Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szjg-ben a b-sek(Reniék...

Szjg-ben a b-sek(Reniék osztálya) ha olyan zűrös osztály akkor mégis miért vannak betojva egy kis piától, hm? értem én hogy nem akarnak berúgni , de ha tényleg oylan zűrös soztály lennének meg azok akiktől retteg a suli

Figyelt kérdés

mégis egyedül Virág ivott már. A többiek nem. Ez amúgy sem hihető nagyon.

Szilveszterkor is a legtöbb tini minimum 1 pohár pezsgőt megiszik, a könyvben meg kb teljes alkohol ellenesség van. NÉha mintha 0 évesek lennének a szereplők nem is a tizenéves korosztályrólí rna az író.

Én pl soha nem ittam még pedig lassan 40 leszek , de elég nagy ellentmondás van ezze kapcsolatban szerintem



2021. okt. 22. 10:16
 1/9 A kérdező kommentje:
10*
2021. okt. 22. 10:16
 2/9 A kérdező kommentje:
10 évesek lennének*
2021. okt. 22. 10:16
 3/9 A kérdező kommentje:
Ricsi is fesztiválokra jár elvileg.
2021. okt. 22. 10:19
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Na ezt még például nem vettem észre. De lehet egy olyan egyszerű oka van hogy a kiado nem szorgalmazta mert ez erosebben felnőtt téma nem pedig tini és az írónő lehet mindenképpen tini kategóriában próbálta értékesíteni a könyvet.
2021. okt. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ezzel nem lenne baj , de akkormiért kell ezt a híresen balhés osztály dolgot erőltetni?
2021. okt. 22. 10:31
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem Laura azt akarta, hogy a fiatal tizenéves olvasói ne a könyvei miatt kezdjenek el piálni, cigizni, vadul bulizni, hanem ezeknek inkább az árnyoldaláról fogalmaz véleményt a szereplők nevében.

Erre megfelelő ellenpélda a Hűvösvölgyi Suli, amiben az egyik főszereplő 14 éves csitrike azzal akar kitűnni, hogy cigizik és sört iszik. Továbbá szerintem a szex téma már az első kötetben jobban megjelenik, mint kéne egy tiniregényben szerintem. Nem arra kéne buzdítani szerencsétlen olvasókat, hogy minél előbb lovallják bele magukat.

Szerintem általánosító sztereotípia az, hogy annak, aki “zűrös”, övé az “osztály bohóca” cím, vagy egyszerűen nem bírják kezelni a tanárok, mindenképpen kötelező addiktív dolgokkal élnie.

2021. okt. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem azért, mert a "balhés osztály dologra" elég sokat lehet építeni, mind történetre, mind az azt kitöltő poénokra értve. Főleg, hogy unalmas lenne, ha egy tökéletes és nyugodt osztály lenne a középpontban, ahol szinte nem történik semmi sem.

Viszont az sem utolsó szempont, hogy a célközönség az idősebb általános iskolások és gimisek, akik eléggé befolyásolhatók tudnak lenni. Laura pedig lehet, hogy meg akarta mutatni, hogy cigi, pia és drog nélkül is lehet szép, maradandó emlékeket szerezni és ezek nélkül is jól tudjuk érezni magunka.

2021. okt. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem attól, hogy valaki balhés még nem feltétlenül kell piálnia is. A rockerek piálnak az utolsó két évben legalábbis, de nem annyira nagy szinten.

A történetben szereplő a-sok, és a Reniéknél eggyel idősebb osztály (Móniék) is bulizni járnak ergo piálnak, és ettől érzik magukat menőnek. Szándékosan csinálják, mert ez a sikk.

Reni társasága viszont nem szándékosan, tudatosan hajt a menőségre. Ők zűrösek,az iskolán belül, mert nem akarnak tanulni plusz mert ezzel a társaságon elül is poénos helyzeteket teremthetnek. De igazából ennyi. Másrészt meg a bulikon Kinga nem enged szeszesitalt fogyasztani. A fiúk meg talán hajlamosak lennének rá, de többek közt felelősségvállalásból sem teszik.

Szerintem csak ennyi van a háttérben

2021. okt. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
94%
Én a könyvek olvasása alatt mindig úgy éreztem, hogy mintha kicsit megvetnék az alkohol fogyasztást. Balhés osztály, de nem a bulizós, cigi/alkohol/drog mániás fajta. Ők a "leszarom" stílus miatt balhésok. Az ilyesmi viszont szerintem nekik sok. Nem mindenki van oda az alkoholért, én pl nem vagyok egy jó gyerek, de nekem sincs kedvemre az ivászat.
2021. nov. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!