Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlanátok...

Milyen könyvet ajánlanátok egy 16 éves lánynak, aki igazából sosem olvasott eddig?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy kaptam könyvutalványokat, de szégyen, nem szégyen, a kötelező olvasmányokon kívül kb. semmilyen könyvet nem olvastam életemben. Viszont úgy döntöttem, hogy akkor már felhasználom az utalványokat, de nem is tudom, milyen téma meg műfaj érdekel.

Szóval ti ennyi idősen mit olvas(ta)tok, mit ajánlanátok? Bármilyen műfaj jöhet, csak arra kérlek, hogy ilyen csöpögős, romantikus dolgokat ne. :D Esetleg pár szót írjatok róla, hogy nagyjából miről szól. Előre is köszi!


2021. jún. 28. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Mediátor sorozat: [link]

Gergő sorozat: [link]

2021. jún. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Harry Potter könyvek
2021. jún. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Időfutár. Izgalmas, fordulatos, humoros időutazós könyv. Remekül visszaadja az adott kort, és tanulni is lehet belőle. Nekem egyik kedvencem már évek óta.
2021. jún. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

A könyvekben is pont olyan műfajt keress, mint a filmekben vagy játékokban.


Főleg mert sokhoz könyv is van. (Alien, Predator, AVP, Doctor Who, Star Wars, Stargate, Harry Potter, Tolkien Középföldés könyvei, Stephen King könyvei, H.P. Lovecraft pár műve, Vampírakadémia, Az ​éhezők viadala, Shadowhunters, X-akták, Mass Effect, HALO, Starcaft)

2021. jún. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Anna0806 ***** válasza:
89%
Én 15 évesen kezdtem olvasni. Akkor a Szent Johanna gimi és Leiner Laura könyvei vezettek be az olvasás világába. Azóta természetesen mást is olvastam mivel már eltelt bő három év azóta. Én nagyon tudom ajánlani így elsőre ha gondolod a LOL könyveket, mert azok könnyű egyszerolvasós könyvek. Aztán ami engem még nagyon megfogott az Jenn Bennett két könyve. A Ragyogó Szemek és az Alex nagyjából. Esetleg Kasie West aki nálam örök kedvenc. Szívességből szerelem. A távolság relatív. Szerelem karnyújtásnyira. Szerelembe zárva. Ezek mind klasszak és én nagyon szeretem. Remélem tudtam segíteni egy kicsit.
2021. jún. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Néhány kedvencem, ami szerintem kezdő olvasóknak is jó lehet:


•Marissa Meyer: Szívtelen (Heartless) - ez egy egyrészes fantasy könyv, ami az Alice csodaországban világában játszódik, valamilyen szinten annak az újrafeldolgozása, viszont itt Alice helyett a Szív királynő van a főszerepben


•Marissa Meyer: Holdbéli krónikák - ez is mesefeldolgozás, az első kötet a Hamupipőke újramesélése egy jövőbeli környezetben, egy kiborg lánnyal a főszerepben. A folytatásban pedig más mesékre való utalás is megjelenik, mindegyik rész más-más mesét helyez ebbe a világba az írónő az újabb szereplők által.


•V. E. Schwab: Viszály - ez egy kicsit komolyabb könyv, tulajdonképpen "szuperhősökről" szól, de szerintem nem olyan mint a Marvel vagy a DC filmek. Nem a világ megmentéséről szól, inkább azon van a hangsúly, hogy hogyan is váltak a szereplők a jelenlegi önmagukká.


•Leigh Bardugo: Grisha trilógia - jelenleg szerintem az egyik legnépszerűbb ifjúsági fantasy, Netflix sorozat is van belőle, ha érdekel. Szerintem méltán ilyen népszerű, az írónő egy nagyon izgalmas világot alkotott meg és a karakterek is nagyon szerethetőek.

Ráadásul ebben a világban játszódik még a Hat varjú duológia is (ezt csak azért nem ajánlom elsőre, mert az első 100-150 oldalon kicsit nehéz belerázódni, ezért első könyvnek nem biztos, hogy ideális, néha én is nehezen haladtam vele, pedig nagyon szeretek olvasni) szóval ha tetszik a trilógia, és a világ amiben játszódik, akkor tudod ezzel folytatni.


•Leiner Laura könyvei: elég népszerűek, egyszerű a nyelvezet és a történet, jók a karakterek. Nem egy nagy durranás, viszont kezdésnek szerintem nagyon jó, sokan emiatt szeretik meg az olvasást. (Ha egyrészest szeretnél, akkor a Bábelt tudom leginkább ajánlani, ha pedig sorozatot, akkor a Bexit)


•Sarah J. Maas: Tüskék és rózsák udvara - ez is egy elég népszerű fantasy, izgalmas történettel és remek karakterekkel. Nem rövidek a részek, de szerintem van annyira pörgős, hogy viszonylag hamar el lehet olvasni. (Ebben van már néhány részletesebb erotikus rész is. Nem tudom, hogy állsz ezekhez, de gondoltam szólok, akár előnyt, akár hátrányt jelent :D)


•Anna Woltz: Black box - már elég régen olvastam, szóval erről kicsit nehezebb összefoglalót írnom, de arra élénken emlékszem, hogy hangulatában olyan volt, mint egy Black mirror epizód, szóval ha azt szereted, valószínű ez is tetszeni fog.


•Josh Malerman: Madarak a dobozban - ez egy nagyon jó thriller, film is készült belőle, én nagyon szerettem mert tényleg végig fenntartotta a feszültséget, végig izgultam az olvasása közben.


•Markus Zusak: A könyvtolvaj - a 2. világháború idején játszódik a könyv, és szerintem egy nagyon szép, bár a témájából adódóan kissé szomorú történet, viszont szerintem az elbeszélésmódja nagyon különleges, mert a Halál a mesélő


•Agatha Christie: Gyilkosság az Orient expresszen - elég híres krimi viszont szerintem tényleg jó, meg nem is hosszú, akár egy délután alatt is el lehet olvasni.

2021. júl. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%

Én ennyi idősen Harry Pottert, Forgotten Realms és Dragon Lance könyveket olvastam, például a lányoknak írt könyvek (akkor már kifutó Csíkos könyvek meg Jacqueline Wilson könyvek) abszolút nem érdekeltek. Huszonévsként viszont sok ifjúsági regényt olvastam, és szerintem ebből több neked is bejönne.


Kleinheincz Csilla: Város két fül között

L. M. Montgomery: Emily (ez egy ötrészes sorozat, ami a 18. századvégi Kanadéban játszódik)

Gerald Durrell: Rokonom, Rosy

Mary Hooper: Édességek kicsiny boltja

Scott Westerfeld: Csúfok

Robert Merle: Üvegfal mögött

Neil Gaiman: Csillagpor

Jostein Gaardner: A történetárus

Jerry Spinelli: Stargirl

2021. júl. 3. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!