Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha George R. R. Martin meghaln...

Ha George R. R. Martin meghalna, mi történne szerintetek a Trónok harca könyvsorozattal?

Figyelt kérdés
Ugyebár jelenlegi ismeretek szerint még 2 könyv esedékes a Tűz és Jég dala sorozat befejezéséhez, ám az utolsó előtti könyvet is 10 éve írja.

2021. okt. 6. 12:22
A kérdező szavazást indított:
Halála után más fejezné be a sorozatot Martin jegyzetei alapján
Halála után más fejezné be a sorozatot saját szájíze szerint
Halála után befejezetlenül maradna a történet
37 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Az ami az elmúlt 10 évben: semmi.
2021. okt. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Egyébként tartok attól, hogy ezek az utolsó kötetek már unalmasak, vontatottak, értelmetlenek lesznek. Nem egy olyan írónál tapasztaltam már ilyet, akinek olvastam könyvsorozatait, és ahogy idősödött az illető, úgy laposodtak el a könyvei, úgy váltak a sztorik egyre összefüggéstelenebbé.
2021. okt. 6. 12:40
 3/23 anonim ***** válasza:
6%
Csak meg kellene érteni, hogy nincs olyan, hogy „befejezés”. Addig írják, amíg veszik.
2021. okt. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

#3: ez nem feltétlen így működik. Vagy akár így is működhet, de ettől függetlenül minden megkezdett, valósnak mondható történetnek van egy lezárása. Akár 1 könyv végén, akár egy trilógia végén, de amíg az tart, addig te egyetlen történetet követsz, aminek a végére egészen addig nem kerül pont, amíg az utolsó szót is le nem írják a könyvsorozatból.

Megfelelő kreativitás, és képességek mellett nyilván azt is lehetne folytatni (lásd Star Wars), de az már nem a Tűz és Jég dala lenne, hanem egy folytatás, ami a Tűz és Jég dalát követi.

Olvastál te már olyan Agatha Christie regényt, aminek a végén nem derül ki, hogy ki a gyilkos? :D Azoknak az a befejezése, aztán jöttek más könyvek, más íróktól, amik mást meséltek el, de minden megkezdett történetnek van befejezése.

Szóval jelenleg kijelenthető, hogy ennek a könyvsorozatnak még nincs vége, és kell neki egy olyan befejezés, amit az író álmodott meg.

2021. okt. 6. 12:53
 5/23 anonim ***** válasza:
18%

Nyílt titok, hogy már nem fogja befejezni, és valszeg senki más sem fogja helyette.

Amúgy már így is nagyon ellaposodott, én csak az első 2 könyvet élveztem, a harmadik olyan amilyen, a 4-5 már csak húzódik mint a takony.

2021. okt. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%
Ha van jogos örököse akkor meglehet hogy az elkészült vázlatok alapján valamit összehoznak belőle.
2021. okt. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
12%
Soha nem fogja befejezni ez a kamugép. Szerencsére én nem szoktam belekezdeni rögtön az ilyen agyonistenített sorozatokba. Amikor felfedeztem magamnak, hogy van ilyen, már nyilvánvalóvá vált, hogy kár is elkezdenem olvasni.
2021. okt. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
53%

Sokan nem akarják megérteni, hogy Martinnak ez a könyv csak egy projektje a sok közül. Kiadónál szerkesztőként is dolgozik, illetve televíziós munkái is vannak. Általában több dolgot csinál egyszerre és azzal foglalkozik, ami jobban leköti a figyelmét.

Többször elmondta, hogy pl. nagyon unszimpatikus volt neki Frank Herbert esetében, hogy a rajongók mindig Dűne könyveket követeltek, amikor az író mást is akart írni. Ez szerintem azt jelenti, hogy nem akarja, hogy az élete A tűz és jég körül forogjon. Az állandó rajongói követelés így pont ellenkező hatást vált ki nála, mert demotiválja. Azzá válik, amit utál.


Az ember az évek alatt változik és áthelyeződik a figyelme valami másra. Martinnál is így van. Ha pedig nincs motivációja, akkor inkább ne legyen megírva a könyv, mert azt láttuk a sorozat esetében, amikor a két barbár át akart nyergelni gyorsan Star warsra, elvesztették minden érdeklődésüket a sorozattal kapcsolatban és összecsapták az egészet. Inkább legyen valami befejezetlen, mint rossz. Befejezetlenül leglaább megmarad az olvasó fantáziája.

2021. okt. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
58%
*legalább
2021. okt. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

#5: az elég baj lenne, ha odáig jut a helyzet, hogy nem fejezi be...

Lezárás nélkül az egész addig megírt történet semmit nem érne, és több ezer oldal menne kárba pusztán az író hanyagsága miatt, mert elszállt vele a népszerűség heve, és fontosabbnak tartott minden mást, mint azt, hogy befejezzen valamit, amit elkezdett.

Tolkien-re akar hasonlítani, de vele ellentétben Tolkien megírta, és lezárta a Gyűrűk Ura történetét 13 év alatt.


#8: pontosan ez a probléma, hogy mindenbe belekezdett, mielőtt befejezett volna valamit. Értem az író szemszögét is, hogy nem egyszerű megrendelésre írni, de ez már egyfajta felelősség saját maga felé is onnantól, hogy elkezdett írni valamit. Sokkal kevesebbet fog érni a Tűz és Jég dala befejezetlenül, mert nincs értelme annak, hogy felépítesz egy világot, megírsz több ezer oldalt, végigviszed a karakterek élettörténetét azért, hogy a végén ne legyen belőle semmi.

A Harry Potter sem ért volna sokat, ha az utolsó könyv, az egész addigi cselekmény lezárása nem kerül megírásra.

2021. okt. 6. 13:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!