Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mik ezek a "műfajok" wattpadon?

Mik ezek a "műfajok" wattpadon?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek! Wattpadon találkoztam pár olyan műfajjal, vagy nem is tudom azok-e egyáltalán amik nem tudom, hogy mit takarnak.

Ezekre gondolok: ChickLit, General Fiction, Ifjúsági irodalom, Klasszikusok, Novella, Történelmi fikció, Spirituális, és Véletlen. Tudom ez nagyon sok, de leírnátok hogy ezek mit takarnak? Mik tartoznak ezekbe bele? Hogy kell elképzelni egy ilyen műfajban írt történetet?



2022. jan. 3. 18:00
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ezek inkább kategóriák, amiket a WP használt az adatbázis rendszerezésére. Az algoritmusuk már nem használja ezt a funkciót amúgy, viszont valamiért a beállítás ottmaradt "legacy"-funkcióként, miután bevezették a tag-alapú kategorizálást.


- A ChickLit célközönségét a fiatal nők teszik ki.

- A General Fiction az, amelyik egyikbe sem fér bele.

- Az Ifjúsági Irodalom az a fiatal, de már nem gyerek korosztályt célozza meg.

- A Klasszikusok közé valószínűleg a közkincsnek számító történetek tartoznak, a Wattpad a Guttenberg Project keretein belül felrakott egy csomó irodalmi klasszikust angol nyelven.

- A Novellák azok novellák.

- Történelmi fikció - valós vagy alternatív történelmi háttérrel rendelkező fikció.

- Spirituális - valószínűleg azokat takarja, amik valamiféle istenhitre, ezotériára vagy okkultizmusra épülnek.

- Véletlen... Nos, erről gőzöm sincs. Valószínűleg ezt a kategóriát az egyéb szöveges médiumoknak nyitották, mint a blog, ficnapló, cikkek, stb.

2022. jan. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!