Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha könnyű könyvet írni miért...

Ha könnyű könyvet írni miért nem teszi mindenki?

Figyelt kérdés

Olyanokat lehet már kapni amikben semmi szinvonal nincs de szórakoztatóak, pl szürke 50..vöröspöttyösök jó része, twilight etc...


Ezeket nehéz megírni? Miért nem lesz mindenki, aki szegény író?


kérlek ne vegyétek provokatívnak a kérdésem a véleményetek érdekel.


2020. nov. 4. 09:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondja hogy könnyű?
2020. nov. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Találj ki egy jó történetet, legyen választékos fogalmazásod, és találj kiadót. Ha könnyű, akkor próbálkozz meg vele. :)
2020. nov. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Írni viszonylag könnyű. Csak kiadót találni nehéz. Meg reklám is kell neki.
2020. nov. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
amazonon kiadhatod magadnak
2020. nov. 4. 10:10
 5/16 L.. István ***** válasza:
100%
Kiadót meg olvasót nehéz, aki fizetni is hajlandó érte. Magánkiadásban kiadnak neked akármit.
2020. nov. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez nem ilyen egyszerű. Rengeteg magyar író könyve nem is jelenik meg mert nem éri meg őket kiadni. Eltűnnek a rengeteg "bestseller" között. Ezt az egyik legnagyobb magyar könyvkiadótól tudom, pont így fogalmazva.
2020. nov. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

Már kinek szórakoztatóak ezek?

A tiniknek eladnak minden copy+paste szemetet. Még a borítók is egymás koppintásai.

Ilyen könyvet sem könnyű írni, mert agysejteket, önbecsülést kell feladni hozzá, hogy a neved alatt megjelenjen. Igazán sikeres meg kevés lesz, amiből meg lehet élni. Itt Magyarországon meg esélytelen. A külföldiekből is Dunát lehet rekeszteni.

Egy normális regény írni pedig sokkal nehezebb létrehozni.

2020. nov. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
*t (írni nem kell)
2020. nov. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 D-Mano ***** válasza:
100%

1.) Ha Magyarországon sikerül kiadnod egy könyvet, az vagy nagy kiadással jár, mert magánkiadáshoz kell folyamodnod, vagy egy nagy semmit kapsz érte, mert, ha egy kiadó érdemesnek is találja a saját erejéből kiadni a könyvedet, akkor sem remélhet tőle akkora hasznot, hogy még fizessen is érte az írónak.


2) Írni még ponyvát sem könnyű. Sok tehetség és/VAGY sok tanulás-gyakorlás kell hozzá, hogy valami olvashatót összedobj.


3) Ha te magad vagy egy kiadó kiadja a könyvedet, az első 1-2-3 kiadott könyvedtől még csak max. népszerűséget, hírnevet szerezhetsz. Ha ez a népszerűség megüt egy szintet, akkor leszel abban a helyzetben, hogy komoly pénzt is elvárhass egy új regényért. De meggazdagodni így sem fogsz belőle. A gazdagság azon keveseknek adatik meg írói munkájából maximum, akik fél-1-2 évente meg tudnak jelentetni bestsellereket, vagy ilyesmi.


4.) Akinek van tehetsége és gyakorlata az írásban, az jobban teszi, ha egy felkapottabb olvasói felületen ingyenesen elérhetővé teszi az írásait. HA ÉS AMENNYIBEN ott igazán népszerűek lesznek az írásai, az már egy jó alku pozíció legalább a rendes kiadói kiadáshoz, esetleg még valamennyi írói tiszteletdíjhoz is.

Ezenkívül némely kiadónak vannak ilyen "tehetség-vadász" pályázatai is. A Könyvmolyképzőnek ott van az "Aranymosás pályázat", és, ha jól tudom a Twister Médiának is van valami ilyesmi. De valószínűleg több szervezet és kiadó is foglalkozik ilyesmivel.


+1) A szürke ötven árnyalata az még ponyvának is alja munka. A témát és az alaphelyzetet értem én, hogy népszerű, ezzel nincs is gond. De, amilyen hitványul van megírva, egyszerűen nem értem, hogy lehetett ennyire népszerű. Egy tehetségesebb író ebből a témából, alaphelyzetből sokkal jobbat kihozhatott volna.

Én is főleg ponyvát olvasok. Azért is kezdtem bele régen a Szürkébe, mert érdekelt, de a 2/3 részénél abbahagytam, mert sz. rul volt megírva.

Komolyan nem értem, hogy lett ez ekkora sikerkönyv...

2020. nov. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
leider laura pl mennyit keres?
2020. nov. 4. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!