Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kedvenc Harry Potter fejezet/i...

Kedvenc Harry Potter fejezet/idézet? Kedvenc szereplők? Szerettétek a történetet?

Figyelt kérdés

Mi a kedvenc fejezetetek, idézetetek a HP-ből? Kedvenc szereplő? Miért pont ő?? Szerettétek olvasni a történetet? Vártátok hogy megjelenjenek az új részek?? Mi a véleményetek Voldemortról, szerintetek ha normális családban nőhetett volna fel akkor is ilyen lett volna? Mit gondoltok Rowlingról és az új könyvről (

HP és az elátkozott gyermek). Nem olyan mintha Rowling nem tudna elszakadni a történettől? Várjátok a könyvet??

Egyszóval minden véleményre kívancsi vagyok, hogy ki mit gondol erről az egész "világról"..



2016. júl. 24. 00:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Illetve mi a véleményetek a filmekről??
2016. júl. 24. 00:26
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenc fejezet:A Herceg meséje, mert imádtam Harry szülei és Piton múltjáról olvasni.

De az Edevis tükre is tetszett fejezetként.

Kedvenc szereplő:Karakterként egyértelműen Piton, nagyon komplex és kidolgozott.Viszon szereplőként a Tekergőket szeretem nagyon, nehezen tudok választani James, Sirius és Remus között.Luna is hatalmas kedvenc az egyedisége és kedvessége miatt.

Hogy szerettem-e? Nem kifejezés, szerintem nincs is olyan ember aki elolvasta és nem szerette olvasni.A mai napig imádom és újraolvasom ha van időm:D

Sajnos nem vártam, hogy megjelenjenek, pedig biztos vártam volna ha kicsit hamarabb születek.De még csak 17 vagyok, így gyerek voltam abban az időszakban amikor más Harry Potter rajongók várták az új részeket.

Azt olvastam valahol hogy Voldemort nem képes szeretni, mert szerelmi bájital hatása alatt fogant szóval nem, szerintem nem lett volna normálisabb normális családban sem, ő "alapból gonosz".

Rowlingot nagyon tisztelem és szeretem, viszont mostanában tesz olyan dolgokat hogy csak nézek hogy mi történt vele>< Ez a könyv/színdarab is...nem azt mondom hogy rossz, de olyan, mintha egy rakás fanfictiont csak úgy összedobtak rajta, vannak benne olyan lehetetlen részek(láttam a spoilerjét) hogy azt se tudom sírjak vagy nevessek rajta:D

Ettől függetlenül el fogom olvasni a könyvet, bár nem mondanám hogy annyira várom, de kíváncsi vagyok hogy milyen lesz végül.

Nem tudom, szerintem ezt inkább a rajongók erőszakolták ki, hisz nem is Rowling írta a könyvet vagy rendezte az előadást, persze volt beleszólása de ő inkább csak rábólintott a dolgokra.Szóval nem hiszem hogy nem tud elszakadni a történettől, ha így lenne már kaptunm volna folytatást rendes könyv formájában(nem olyan forgatókönyvkènt mi ami most fog megjelenni).

2016. júl. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Oké, a könnyű kérdésekkel kezdem.

A kedvenc fejezetem nekem az, amikor Harry a merengőben meglátja Piton legrosszabb emlékét. A kedvenc karaktereim pedig egyértelműen Luna és Remus, mert az ő személyiségük áll hozzám a legközelebb.

Mivel az utolsó rész megjelenésekor még bele sem kezdtem az első részbe, így nem is tudtam várni az új részek megjelenését. :)

Valószínűleg el fogom olvasni az új "könyvet" (ugye tudod, hogy színdarab?), de nem fogadtam a hírést olyan kitörő örömmel, mint a barátaim, a családom, vagy saját magam számítottam rá. Igazából erőltetettnek érzem az ötletet. Számomra a sztori a hetedik résszel lezárult, és innentől a fanfictionökben él tovább. Igazából jobban belegondolva ezt is csak egy újabb fanficnek tartom, csak éppenséggel Rowling írta.

