Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért ad ki már mindenki könyvet?

Miért ad ki már mindenki könyvet?

Figyelt kérdés

Nagyon sok olyan könyv van amit egyáltalán nem lett volna szabad kiadni, mert a szerző első próbálkozása, nem látta szerkesztő, aki illusztrálta, nem tud rajzolni, stb.

Ha egy ilyen könyv kikerül, és valaki idegen értékeli, akkor a szerző (és baráti köre) jól besértődik, és nekimegy az értékelőnek, bloggerbbek.



2022. febr. 2. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
belédszállt valaki?
2022. febr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Mert pénz van benne, a magánkiadás erről szól. Ilyen könyvet elvből nem is olvasok.
2022. febr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Többek között ezért sem vagyok híve a magánkiadásnak. Szerintem alapvető, hogy legalább egy szerkesztő átnézi a könyvet.
2022. febr. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Na mi fáj? Mesélj!
2022. febr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Mert olyan silány, hogy rendes könyvkiadó nem vállalja, nem tudná eladni. Az illetők meg mindenáron terjeszteni akarják a saját igéjüket. Én is belefutottam nemrég totálisan koncepciótlan, kusza, gyenge munkába. Nem feltétlenül járnak jól, mert a terjesztésről is nekik kell gondoskodni, és az nem lesz hatékony.
2022. febr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
Mindenki tud könyvet írni, sokan íróvá akarnak válni. Filmet forgatni nehezebb, és nem lehet egyedül, de könyvet írni lehet. Aki el akar mesélni egy törtémetet, az természetesen ezzel kezdi. Azonban nincs a könyviparban olyan sok pénz mint ahogy sokan gondolják. A magánkiadással az írok inkább pénzt vesztenek, mert kockáztatnak, elvégre egy kiadó, csak akkor adja ki a könyvet, ha nem fél attól, hogy bukás lesz.
2022. febr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Mert nagyon sok embernek nincs önkritikája, magánkiadásban pedig abszolút mindent ki lehet adni adott összeg fejében.
2022. febr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

Én pont nem vagyok híve a "csak a kiadókon keresztül"-féle gondolkodásmódnak. Bőven nem objektív jó ízléssel állnak hozzá, hanem van benne valami sznobság, hogy az ő áldásuk nélkül SEMMIT. Főleg mikor benne van az ideológia (a nagy amerikai Tor kiadó pl., ott lassan már minden szerző vagy nő vagy átoperált). Szóval bőven nem tartom a kiadókat érinthetetlen csodáknak.


Viszont sok embernek tényleg nincs önkritikája.


Erre az a megoldás, hogy nem veszed meg.

Mondjuk a Szürke 50 árnyalatát, meg Leiner Laura "műveit" is kiadók adták ki, aztán értéktelen mindkettő.

2022. febr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Én sem szeretem a kiadóknál azt, hogy mindig ugyanazt adják ki lényegében, egy kaptafára írt történetek, semmi eredetiség. Ha egy recept beválik, akkor azt készítik éveken, évtizedeken át, míg az olvasók nagy része ki nem ég.

Most nagy divat lett a "myth told as fiction", mert Madeline Miller írt néhány sikeresebb könyvet Mary Renault példáján. Ezért egymás után jönnek ki a semmitmondóbbnál semmitmondóbb, unalmasabbnál unalmasabb mitológia újramesélések. Szó szerint semmi nem történik bennük, semmi újat nem adnak hozzá, csak fogják a mitológiai karaktereket és megcsinálják velük ugyanazt, amit már kétezer éve megtett egy görög vagy római író/költő és úgy tálalják, mintha ez valami újdonság lenne.

2022. febr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

8, Nem az ízlés a lényeg a kiadónál, hanem a belefektetett munka. A legtöbb magánkiadónál nincs szerkesztés, nincs korrektúra, nincs megfelelő tördelés, nincs borítótervezés. Nincs marketing, nincs értekesítés, nincs... semmi.

Van egy-két kivétel a magánzós piacon is, de a többség nem ad semmit azon kívül, hogy fizikai formába önti az írást, legyen az bármily jó vagy rossz. És a sok önjelölt írócska pedig büszke magára, mert Ő Már Megjelent Nyomtatásban. Ez önmagában kevés.

Ha a magánkiadós szerzőcske veszi a fáradtságot, és felkeres önállóan egy szerkesztőt (ha már a kiadónak nincs erre embere), akkor lehet jó is a szárnypróbálgatás, de a legtöbbekben nincs meg a megfelelő önkritika ehhez.

És persze az is benne van, hogy a sok gagyi magánzós szerzőcske arra is rossz fényt vet, akiben esetleg lenne potenciál. Sajnos ez ilyen.

2022. febr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!