Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a Johanna a...

Mi a véleményetek a Johanna a nőpápa címü regényéről?

Figyelt kérdés

Azt szeretem ebben a regényben amikor Johanna és a barátja elmennek egy ortodox templomba ahol elmagyarázzák nekik hogy hogyan kell helyesen keresztet vetni és mit jelképez ahogyan csinálják. Meg meghatott hogy sokáig üldözték az ortodoxokat és Szent Teodóra szüntette meg az ikonrombolást és engedte meg hogy gyakorolják vallásukat, ezt Johannáéknak mesélték.

Egy dolgot nem értek:

Hogyan nem hallottak meg hogy Jogannának vékony női hangja van és ezért nem lehet férfi?! Hogyan választhatták pápává mikor hallották hogy női, vékony a hangja. Mert bújhatott ferfiruhaba de a hangja nem lehett férfias nő létére. Én azért csak megismertem volna a hangjáról hogy nő és nemhogy pápát csináltam volna belőle de excomunicatio vobis, kiátkoztam volna a keresztény egyházból örökre. Mert az bűn hogy úgy tett mintha férfi lenne aztán szerelmeskedett. De a Szűzanya megbüntette mert a végén amikor adta volna az áldást a népre akkor szült egy gyermeket aki halott volt és belehalt Johanna is a szülésbe, akkor rájöttek milyen szentségtörést követett el. Itt nem Szent Johannárol írok aki harcolt a pogányokkal hanem a női pápáról.



2021. júl. 2. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó könyv, szóval nem csoda, hogy a nyolcvanas évek elején adták ki utoljára.


Egyszerre röhögtet meg és gondolkodtat el.

2021. júl. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én is szeretem olvasni de nem röhögtet. Ez egy megtörtént eset.

Várok még véleményeket.

2021. júl. 2. 19:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nem egy megtörtént eset, csak egy legenda. Semmi nem támasztja alá, történelmileg nem bizonyítható, hogy tényleg létezett volna olyan nő, aki pápa lett volna.
2021. júl. 6. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!