Na, és jöjjön a kedvenc témám, Voldemort. Rowling szerint Voldemort azért olyan, amilyen, mert szerelmi bájital hatása alatt fogant, és ezért nem tudja, mi a szeretet. Na, már most, ha ebből indulunk ki, akkor hiába nőtt volna fel a szüleivel (mert gondolom ezt érted "normális család" alatt), ugyanolyan szívtelen lett volna. Ráadásul a szülei kapcsolata sem volt kifejezetten egészséges tekintve, hogy szerelmi bájotalon alapult, és gyakorlatilag semmi máson, így a családi háttere valószínűleg rátett volna még egy lapáttal a dologra. Mert, oké, hogy négy-öt-hat évesen nem tűnik fel neki, hogy az egyébiránt sem normális anyja agymosott zombit csinál az apjából, de azért egy kamasznak csak feltűnik, hogy valami nem klappol. Az anyja meg ugye ezentúl is deformált volt (belterjesség + apja és bátyja viselkedése), ami azt jelenti, hogy nemhogy jó szülő nem tudott volna lenni, de gyakorlatilag manapság az ilyenektől seperc alatt elveszik a gyereket a hatóságok. Így megint ott vagyunk, hogy a kis Tom Denem Jr. ott kuksol az árvaházban, mint államigondozott, és tervezveti, melyik kölyköt kínozza meg előbb: aki a csokiját, vagy aki a maciját vette el. Ha meg abból indulunk ki, hogy normális családi háttérrel rendelkezik, tehát a szülei, ha nem is szeretik egymást, de mindketten szabad akaratukból léptek be és élnek abban a kapcsolatban, aminek gyümölcseként ő a világra jött, elég egyértelműen más szülőkkel kell dolgoznunk, legalább az egyik részről. Ha pedig akár az egyik szülőt is kicseréljük, már teljesen más gyereket kapunk, így Voldemort meg sem született volna. Dióhéjban ennyi a véleményem. :)

2016. júl. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Kedvenc fejezetem több is van. A 2 legjobb talán a Bölcsek kövéből az Éjféli párbaj (ezt azért szerettem, mert nagyon beleéltem magam amikor először olvastam-jaaj el ne kapják őket :D) és a Halál ereklyéiből a Herceg meséje és a King's cross (itt mindkettőben rengeteg kérdésre választ kapunk, és mindkettő végen jön a nagy csavar: először, hogy Harry-nek meg kell halnia, majd a King's cross végén, hogy végülis mégse, mert visszatérhet az élők közé).

Kedvenc idézetem szintén rengeteg van, legjobban talán ez tetszett Kingsleytől: "A varázslók az első szólamot csak egy kis lépés válsztja el az aranyvérűek az első elvtől, és akkor már majdnem a halálfalók ideológiájánál tartunk. Ne feledjük, hogy valamennyien emberek vagyunk. Minden ember élete ugyanannyit ér és egyformán méltó a védelemre."

A kedvenc szereplőm: Ginny, mert vicces és bátor meg minden :D bár az elején, amikor még nem beszélt Harry jelenlétében akkor nem bírtam, csak úgy a 4-5. résztől. A történeteket a mai napig imádom olvasni, már vagy 5-ször kiolvastam az összeset (kivéve az utolsót, azt csak 2-szer olvastam). Biztosan vártam volna, hogy megjelenjenek az új részek, de amikorra ém elkezdtem olvasni, már az összes meg volt írva. :D Csak azt sajnálom nagyon, hogy először láttam a filmeket, és utána olvastam a könyveket, bár a könyvek így is sokkal jobban tetszettek, de úgy lett volna az igazi, ha először azokat olvasom. :/

Szerintem Voldemort ha normális családban nő fel, akkor is ilyen lett volna. Ne felejtsük el, hogy egy mugli árvaházban nőtt fel, tehát biztos nem ott mondták neki, hogy az aranyvérűek jobbak a többi embernél (pláne, hogy ő félvér... ebből is látszik, hogy nem normális). Bár ha rendes családba nő fel, talán normálisabb lett volna valamivel, de azért teljesen biztos nem.

Várom az új könyvet, biztos el fogom olvasni. :D de amúgy ebben igazad van... Rowling tényleg írhatna valami mást is.

Egészébe véve nagyon szeretem a könyveket és az egész varázsvilágot úgy ahogy van. (Annak ellenére, hogy nem kevés bakit találtam a könyvekben). De sok vigaszt nyújt. Sajnos volt olyan időszakom, amikor nagyon kevés barátom volt. Akkoriban valószínűleg meghaltam volna az unalomtól szünetekben ha nincsenek a HP könyvek és ezért nagyon hálás vagyok Rowlingnak. :)

2016. júl. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat:)

2.-nak üzenem hogy tudom hogy színdarab, de mivel nem hiszem hogy mindenkinek van lehetősége Londonba utazni...:D

Egyetértek veletek abban, hogy Voldemort szerelmi bájital hatása alatt fogant, így nem képes szeretni (talán a könyvbe is bele volt írva, nem tudom), de úgy értettem hogy az apja bájital nélkül szerelmes az anyjába, tehát van szeretet a családban.

Szerintem ebben az esetben jobb "ember" lett volna belőle.

Persze, az anyja eleve furcsa volt, de Dumbledore is megmondta, hogy az anyjának a családból való kiszakadása után, kezdett visszaetérni a varázsereje, mert Dumbledore szerint a családi terror úgymond "elvette a varázserejét"..(ez most nagyon tündérmesésen hangzott, de naa:D) És ha Tom (mármint az apa) szerette volna őt, viszonozta volna szerelmét, akkor lehet kiderült volna hogy igazából egy tehetséges boszorkány, és onnantól normális élete lett volna.

