Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ezek közül a könyvek közül...

Ezek közül a könyvek közül melyiket mennyire érdemes elolvasni? 10/hányat adtol ezekre a sorozatokra?

Figyelt kérdés

Az útvesztő 3+2 rész

Párválasztó 5 rész

Éhezők viadala 3 rész

Harry potter 7 rész

Gyűrűk ura 3 rész

Caraval 3 rész

Árnyék és csont 3 rész + hat varjú és bűnös birodalom

Jók és rosszak iskolája (magyarul 4 rész, angolul 6 rész)



2021. aug. 4. 01:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

A Harry Potter és a Gyűrűk ura alap műnek számít. 10/10


Az útvesztőt, az Éhezők viadalát és az Àrnyék és csontot csak filmben láttam, de ezek is teljesen rendben vannak. A filmek tetszettek, de a könyvről magáról nem tudok véleményt mondani.


A Párválasztó, a Caraval és a Jók és rosszak iskolája, ezeket nem ismerem. De állítólag a Caraval jó fantasy könyv.

2021. aug. 4. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

Ez attol fugg, hogy hany eves vagy, mik erdekelnek, miket szoktal olvasni.


Ha pl 13-14 eves lany vagy, szerintem a leginkabb az ilyen Arnyekcsont, Parvalaszto, Jok es rosszak, Caraval stb nyafogast fogod elvezni.


Az Utveszto, Ehezok viadala mar idosebb, esetleg fiu olvasoknak valo. A Harry Pottert pedig barmely korban el lehet olvasni.


A Gyuruk Ura az egy komoly konyv, a fantasy egyik alapmuve, foleg idosebb olvasok tudjak elvezni.

2021. aug. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennyi pontot adtam volna rájuk, mikor olvastam őket:


Az útvesztő: 10/8 - 16 vagyok, nemrég olvastam, de a harmadikat nem fejeztem be, mert már kissé unalmasnak találtam, viszont az első kettő nagyon tetszett.


Párválasztó (a trilógia): 10/10 - a másik két rész is jó volt, de azt inkább nem pontozom, mert az utolsót nem tudtam elolvasni. Kb. 14 évesen olvastam.


Harry Potter: 10/10 - 13 évesen nagyon-nagyon imádtam, most már kicsit meguntam.


Gyűrűk ura: kb. tavaly olvastam, de túl hosszúnak tartottam, ezért nem fejeztem be, bár amúgy annyira nem volt rossz. Lehet majd még egyszerűbb nekiugrok.

2021. aug. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Párválasztó: talán a felsoroltak közül ezt nem szerettem a legjobban (bár nem mindegyiket olvastam, amiket itt felsoroltál). Kb. egy TV2 szintű valóságshow a sorozat első 3 része. A 4. 5. részt már jobban szerettem. Jóindulattal: 10/5

Harry Potter: Egyik kedvenc sorozatom. Szerintem érdemes elolvasni. 10/9

Caraval: Ezt a sorozatot is nagyon szerettem. Igaz, hogy YA fantasy (amit sokan lenéznek), de szerintem a maga műfajában szuper. 10/8

Jók és rosszak iskolája: Én imádtam ezt a sorozatot. Izgalmas, érdekesek a karakterek, én amikor olvastam, alig tudtam letenni. Újra kéne olvasnom... 10/10.

A többit nem olvastam, viszont a Hat varjút és a Gyűrűk urát tervezem elolvasni hamarosan.

2021. aug. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%

A HP és a GYU nagy kedvencem, azokat mindenképpen.


A többit annyira nem szeretem, de ez csak személyes preferencia

2021. aug. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%

HP 10/10

Jók és rosszak iskolája 10/2 elcsépelt, értelmetlen történetvezetés, sekélyes, kiszámítható "fordulatok".

Éhezők viadala... Nekem 10/3. Nem kellett volna elolvasom, ez a stílus, műfaj egyáltalán nem nekem való. De ha szereted a véres, kissé brutális, izgalmas történeteket, akkor szerintem neked tetszeni fog.

2021. aug. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Párválasztó 10/10000 kedvencem imádom

Éhezők viadala 10/7 kicsit unalmas volt

Harry Potter 10/10 ez alap

Caraval 10/9 izgalmas, de a 3. Rész kicsit unalmas


Többit nem olvastam, nem tudok nyilatkozni

2021. aug. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat .

16 vagyok, lány.

2021. aug. 8. 14:06
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az Útvesztő nekem kezdetben tetszett, aztán számomra nagy katyvasz lett. Ennek ellenére ajánlanám, max félúton te is abbahagyod.


Párválasztó 5 rész - Az első három részt nagyon szerettem anno, a többi pluszrész csak bőrlehúzás. Ha szereted a tipikus lányos könyveket, akkor ezt imádni fogod. Kb 15-16 voltam, mikor olvastam, és akkor nagyon megfogott.


Éhezők viadala 3 rész - A harmadik rész már nagyon erőltetett, de az első részért már megéri. Nagyon jó könyv.


Harry potter 7 rész - Alap.


Gyűrűk ura 3 rész - Szintén alap, zseniális.


A többit még nem olvastam :)

2021. aug. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A Harry Potter és A Gyűrűk Ura tényleg jó könyvek, de utóbbihoz A hobbitot is érdemes elolvasni.


Mindkettő 10/10.

2021. aug. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!