Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket ajánlotok,...

Milyen könyveket ajánlotok, ha önfejlesztésről szeretnék tanulni, olvasni?

Figyelt kérdés

Híresebb, nevesebb könyvek érdekelnek, amiket a személyi fejlődésről (szellemi és nem fizikai, tehát nem egy body-builder naplója érdekelne) lehet olvasni.

Angol nyelvű könyvcím is jöhet, vagy bármilyen online PDF, ha van, de a nyomtatott könyv lenne a legjobb.

Minden téren szeretnék fejlődni, érzelmileg, intellektuálisan, érettségben, hozzáállásban, mindenhogy. Mindenről szeretnék olvasni, ami ebbe a témakörbe tartozik.

Ilyen ezotérikus dolgok (jóslás, paranormális jelenségek, túlvilági élet) nem érdekelnek.

Pszichológiai témában is jó.


Válaszaitokat köszönöm!:)



2022. jan. 30. 17:55
 1/5 anonim válasza:
100%

Ezek engem is érdekelnének. Igazából csak ilyen könyveket olvasok, lassan kezdek is kifogyni az ötletekből.

Én Szabó Peti könyveivel kezdtem (elég egyszerű, de nagyszerű könyvek, főleg ha kezdő vagy ilyen téren)

Aztán Almasi Kittivel folytattam.. De az örök kedvencem Dr Csernus.. nagyon jók a könyvei, sokat hozzátett a személyiségemhez. Olvastam Popper Pétert is. Ő annyira nem fogott meg, mert belekeveri nagyon a vallást a dolgokba.

Most jelenleg Pál Ferit olvasok (Szorongástól az önbecsülésig) eddig egész jónak tűnik.

2022. jan. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amy Cuddy: Jelenlét


Robert B. Cialdini: Hatás


Gary Vaynerchuck: Hasíts


Malcolm Gladwell: Kivételesek


Susan Forward: Mérgező szülők


Gary Chapman: Az 5 szeretetnyelv


Ryan Holiday: Az akadály maga az út


David Allen: GTD - Getting Things Done


Ryan Holiday: Sztoikus nyugalmat a mindennapokra!


Marshall B. Rosenberg: Erőszakmentes kommunikáció


Marshall Goldsmith: Ami eddig működött, az nem visz tovább


Brian Tracynek sok féle önfejlesztő könyve van, jelentős részben inspirálója Szabó Péter munkásságának is. Mivel közös üzleti projektjeik is vannak, azt hiszem, ezt Szabó Péter maga sem cáfolná.

2022. febr. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Osho
2022. febr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szabó Péter és az égész műfaja kapcsán ez egy nagyon jó írás, érdemes elolvasni:

[link]

2022. febr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az öröm könyve

A leszarom rafinált művészete

Jordan Peterson könyvei

Carl rogers valakivé válni(sajnos már csak ncoreon van fent)

Pál Feri -szorongástól az önbecsülésig

Viktor Frankl az élet értelméről

Almási Kitt ki vagy te?

Bátran élni

2022. febr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!