Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha George R. R. Martin meghaln...

Ha George R. R. Martin meghalna, mi történne szerintetek a Trónok harca könyvsorozattal?

Figyelt kérdés
Ugyebár jelenlegi ismeretek szerint még 2 könyv esedékes a Tűz és Jég dala sorozat befejezéséhez, ám az utolsó előtti könyvet is 10 éve írja.

2021. okt. 6. 12:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
91%

Azért vedd figyelembe, hogy a könyve a sorozat után lett igazán nagy bestseller meg hasonló. Addig eltelt 14 év mondjuk, ami alatt meg is kell élni valamiből. Nem tudom, hogy mennyi bevétele volt a sorozat előtt írásból, de azt tudom, hogy nem élt valami jól és ezért kellett pl. tévés munkákat vállalnia.

Ma nyilván megélne csak a könyvből, de 10+ év is még ott volt, amikor nem tudott ebből élni. A prioritásai pedig gondolom akkor rögzültek.

Szóval nem hiszem, hogy érdekli mennyit ér. Mármint az írás szeretete miatt ír, ha nem így lenne, akkor már rég nem írással foglalkozna, hiszen előtte nem tudott megélni belőle (Álomdalokban ír ilyesmikről).

2021. okt. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
32%
Ez a sorozat már sosem lesz befejezve. Akinek van esze, az megvárja, hogy megjelenjen minden rész egy adott könyv sorozatból. Ha kaszálják vagy elpatkol az író, esetleg beleun, akkor semmi baj, hisz nincs hiányérzetem, mivel bele sem kezdtem.
2021. okt. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
37%

„A Harry Potter sem ért volna sokat, ha az utolsó könyv, az egész addigi cselekmény lezárása nem kerül megírásra.”


És akik úgy haltak meg, hogy csak az első könyvig jutottak? Vagy csak a másodikig stb? Akkor ők kárnak olvasták? Vonatkozik ez GRRM-re is.

2021. okt. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
60%
12. Nem mindenki így gondolkodik. Nekem pl. nem fontos, hogy be legyen fejezve egy sorozat, mert nem vagyok befejezés függő. Nekem már a karakterek és a történet összetettsége bőven elegendő ahhoz, hogy megérte elolvasni az eddig megjelent könyveket.
2021. okt. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
nézzétek meg a filmeket . az író elmondta ugayanaz lesz könyven is a vége.
2021. okt. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
89%
Nem mondott ilyet. Éppen ellenkezőleg, mindig úgy mondta, hogy két eltérő világ.
2021. okt. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
14%
16# ő mondta hogy a könyv végeszerint lett befejezve a film.
2021. okt. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
14%
azt tudom voltak eltérések, meg nyilván lesznek is , de a fő sztori uyganaz lesz.
2021. okt. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

#15, #17, #18:

több interjúban is elmondta, hogy a sorozat más szálon fejezi be a történetet, mint a könyv, és azt is elmondta, hogy nem tetszett neki ez a befejezés.

Más végkifejlet van a sorozatban, és más lesz (ha kész lesz) a könyvekben. Nem akarok spoilerezni, aki a sorozatban meghalt egyik szereplő, az a könyvben nem éled fel. Ott van a vízválasztó, onnantól a cselekmény elválik a jelenleg írás alatt álló történettől.

2021. okt. 8. 07:27
 20/23 anonim ***** válasza:
51%
19# spoiler ha Havas Jonra gondolsz akkor igen tényleg teljesen más lenne a sztori.
2021. okt. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!