Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter kérdés. Harry-t...

Harry Potter kérdés. Harry-t utálta Petunia néni? Vagy szerette, csak nem úgy mint a fiát?

Figyelt kérdés
2021. dec. 21. 19:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Féltékeny volt arra, hogy Harry és az anyja a Roxfortban tanulhattak. Ez a féltékenység megmérgezte a kapcsolatukat. Szerintem nem szerette, csak megtűrte.
2021. dec. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Már nagyon régen olvastam, lehet keverem a filmekkel is, de nekem az volt a benyomásom, amit az első mondott. Úgy emlékszem, hogy Petunia még Dumbledorenak is írt leveleket, nem egyet, hogy szeretne ott tanulni. A szüleik nagyok büszkék voltak Harry anyjára, amiért varázsló lett, és ez a féltékenység kihatott Harryre is, ráadásul James is ugye varázsló volt, szóval extrém féltékeny lett, miután őket különlegesebbnek érezte magánál. Amikor Harry is varázsló lett, ez végleg betett az önbecsülésének. Szerintem alapvetően emiatt nem kedvelte Harryt sem. Azt hiszem olvastam olyasmit neten egyszer, hogy Lily halálánál Petunia kissé összeomlott, talán magában nem gyűlölte valahol sem Harryt, sem Lilyt, csak egyszerűen a féltékenység elvakította és túlságosan komplexusossá tette.
2021. dec. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

most elolvastam az élettörténetét, én komolyan megsajnáltam... alapvetően ő semmit nem akar ettől az egész varázslóvilágtól, de egyszerűen nem hagynak békét neki.


[link]

2021. dec. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
When Lily was accepted into Hogwarts, Petunia wrote a letter to Professor Dumbledore begging him to take her as well. He rejected her kindly, but when Lily discovered the exchange, Petunia only said that she "didn't want to go to that 'freak' school anyway", when in reality she was very upset at realising she had no magical abilities herself. Úgy érezte, hogy a szülei Lilyt csodálják, amiért varázsló, és ő háttérbe szorulva érezte magát, ezért levelezett titokban még Dumbledoreral is, illetve, azt is írja, hogy félt Lily erejétől. Az más kérdés, hogy Lilyvel lehet, hogy volt később egy békülési szándéka az oldal leírása szerint, csak meghalt, és az is kiderül az oldalról, hogy megtartotta Harry babakori pólyáját, tehát valahol magában lehet máshogy intézte volna a dolgokat, csak valamiért évek alatt sem tudott Harryvel szemtől szemben normálisan viselkedni. Ettől függetlenül mindez nem mentség arra, ahogy hosszú éveken át bánt Harryvel, nem győzve az állandó megjegyzéseket tenni a varázsló származására, de valószínűleg ezt az egész varázslós dolgot nem tudta kezelni, és Harryre túlzottan rávetült a gyerekkori trauma, amit átélt azáltal, hogy azt érezte, hogy őt a szülei semmibe veszik, amiért nem varázsló. Ami azért is nagy kár, mert ha egyszer Lilyt tényleg szerette, és még békülni is szeretett volna vele később, akkor másnem az árván maradt gyerekével lehetett volna normális. Én úgy valahol sajnálom Petúniát, de valahol meg mégsem.
2021. dec. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
harry horcrux léte miatt vagy hogy kell írni megmérgezte az egész családot! láthattad hogy egy horcrux is milyen hatással van a közelben lévőkre és csak rövid ideig voltak ott ronék!
2021. dec. 24. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De akkor Harry Hermionékat is mérgezte volna, hiszen iskolai évei alatt csak velük volt.
2021. dec. 24. 08:29
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

6 igen és szerintem mérgezte is őket csak kisebb mértékben

Viszont arról szó van és ki is mondjak hogy a holcrux ilyen hatással van az emberre a film is ki mondja valamint kesobb meg tudjunk hogy ő is az

2021. dec. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóban van egy ilyen teória, hogy Harry horcrux mivolta mérgezte az embereket, beleértve őket is, de onnantól kezdve, hogy a Roxfortba járt, az év nagy részét ott töltötte, tehát felszabadultak a hatása alól, volt idő kigyógyulni is, amikor meg hazatért nyárra, ugyanolyan szemetek voltak továbbra is vele, mint régen. Szerintem emiatt ez a teória annyira nem áll meg, akár érzékenyebbek voltak erre esetlegesen a mugliságuk miatt, akár nem. A horcruxos teória akkor állná meg számomra a helyét, ha nyaranként hazatérve hirtelen nem lennének vele túl szemetek, hanem fokozatosan lenne egyre jobban minden a megszokott, de nem olvastam ilyet sehol.


Még annyit tennék hozzá a négyes kommentemhez, hogy Petúniánál azt is ki kell emelni, hogy nem voltak alaptalanok a félelmei a mágiától, hiszen szeretett fiát majdnem megölte egy dementor, a testvére meg a férje meghalt, és amúgy is olyan dolgokra voltak képesek, amiket ő nem tudott felfogni. Közben Harry már gyerekként is produkált dolgokat, eleve baljósló volt számára a nagy seb a homlokán, majd amikor levágta a haját, 1 nap alatt visszanövesztette (könyvből emlékszem ilyenekre), meg hasonló dolgok, tehát szerintem Petúniánál az, hogy nem tudott Harryvel jól bánni, gyökerezett egyszer a saját kisebbségi komplexusában gyerekkorából, a féltékenységből, és a félelemből, abból, hogy azért tényleg voltak a mágia miatt körülötte veszélyes és bizarr dolgok, úgy is, hogy ő maga nem volt varázsló. Szóval tényleg lehet sajnálni azért Petúniát. De én továbbra is azt mondom, hogy ettől függetlenül Harrynek elég rossz élete volt náluk (hát bűncselekményi kategória kb., mint a berácsozás, örökös megalázás stb.), úgyhogy azért lehetett volna ezt máshogy is intézni.

2021. dec. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
meg az is b*szhatta a csőrét, hogy a saját gyereke nevelését elszúrta, Harry meg így is normálit lett
2021. dec. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

8 szerintem ez a teória elég jó mivel ron és hermione nem átlagos emberek hanem a nagyon jószívűek és segítőkészek és még így is nagyon eltudtak fajulni a dolgok! harry-ról ne is beszéljünk

meg ugye a szülők sokkal több időt töltöttek el harry-vel valamint az is közre játszotthat hogy az idő előrehaladtával harry hatása gyengült mivel megtanult varázsolni azaz irányította a saját varázserejét

mert pl idősebb korára meg kapta a srác régi szobáját és nem abban a kis gardróbba aludt!

2021. dec. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!