Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha tegyük fel Wattpadon írtam...

Ha tegyük fel Wattpadon írtam egy elég nagy sikernek örvendő könyvet akkor kiadhatom?

Figyelt kérdés
Vagy ha először a Wattpad felületén publikáltam az már azt jelenti hogy az irományom teljes mértékben a Wattpad c. tulajdonában van?

2021. dec. 7. 17:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs a wattpad tulajdonában, más is adott ki wp-n már megjelent könyvet (magyarról nem tudok, de pl. After).
2021. dec. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Vonzás törvénye Kollár Betti. Már a második részét is kadta és ha jól tudtom a harmadik írás alat van, de ebben nem vagyok 100%-ig biztos.


Mennyire nagy sikerű? Esetleg segítség lenne egy link, és az alapján a gyakorlottabb béták tudnának véleményt is mondani.

2021. dec. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is megnézném gyakorlottabb bétaként.
2021. dec. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A kérdés elméleti volt😅
2021. dec. 7. 19:45
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ajj, pedig reméltem, hogy végre valami jó is születik a wattpadon :D
2021. dec. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Végülis egy komolynak szánt regényem készülőben van,de nem teljesen vagyok megelégedve vele. Ha akarod a vázlatot elküldhetem privátban.
2021. dec. 7. 19:52
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha konstruktív kritikára is nyitott vagy, akkor várom :)
2021. dec. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
De azért ne vegyük alapul a wattpadet. Nem is kell olyan mélyre ásni máris találhatunk sok megtekintésű történeteket, amiknek igen csak van bajuk sok téren, nem csak helyesírás szempontjából. (ezmost nem csak a 18-as történetekre vonatkozik)
2021. dec. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok, mert voltam olyan szerencsétlen, hogy rányomtam a küldés gombra.

Szóval. Egy napokkal ezelőtti példát tudok mondani. Gondoltam újra olvasom a tinédszer kori kedvenc történeteimet. Addig nem is volt sok baj, amíg nem találkoztam a párbeszédekkel. Természetesen ezután tűzetesebben kezdtem őket nézni. Akkor még nem kezdtem el írni, ezért mit se fogalalkozva a helyesírással olvastam, de mostanra már nem annyira megy ez. (Igen, tudom, hogy az utobbi két válaszomban is vannak hibák, de teljesen más, amikor órákat töltök egy rész olvasásával, mint lassan este tizenegy órakor egy választ írni)

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem biztos, ki is fogják adni attól, hogy sok a nézettség. Nem kell feladni, mindig lehet próbálkozni, pályazatokra nevezni stb.

2021. dec. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, sok kiadott könyv a wattpadon vagy más netes felületen jelent meg, különösen angol nyelvterületen jellemző, azt hiszem Cassandra Clare is netes publikálással kezdte a pályafutását.

Magánkiadásban is kiadhatod, nem kell kiadót keress.

Persze ha wattpadon pár tíz/százezer ember elolvassa, mert "ingyen" van, az még nem jelenti, hogy pénzt is adnának a könyvért.

És igen, vannak nagyon szar történetek is, melyeknek százezres megtekintésük van, csak azért mert az írónak sok haverje van, vagy betette sok facebook csoportba.

2021. dec. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!