Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyiket érdemes elolvasni?

Melyiket érdemes elolvasni?

Figyelt kérdés

Az éhezők viadala

Büszkeség és Balítélet

Anne othonra talál

A davinci kód

Twist Olivér

A három testőr

Mielőtt megismertelek



2021. aug. 19. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az összeset, csak másért.
2021. aug. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked tetszik, akkor érdemes.

Nekem pl.Az éhezők viadala nem tetszett, nem is olvastam végig az egész sorozatot, mert nem volt érdemes. Hogy neked az-e, azt majd te meglátod.

2021. aug. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a Büszkeség és balítélet érte meg legjobban, nagyon szerettem olvasni, de ez mindenkinek más. Attól függ melyiket gondolod legjobbnak vagy melyikről tudod hogy leginkább tetszene neked.
2021. aug. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Az elsőn és utolsón kívül mindet.
2021. aug. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Az éhezők viadalát nagyon szeretik fikázni az emberek, és ez engem elszomorít, mert ezek szerint nem tudtak átlátni a víz felszínén, és vak báránykaként be is nyelték, amit Hollywood művelt a trilógiával.


Az éhezők viadala egy elgondolkodtató kommentár a tömegmédiáról, az erőszak dicsőítéséről, a háborús kultúráról, az imperializmusról és a kapitalizmusról. Nem maga a viadal a könyv lényege, ahogy a szerelmi háromszög sem, amit a filmek felfújtak az adaptációban. A könyv lényege a mély trauma és az abszolút borzalmak voltak, amiket az állam okozott (ami többek között valóban a viadal létezésében is megnyilvánul). A "szerelmi háromszög" lényege sem az volt, hogy "jaj, két fiú, melyiket válasszam" - az egész csak a megtestesítése volt a tematikus döntésnek, amit Katniss meg kellett hozzon: Gale az állandó harcot jelképezte, Peeta pedig a békét és visszavonulást. Annyi mindent lehetne mondani erről a könyvről, de mindenki legyint rá, hogy YA, pedig a mai médiaközpontú társadalomban hihetetlen aktuális az, amit bemutat. Mi, a nézők, vagyunk a Kapitólium. Az éhezők viadala a hollywoodi filmipar kritikája, és pontosan ezért voltak képtelenek tematikailag hű adaptációt készíteni a trilógiáról.

2021. aug. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
5-ös, az Éhezők viadala a japán Battle Royale regény kb. szó szerinti koppintása, csak éppen a helyszín, meg a nevek változtak. Bár gondolom, a Battle Royale-t nem ismered, pedig ajánlom. Sokkal jobb, mélyebb és izgalmasabb, mint ez a koppincs.
2021. aug. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Az Oroszlánkirály meg csak a Hamlet oroszlánokkal, a Hamlet meg csak egy norvég legenda koppintása. Semmi sem új a nap alatt.


A Battle Royale pedig manapság már szinte műfajnak számít. Gondolom te sem hívod a a Star Wars-t Star Trek koppintásnak, csak mert mindkettő az űrben játszódik.

2021. aug. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

5-ös, baromira nem értek veled egyet, és nevetséges másokat ez miatt ostobának vagy vaknak tartani. Véletlenül sem lehet, hogy egyszerűen nem tetszett. Belemagyarázhatsz te bármit, de ettől függetlenül még mindig nem fog jobban tetszeni pl. a prózája.


Azt meg pláne viccesnek tartom, hogy előadod a "fúj, kapitalizmus" dumát (hozzáteszem Magyarországon ez még viccesebb, lásd a saját történelmünk), miközben az írónő frankón megszedte magát rajta. Ha már kapitalizmus, kicsit mindig erősnek tartom, hogy giga-mega franchise-rajongók a Twitteren posztolnak az iPhone-jukról, egy halom merch közül.

2021. aug. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%

A szövegértés neked sem megy? Mikor mondtam akár egyszer is, hogy fúj, kapitalizmus? És lehet kommentárt írni valamiről anélkül, hogy teljesen elítélnéd. Mindennek van jó és rossz oldala is. Arról nem is beszélve, hogy az én specifikus véleményemnek semmi köze, hogy Magyarország történelme milyen.


És azt sem mondtam, hogy nem szabad nem szeretned. Ha nem tetszett, nem tetszett! Akinek nem inge, ne vegye magára! De a könyv leghangosabb leszólói el sem olvasták, mert "fúj, tinisztori."

2021. aug. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7-es, az Oroszlánkirály inkább Kimba a fehér oroszlán koppintás, nem Hamlet. Ha megnézed, eléggé Tezuka mangájából lett nyúlva a történet.
2021. aug. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!