Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Wattpadon olvasók! Jobban...

Wattpadon olvasók! Jobban szeretitek, ha egy irományhoz van kép is csatolva?

Figyelt kérdés
Például a ház kinézetéről vagy egy ember kinézetéről? Hogy jobb?

2021. okt. 26. 13:24
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
10-es A könyvekben más dolog a rajzolt illusztráció, de wattpad történetről van itt szó, könyvben én is szeretem ha van kép.
2021. okt. 27. 09:19
 12/18 anonim ***** válasza:
oké, de én ezekre inkább mint virtuális könyvekre tekintek
2021. okt. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

(első vagyok)


Az *illusztrációval* nincsen baj. Attól rohanunk a világnak, ha random, google-ről szalasztott képek rondítják a sztorit.

2021. okt. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de azok, akik virtuális könyvnek tekintik a sztorijukat és azért tesznek bele képeket, inkább azt javaslom nekik, hogy rajzolják meg ő maguk (vagy ahogy te is írtad, meg is lehet rá kérni valakit, bár az mondjuk nem ugyanaz) a karaktert, vagy a helyszínt és tegyék be fentre fejezetképnek. Ott látni is lehet, egyedi is, senkit nem is zavar és még talán hozzá is tud tenni a történethez, nem úgy, mint a random beszúrkált képek, amik az írás értékét rontják. Ez így részemről nem volna zavaró.
2021. okt. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
ok, így mér korrekt az állaspontotok, egyetértünk
2021. okt. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Azoktól a képektől kapok agyrémet, amit leírás helyett szúrnak be, ahelyett hogy 3 sorban leírnák, hogy a fiúnak szőkésbarna félhosszú haja van, és barna szemei. Ha jobban nem is megy a karakter leírása, az olvasó akkor is ki fog tudni találni rá valamit, el tudja képzelni valahogy.

Azok a képek nem zavarnak, amik ilyen montázs szerűen bemutatják a karaktert, vagy esetleg moodboardokat használnak. Az ilyen összeszedett képek, kicsit segítenek belelátni a karaktere, mégsem helyettesítik a leírást.

Azok a képek sem zavarnak, amikor az író lerajzolja a karaktert, úgy ahogy ő elképzelte, ha emellé van a szereplőről leírás is. Esetleg egy bonyolultabb leirásnál, ha mondjuk egy lónak a mintázatáról ír, segíthet az olyan olvasóknak megértetni és elképzelni a karakter kinézetét, akik nem jártasak a lovak testfelépítésében. Mert ha valaki nem tudja hogy mit jelent az, hogy sötétpej vagy csűdig kesely, annak fogalma nem lesz arról hogy egy sötétbarna, fekete sörényű lóról van szó, akinek a "térdéig" van fehér foltja.

Az ilyen esetekben szerintem segíthet ha az olvasó megrajzolja azt a paripát, hogy egyértelművé tegye hogy meddig is fehér a ló lába.

2021. okt. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves, tízedik válaszoló!


Én írtam azt a választ, ami az igazság. Nem az illusztrációval van bajom, hanem a Google-ről, Pinterstről szakasztott képekről beszélek, ahol megmutatják, hogy hagyan néz ki a hát, az öltözék stb.

Hogy példázzak is:

„Most költöztünk ide a városba, ebbe a házba:

*kép*

Ilyen a nappali:

*kép*

vendég szobák:

*kép*

*kép*

*kép*

*kép*

Ez az én szobám és a fürdőszobám:

*kép*

*kép*

Ez a ház többi része:

*kép*

*kép*

*kép*


Reggel felkeltem, és elkezdtem felöltözni. Ezt viseltem:

*kép*

A sminkem:

*kép*

Elindultam az iskolába, ami így nézett ki:

*kép*

Az autóm:

*kép*

Fejezet vége”


Szerintem e példa alapján kijelenthetjük, hogy ez még történetnek se megy el. Az illusztrációval semmi bajom, ha az egy kiadott könyv, ámbár ha nincsen nem fogom hiányolni. Inkább elolvasom az öt soros leírást, mint képeket nézegessek.

2021. okt. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Viszont még ha rendes illusztráció is van benne, a kép akkor sem helyettesítheti a szöveget. A történeted szövegének akkor is teljesnek, hiánytalannak kell lennie, ha a képek nincsenek ott.
2021. okt. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!