Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Megéri megvenni egy könyvet...

Megéri megvenni egy könyvet amit viszonylag jó áron megtalálok jóval előbb mint ténylegesen olvasnám?

Figyelt kérdés

Éppen kerestem egy könyvet mindenfele, és közben egy csomó másikra találtam ami érdekelne, és mindet nem is,de van 4-5 olyan könyv amit tudom hogy biztosan elolvasnék, még ha 5 év múlva is lesz rá időm.

Így is van vagy 15 olvasatlan könyv a polcomom, de nem tudom hogy mondjuk pár év múlva hogyan lesznek kaphatók.

Egyébként Stephen King könyvekről van szó.

Nyilván pénzügyi kérdésekben más nem dönthet az ember helyett, de főleg az érdekelne, hogy másoknak is vannak-e ilyesmi tapasztalatai/ véleménye.



2021. aug. 15. 15:51
 1/4 belapus ***** válasza:
100%

Azt neked kell tudnod, számodra megéri-e ?

Az a 15 olvasatlan könyv az én olvasatlan könyvtáramhoz képest csekély mennyiség.

Ha komoly akcióban ( nem 25-30 %, hanem 60-70 % felett ) van, én meg szoktam venni, akkor is, ha jóval később fogom elolvasni.

2021. aug. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó könyvet venni mindig megéri. Ha csak később tudjuk elolvasni, eltesszük a polcunkra, addig a lakás dísze is lehet, majd ha sorra kerül, vagy kedvünk támad rá, akkor elővesszük, és elolvassuk.

Egyre ügyeljünk. Nehogy túlzásokba essünk, és annyi könyvet vásároljunk össze, hogy már nem is igen férünk tőlük a lakásban. Így jártam én. És a felhalmozott kötetekből jelenleg is van kb. 200-250 olyan, ami ott figyel a polcon, hogy mikor veszem a kezembe. Igen ám, de mindig jönnek újabb és újabb megjelenők, amik akkor és ott sokkal érdekesebbnek tűnnek, mint az otthon pihenők, és megint megveszem az újat, a régi meg csak vár.

Nem a könyvkiadás ellen akarok beszélni, de nem kell feltétlen minden számunkra érdekes könyvet megvásárolni, mert azokat a köteteket néhány hét elteltével megtaláljuk a könyvtárban is.

Nekem ez a tapasztalatom és véleményem.

2021. aug. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

„Igen ám, de mindig jönnek újabb és újabb megjelenők, amik akkor és ott sokkal érdekesebbnek tűnnek, mint az otthon pihenők, és megint megveszem az újat, a régi meg csak vár.”


Érdekelne, hogy miket olvasol, mert minőségi könyveket biztosan nem.

2021. aug. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#3-as!

A jelenleg olvasott könyvem: Füst Milán: A feleségem története.


Ezt megelőzően az alább felsoroltakat olvastam, úgy írom, ahogy eszembe jutnak, nem az olvasás sorrendjében. Te kérdeztél, én válaszolok.


Lackfi János - Milyenek a magyarok?

Jan Novák: Betonszívű nagyapám

Elena Ferrante: Brilliáns barátnőm, tőle még: Nápolyi regények

Várkonyi Zsuzsa: Férfiidők lányregénye

Rakovszky Zsuzsa: Szilánkok

Owens Delia: Ahol a folyami rákok énekelnek

Bereményi Géza: Magyar Copperfield

Lázár Ervin: Játék álarcban

Orvos-Tóth Noémi: Örökölt sors

Szvoren Edina: Nincs és ne is legyen

Szabó Magda: Pilátus

Szerb Antal: Utas és holdvilág

Grecsó Krisztián: Isten hozott

Náray Tamás: Zarah

Colson Whitehead: Nickel fiúk

Ugyancsak tőle: Földalatti vasút

Agota Kristóf: A nagy füzet

Yuval Noah Harari: Sapiens


Ezek az idei eddigi olvasmányaim. A távolabbiakat talán nem sorolom. A megjegyzésedet "mert minőségi könyveket biztosan nem" pedig kikérem magamnak!

2021. aug. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!