Persze kár ezen agyalni, hogy mi lett volna ha...mert ha Denem nem vált volna Voldemorttá és normális marad, akkor meg sem született volna a történet. :D

Azért ha szeretettel teli családban nőtt volna fel, akkor is lehet hogy lett volna benne valami agresszió, mivel Mardekár utódja és hát Mardekár sem volt szerintem egy kedves ember, meg hát a nagyszüleitől is örökölhette volna a durvaságot és az agresszióra való hajlamot, de talán ha szeretetteljes családban nő fel nem durvulnak el így a dolgok.

Meg az is megtörténhetett volna hogy pl. Denem a Mardekárba kerül, ahol ugye a legtöbben (vagy mindenki?) aranyvérűek, és ezek után ellenszenvvel, undorral, szánalommal stb.. tekint az apjára, mint ahogy az a könyvben is történt, és végül megöli. Aztán az anyja összeomlik, és Denemből tényleg az lett volna, ami valóban lett.

2016. júl. 25. 22:56
 6/11 A kérdező kommentje:
Jujj, így a végére nagyon elszabadult a fantáziám:D
2016. júl. 25. 22:58
 7/11 A kérdező kommentje:

Egy régebbi válaszomban kifejtettem a kedvenc részeimet, vagyis igazából eseményeimet. Nem tudom a fejezetek címét annyira,(meg nem is konkrét részeket kedvelek, hanem néha csak egy párbeszédet úgyhogy a kedvenc eseményeimet írtam le, tudom hogy rengeteg:


- mikor Hagrid betör, és elmondja Harrynek hogy varázsló

- Harry első repülése

- Tom Denemes jelenetek, és mikor Fawkes megmenti Harryt a könnyével, majd mikor együtt kirepülnek, tehát szinte az egész 2 rész vége

- a harmadikból mikor Sirius elmondja az igazságot meg előtte mikor Harry elmondta Lupinnak hogy látta Peter Pettigrew-ot a Tekergők Térképén

- mikor visszamennek az időbe Hermione-vel és megmentik Siriust és Csikócsőrt (a kedvencem ezek közül is az mikor Harry patrónust idéz elő amire azt hitte hogy az apja volt)

- a 4. részt annyira nem szeretem de ebből is van azért kedvencem:

- amikor Ron rájött hogy nem Harry dobta be a nevét a serlegbe

- a karácsonyi bál

- amikor Ron "szerelmet vallot" Fleur-nek

- az 5.-ből az egész minisztériumos rész meg mikor a kentaurok elviszik Umbridge-t :D

- meg persze a Dumbledore Seregéről szóló részek

- a 6.-ból a Dumbledore-os beszélgetések, horcrux ellopása, meg mikor a végén beszélgetnek Hermionevel, Ronnal és elmondják hogy ők is vele mennek a horcruxokat keresni

- az egész 7. szinte a kedvencem de a legjobbak:

- Godric's Hollow beli részek, mikor megnézik a sírokat meg Harryék volt lakását, meg a Bathildás része

- amikor sátoroztak

- Ron visszatérése és Harry megmentése a tóból aztán a horcrux elpusztítása

- az elején mikor tervezték a minisztérium látogatását, Sipor "meglágyulása"

- menekülés a kúriából

- Dobby halála, majd temetése

- Kagylólak beli jelenetek

- horcrux ellopása a minisztériumból

- Roxfort ostroma

- 19 évvel később

2016. júl. 25. 23:07
 8/11 A kérdező kommentje:

Viszont a Roxfort ostrománál már nagyon szomorú vagyok mert tudom hogy mindjárt vége (meg hát sokan is halnak meg, miért is örülnék?:D)

De aztán minden kezdődik előröl, és az egész sorozatot kezdem újra úgyhogy...:D

2016. júl. 25. 23:12
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedvenc fejezet... ez nehéz :o Nagyon szeretem azokat a részeket, ahol Lupin tanítja Harrynek a patrónus bűbájt. Illetve Piton mondata... nem, nem az Allways :P hanem "Jó ideje csak annyit, ahányat nem tudtam megmenteni"


Kedvenc szereplő: Lupin <3 és Luna


Imádtam olvasni. Újra és újra.


Most is várom az új könyvet. Meg az új kiadást az új képekkel :)


Voldemort gonosz, nincs róla más véleményem. Nekem csak szimplán gonosz... de nem a legnegatívabb szereplő a történetben. Nincs értelme azon filózni, hogy mi lett volna ha, mert akkor nincs könyv.

2016. aug. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 El Greco válasza:

Kedvenc fejezet: A Kövér Dáma(azkabani fogoly)

Kedvenc idézet: "Ne a holtakat szánd, hanem az élőket"(Dumbledore)

Kedvenc szereplő(k): Fred és George Weasley. Imádom a humorukat, az összes poénjukon szakadtam. Amikor Fredet kinyírta, zabos lettem Rowlingra, mert egy csomó jó mellett még az egyik kedvencemet megölte, majdnem két hónapig nem olvastam tovább a hetes könyvet. Amúgy szeretem, és néha-néha újraolvasom. Az új sztorit pedig várom.

2016. aug. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!