Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » SzJG, csak nekem tűnt fel?

SzJG, csak nekem tűnt fel?

Figyelt kérdés

1. Kinga Reni előtt mindig rossznak állítja be Cortezt, de az utolsó részben az osztálykiránduláson azt mondja, hogy Reni hibázott.

2. Virág az első részben nem szívesen megy állatkertbe, de aztán él-hal a cuki kisállatokért és kecskéket simogat.

3. A wellnesszülinapon Kinga megijed, hogy egy szobában alszik Dave-vel, de az egy szoba miatt még nem kötelezö sze❌elni, simán csak aludhatnak is.

4. Renire haragszanak a kitalált franciák miatt, pedig Kinga találta ki.

5. Cortez nem akarja elmondani Reninek hogy mikor szeretett belé, ezt miért kell titkolni?

6. Reni hogyhogy nem kövér? Nem sportol, csak édességeket eszik. És mond olyanokat esténként, hogy ,,találtunk pudingot" meg hasonlókat, nyilván az anyja veszi, de nem tűnik fel neki, hogy ezek a kaják eltűnnek?

7. A suli hogy lehet ,, nívós iskola" amikor minden hülyét felvesznek oda, a tanárok nem tudnak fegyelmezni, nyilván csak a pénzért tanítanak ott, és Arnold ha olyan okos akkor miért nem egy erősebb suliba ment?

8. Amikor Reni beszélt Petivel, a srácok tök bunkók voltak vele, pedig semmi rosszat nem csinált.

9. Ricsi és Virág tudták hogy a barátaik szerelmesek egymásba, de nem mondták el. Tényleg olyan jó barátok voltak?

10. Ezeket nem nevelik a szüleik? Ami Zsoltiékból nagyon hiányzik, az a tisztelet. Udvariatlanok a tanárokkal, feleselnek, gusztustalanok, és ha büntetést kapnak (jogosan) még ők vannak felháborodva.

11. Laura nem írta le R+C első közös éjszakáját, mert hogy 10-12 évesek is olvassák, de ez a 21. század, már az ovisok is tudnak a legalapabb dolgokról. És a Bexiben részletesebben le van írva, pedig azt is olvashatják fiatalabbak.

12. Ricsi miért olyan hűdejófej?



2022. febr. 9. 16:12
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Ja, és ez a legelső kérdések a gyakorin, szóval legyetek kedvesek, hogy jó legyen az első benyomásom róla.

Szép napot kíván nektek: Karamella 😘🤪🥳💟💙🤍🦄🐇🐹🐾🦋💐🌹🌻🌺🌷⚘🍀🌱🌿🍉🍓🫐🍒🍍🥝🍎🍏🥑🥕🍕🍟🌮🥪🍳🍭🍩🧁🍹🌍🏝🏜🏖🏕🌃🌠🌌🎀🎁🎃🔮🧩🪅♥️🎨🎭👑💎💍🎶🧮🚺🔆♀️♐

2022. febr. 9. 16:34
 2/15 anonim ***** válasza:
26%

Legelső kérdésed... Hány perc telt el az előző óta? :)


Kérdéshez: 1. gyerekeknek írta a könyveket, 2. stílusa: ahogy esik, úgy puffan...

2022. febr. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

1. Reni szerintem is hibázott. Cortez nem egy rossz srác, de azzal hogy Reni őt választotta Arnold helyett, csak ugyan abba a klisébe vezette a könyvet, ahova a 90es évek tinivígjátékainak fele is kifut. Írói húzás, hogy kedveskednek a célcsoportnak. Kinga igazából a józan ész hangja volt a könyvben.


2. Az állatkertben van egy csomó csúszómászó, hüllő, kétéltű, meg mindenféle veszélyes ragadozó. Nem csak a csuki simogatni való kisállatok. Szvsz Virág az előbbiek valamelyikétől tartott.


3. A merev Kinga már attól idegrohamot kap, ha nem tud valamire előre felkészülni, nem még hogy együtt aludjon bárkivel csak úgy spontán. Teljesen helyénvaló reakció a karaktertől.


4. Így működik a pletyka és a hasonló trükkök. Gyakran a vétlenek és az ártatlanok b*sznak rá. 🤷‍♂️


5. Mert cikis. Mert nem macsós. Mert amúgy is nehéz tiniként őszintén beszélni érzelmekről bárkivel is. A valóságban is ez megy. Sokan titkolóznak ilyesmi apróságokról, értelmes indok nélkül.


6. Genetika. Nekem is van barátnőm, aki azt és annyit nassol, amit és amennyit akar, mégse tud 50 kiló fölé hízni. Én meg ránézek egy szelet csokira és már fel is ugrott fél kiló.


7. Az iskola alapítványi. Azok nem feltétlen a krémek krémjét válogatják ki. Vagy legalábbis nem minden szempontból. A könyv le is írja, hogy amúgy a suli legnagyobb erőssége a francia és az hogy minden felett diák perfekt franciából.

Arnold pedig félidőnél ponthogy jobb suliba ment mert olyan okos.


