Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kérhetek véleményt / segítsége...

Kérhetek véleményt / segítséget a regényemhez?

Figyelt kérdés

Egy ideje már próbálkozom regényírással, több oldalon is közzétettem pár munkámat, de az az igazság, hogy egyiken se nagyon olvasnak, hiába hirdetek, véleményt pedig annyira se kapok, így nem igazán tudom, miben kellene fejlődnöm. Lenne valakinek kedve, ideje segíteni nekem ebben, ha megkérem? Előre is köszönöm!

Nem tudom, kinek hol kényelmesebb, de Wattpad linket adok, mert általában azt szoktak itt, ha történetírással kapcsolatban kérnek segítséget.


[link]



2021. dec. 31. 21:46
 1/9 TR75 ***** válasza:
62%

Szia.

Előrebocsátom, nem olvastam végig, hanem bele-beleolvastam.

Szerintem technikailag ez egy abszolút jól megírt szöveg, nem tudok belekötni. Magabiztos írás.

Ami szerintem a hibája, az az, hogy túlírt, rengeteg leírás, jelző, ezért vontatott és unalmas. Ezért olyan semmilyennek tűnik, elvész a hangulat a barokkos leírások miatt.

De ez csak egy senki véleménye. A témához nem tudok hozzászólni, nem az én világom.

2022. jan. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Magyar szakos egyetemista vagyok, így valamennyire van rálátásom a dologra. Plusz én is írok, bár teljesen más műfajban.


Szerintem is túlírt. Nem kell ennyi jellemzés. Az, hogy ki milyen, egy jól megírt történetben amúgy is kibontakozik előttünk. Elegendő az információk fokozatos adagolása. Sok minden megtudható a szereplők cselekvéseiből is. Néhány dolgot pedig nyugodtan lehet az olvasó fantáziájára is bízni.


A történet - habár a vallási szál érdekessé teszi - kicsit lerágott csont.

2022. jan. 2. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Szia.

Bele olvastam én is.

És én is ugyanazt tudom mondani mint a kedves első hozzászóló. Nagyon jó írás lenne, csak túlírt. Nagyon dagályos ami miatt megunja az ember az első 15 mondat után olvasni.

De nekem maga a történet tetszik.

😊

2022. jan. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom hogy a kedves kérdező pontozott-e le, vagy valaki más, de kösz.:"D
2022. jan. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#2 vagyok, én is le lettem pontozva :)

Tipikusan az az eset, amikor őszinte az ember, de nem tetszik. Pedig szerintem semmi rosszat nem írtunk, sőt, alapvetően ígéretes..

2022. jan. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Először is, köszönöm a válaszokat mindenkinek! :D Nyilván építőjellegű kritikát kértem, ha az a hibája, hogy unalmas, hát az a hibája. :D


De mielőtt itt is kitörne ez a pontozás-háború, mint a legtöbb kérdésnél, szeretném leszögezni, hogy egyáltalán nem pontozok, csak írásban szoktam megköszönni, ha válaszoltok. :D

2022. jan. 2. 18:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben elnézést :)

Tényleg nem sokat kellene korrigálnod ahhoz, hogy ne legyen unalmas. Húzz ki pár részt. Ha fontosnak tartod, akkor később apránként építs részleteket a sztoriba.

2022. jan. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

Nem az a baja hogy unalmas. Mert maga a téma jó lenne, hanem az a baj hogy dagályos. :)

2022. jan. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Igyekszem csiszolni rajta a későbbiekben. :)
2022. jan. 3. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!