Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kérhetek véleményt a novellámról?

Kérhetek véleményt a novellámról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem nagyon szoktam rövid történeteket írni, szeretném tudni, miben kell fejlődnöm vagy érdemes-e egyáltalán foglalkoznom a dologgal. Előre is köszönöm!


[link]



2021. júl. 7. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól eltekintve hogy az ilyesmi könyveket nem igazán szeretem olvasni attól még azt kell hogy mondjam hogy ez igen jó könyv! A történetmesélés megfogott, igen bőnek találom a szókincsedet. A történet kreatív, nem olyan sablonos mint azok a tipikus magyar wattpad könyvek. Szerintem mindenképp folytassad az írást!
2021. júl. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Elolvastam. Érdekes.

Tetszett, bár nem mentes a hibáktól. Szóismétlés ( pld. két mondatban kétszer az "ott".) Logikai bakik, mármint leszámítva az egész történet abszurditását. Pld. honnan tudta hogy a holló neve szebb, ha akkor látta először és még be sem mutatkoztak egymásnak? Vagy milyen "egyszerű ember" az, akinek kastélya van? Egyik mondatban még azóta is az erdőben bolyong, a következőben kilép a könyvtárból.

Van benne stílusidegen, művészieskedő túlírás ( pld. "oly" - ami lírába való, nem prózába, pláne nem ebbe).

Gyakran keverednek az igeidők, indokolatlanul vált akár egymást követő mondatokban is a jelen- és a múlt idő között.

A dialógusok gyengék, mesterkéltek. ( Szerencsére kevés van belőlük.)

A történet elég zavaros. Alapból szeretem az abszurd, szürreális történeteket, hatalmas kedvencem Vian, de itt valószínűleg csak te érted mit akartál írni. Ez egy jó ötlet kezdetleges minőségű kidolgozása.

Tehetséged van, mondanivalód - ötleteid vannak, de még sokat kell gyakorolni.

Mindent összevet

2021. júl. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

(Bocs, a vége lemaradt!)

...összevetve ígéretes írás. Gratulálok!

2021. júl. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#2 A kastély és az erdő pusztán metaforikus, nem kell szó szerint venni. Előbbi arra utal, hogy míg meg nem pillantotta a lányt, minden pompás volt és pazar, de ahogy hagyta, hogy a szíve vigye az útján, máris úgy érezte magát, mint aki eltévedt egy sötét erdőben, ahonnan nincs kiút. Azért tüntettem fel a ,,metaforikus" jelzőt még a leírásban, mert semmit nem kell belőle komolyan venni, nem szó szerint élt egy kastélyban, nem szó szerint egy hóllóról van szó, nem tépték ki tényleg a szívét. Minden szimbolikus.

Holló - a lány, akibe beleszeret.

Erdő - bizonytalanság, elveszettség.

Palota - boldogság, gyönyör.

Kitépték a szívét - a fájdalom, amit ez a szerelem okozott neki.

De mindent úgy értelmezel, ahogy akarsz, a lényeg, hogy ne vedd szó szerint.

,,Honnan tudta, hogy a holló neve szebb?"

Mert a hollót minden szemppontból maga fölé helyezte. Nem számít, hogy hívják, az ő neve úgysem érhet fel a hollóéhoz.

Mindazonáltal köszönöm, hogy elolvastad, örülök, hogy maga az írás azért tetszett. :)


#1 Köszönöm szépen! Nagyonon jólesik, amit írtál.

2021. júl. 7. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!