Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket ajánlanátok...

Milyen könyveket ajánlanátok egy 16 évesnek, ami egyszerűen elmagyarázza a biokémia alapjait?

Figyelt kérdés
Egyéb témák, amik érdekelnek: mikrobiológia, kémia, genetika, sejtek...

2021. aug. 13. 15:00
 1/3 A kérdező kommentje:

Ezekkel szemezgettem a könyvtár honlapján, mi a véleményetek róluk, ha olvastátok őket? Van köztük más is:


- Az élet fonala: bevezetés a molekuláris biológiába


- Növényélettan: Az anyagcsere és a fejlődés molekuláris és biokémiai-fiziológiai alapjai


- Robin Cook könyvek :)


- Biokémia (Elődi Pál)


- Növényi biokémia (Farkas Gábor)


- A fajok eredete (Charles Darwin)


Mennyire érthetőek?

2021. aug. 13. 15:08
 2/3 anonim válasza:
100%
Ahhoz, hogy megértsd a biokémiát teljesen, először meg kell értened a sima kémiai alapját (főként a szerves kémiát) utána a biológiai folyamatát. Szerintem ha ezek nincsenek meg , akkor ezek a könyvek még elsőre nehezen érthetőek lehetnek, persze nem tudom, hogy 16 évesen meddig jutottál ezekben a tananyagokban, de ha jól tudom mi 11.ben vettük a biokémiát alapszinten, nem pedig egyetemi szinten.
2021. aug. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A biokémiát még nem vettük, viszont a szerves kémiát idén tanultuk, és én jártam versenyekre (biológiából és kémiából is), arra is kellett külön tanulni.


Mindegy, könyvtári könyvek, kiveszem őket max. nem értem és visszaviszem majd.


Vagy megnézem, van-e szerves kémiáról könyvük valamilyen, akkor kezdeném azzal. Van még valamilyen fontos alap dolog? Akkor keresek azokhoz könyvet.

2021. aug. 13. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!