szó meghozza valódi jelentését. Volt osztálytársnőim között nem 1-2 volt, akik szakítottak, aztán nem sokkal utána jött a következő (és nem azért mert ribizlik és lábat szét). Számomra komolytalan, hogy állítólag elkezdenek járni, párkapcsolatban vannak, imádják egymást, erőteljes szeretlek, aztán 1-2 héttel később szakítanak csak úgy. Nem azt mondom, hogy mindenkinek letargiába kell esni, de azért az nekem megkérdőjelezhető, mennyire volt őszinte az a szeretet, ha egy vállrándítással el van intézve.


De a valódi párkapcsolaton kívül mást is tartalmaz. A múlt, jelen, jövő. Gondoljuk, hogy a jövőben ez meg az lesz, biztosnak tűnik, aztán máshogy alakul, ami lehet jó vagy rossz, megvan benne a jó és rossz is. Eldönteni, hogy mi a helyes és mi a helytelen, jó és rossz megkülönböztetése, igazság és hazugság... Sajnos én csak nagyon sablonosan tudnám ezt leírni, mint amit minden idézetes oldalon meg lehet találni, pedig ennél jóval mélyebb az egész regény jelentése, amit találni lehet benne (és nem nagyítóval keresve, hogy én ezt látom, hanem tényleg minden megkérdőjelezhető, és a végén áll össze). És a benne lévő dolgok korszaktól, országtól független igazak. De leginkább én a kapcsolatot emelem ki, mert nem telik el úgy nap, hogy ne jönne valakinél szóba.


20/l

2021. jún. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen leírtad, tetszik! És szerintem igenis el kell fogadni a homoszexualitást, mert a szerelem mindenhogy szerelem! Köszönöm a válaszodat, és az első válaszolóét is! Vicces, hogy pszichológiát tanulok, és még soha nem hallottam arról a könyvről…
2021. jún. 14. 23:49
 4/12 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%

Frank Herbert: Dűne


Számos okot fel lehetne sorolni, például, hogy a ma ismert sci-fi műfaj megteremtője, a klasszikus hőseposz tanulságos kifordítása, egy idegen világ ökoszisztémájának értő és részletes megalkotása, a vallás szerepkörének rendkívül egyedi perspektívába helyezése. Ez egy messiástörténet, ahol a messiás csupán egy ember.


Nem egy könnyű darab, kell hozzá egy nyitott látásmód, illetve ez egy trilógia első darabja csupán, de önmagában teljességgel megállja a helyét, viszont nagyon ajánlott elolvasni a másik kettőt is, ugyanolyan jók. Azokban jönnek ki igazán az első rész tanulságai, mint következmények.


És nem utolsósorban élvezetes. Abszolút kötelező olvasmánnyá tenném középiskolában valamelyik régi idejétmúlt, dögunalmas mű helyett. Mert amellett, hogy egy jóval mélyebb és komplexebb történetet mesél el, mint bármelyik kínzó romantikus francia regény, melyeket utáltunk olvasni annak idején, ez még szórakoztató is, és talán még meg is szerettetné az emberekkel az olvasást, ahelyett, hogy elriassza őket tőle.

2021. jún. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy könyvet mindig nagyon nehéz kiemelni, de ha muszáj csak egyet, akkor David Attenboroughtól ajánlanám az Élő bolygó című ismeretterjesztőt. Vagy tőle bármi mást.
2021. jún. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerb Antal: Utas és Holdvilág


Szerintem ez a könyv olyan, hogy mindenki, aki elolvassa úgy érzi, hogy ez igazából egy kicsit róla szól, és még meg is lepődik, hogy a szerző nem neki dedikálta. Nem mellesleg gyönyörű tájleírásokat is tartalmaz és rengeteg szép gondolatot.

2021. jún. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondoltam, hogy le leszek pontozva. Kinek melyik része nem tetszett a válaszomnak? Hadd találjam ki! Az, hogy két férfi a főszereplő. Akinek ez a problémája, annak gratulálok, megragadta a lényeget abból amit írtam.
2021. jún. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sajnos vannak ilyen emberek… és akkor ne is beszéljünk a ma hoott homofób törvényről, szörnyű, hogy mindig van lejjebb…
2021. jún. 15. 19:27
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves hetes! Sajnálom, hogy lepontozták a válaszodat. Szomorú, hogy valakit ez zavar. De én nagyon hálás vagyok, hogy leírtad ezeket a szép gondolatotokat, inspiráltál, hogy elovassam a könyvet. Szóval nagyon köszönöm.

#6 voltam amúgy :)

2021. jún. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves hetes, nem biztos, hogy azért pontoztak le, amire gondolsz. Az is ok lehet, hogy szórakoztató irodalmat írtál. (Egyrészt vannak a notórius lepontozók, másrészt van, aki vérszemet kap, és szerinte csak a magas irodalom az irodalom, minden más szemét. Ha tudnád, én hányszor megkaptam, hogy szemetet olvasok!)
2021. jún. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!