8. Az élet már csak ilyen. Nem mindenki kedves a másikkal. 🤷‍♂️


9. Nem lett volna jó húzás az írótól. A célközönség tinilányok, akik a főszereplővel azonosulnak, annak problémáiban a sajátjaikat látják. Ha a főszereplő legnagyobb szerelmi problémájára kívülről jön megoldás az egyrészt rossz üzenet a naivabbaknak, hogy várják ők is a sült galambot, másrészt elkedvetleníti a többieket, hiszen innentől világos, hogy Reni nem fog azzal megküzdeni, amivel a legtöbb olvasó. Meg Cortez szupermenő imidzse is megsínylette volna. Plusz nem minden barát érzi feladatának hogy matasson mások szerelmi életében (kérés nélkül). Virág asszem ki is jelenti az utolsó könyvben, hogy van ami nem tartozik másokra.


10. Minden diák ilyen. Mindegyik. Jobban, vagy kevésbé, de ez mindenkire illik ebben a korban. Akire mégsem, az vagy hazudik, vagy más, sokkal súlyosabb gondjai vannak.


11. Lehet írói elkötelezettség, hogy márpedig olyan ártatlan marad a széria amilyennek indult. Lehet kiadói megkötés is, hiszen a könyv az ő hírnevüket fényezi vagy tompítja (és ez által az üzletet is rontja, vagy támogatja). A történetbe amúgy sem illik bele. Plusz a könyv ugyebár egy naplót imitál. Viszonylag kevés tinilány írja le a naplójában ettől részletesebben az első aktust.

Az meg semmire nem indok, hogy mikről tudnak vagy nem tudnak a fiatalok. (Mellesleg az alapokat se tudják, csak szülői nevelés híján az internet és a felnőtt tartalmak nevelik őket félre. De ez egy másik téma.)


12. Nem az? Kedves Renivel, de nincs rá oka. Virággal is, pedig sokáig erre sincs oka. Segít a barátainak, sok hülyeségüket elviseli. Underground (vagy valami, ami annak akár tűnni) stílusa van, ami a mainstreamben megcsömörlöttek számára menő. Nem tolt ki senkivel, nem bántott senkit 8 könyv alatt (legalábbis jó indok nélkül) . A barátnőjével mindig kedves és boldoggá teszi. Sok hülyeségre kapható. Mi kell még a jófejséghez?

2022. febr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Leiner Laura nem a valóságot írta meg, hanem egy elképzelt középiskolát jellegtelen szereplőkkel. Bakik előfordulhatnak.
2022. febr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

1: Szerintem Reni nem rontott sokat, kissé bizonytalan, de hát látszik, hogy nagyon nincs rendben az önértékelése, így mégis mit kéne csinálnia, ha eleve bemagyarázza magának, hogy Cortez "menő" meg hogy ezért "fölötte áll", plusz nagyon kétes értékű jeleket kapott, rossz időzítéssel. Eleve gáz, hogy csak őt tették felelőssé mindenért. És itt nem csak Kingáról van szó. Úgyhogy ebben egyetértek.


2: Nem tűnt fel, de az igen, hogy Virág mennyire elbutult a részek során. Az állatkertet az elején még gyerekesnek hívta. A végére meg... Szerintem rossz döntés volt csupán a poénok miatt levinni az értelmi szintjét egy ötévesére.


3: Engem ebben az akasztott ki, amikor feltűnt, hogy Renivel lesajnáló volt, amikor hasonló helyzetbe került.


Egy egészséges kapcsolatban amúgy is beszélnének a felek erről, szóval az egész úgy rossz, ahogy van.


4: Hozzáfűzni valóm nincs, ezt én sem értettem. Pláne, hogy mivel rosszabb egy kitalált, távol élő francia, mint a hús-vér Viki.


5: Ez a "lazasága" a kapcsolatukban mindig kiakasztott. Érzelmesnek tűnő, amúgy tök felesleges mondatok. Ami szintén szemet szúrt, hogy mennyire kínosan érzi magát Reni amiatt, hogy azt mondta, "Hiányzol". Tök hülyeség.


6: Érdekes, ez eddig fel se tűnt. Mondjuk nekem is olyan a testalkatom, hogy hiába a sok nasi, és a minimális mozgás, csontváz kategória vagyok. De itt inkább az lehet az ok, hogy ez egy gimis, romantikus regény. Hogy nézne ki, ha nem lenne vékony a főszereplő?


7: Elvileg a többi osztály "lúzer" és "uncsi", feltételezem ez abból adódik, hogy az ő osztályuk a fekete bárány, és a többiek tudják, mi a dolguk.


8: Valóban, kár, hogy hiába hangoztatják néhol a könyvben, hogy senkit sem ítélnek el, ugyanúgy barátnőzik Petit, Karcsit meg ugyanúgy zaklatják, hogy az a-sokról ne is beszéljünk. Plusz azt hitték, hogy bele van zúgva Renibe, így Cortez miatt volt nagyrészt.


9: Jó kérdés. Sokáig megértettem, merthogy én se akarnám, hogy a barátaim hozzanak össze valakivel. Aztán megtörtént, és annyira nem is vészes.


10: Cortez karaktere "laza" és "menő". Nem tudom, a viselkedéséért miért néz fel rá Reni, borzalom.


Zsoltinak látszólag nincs is jelen az anyja az életében annyira, az apja meg maga mondta, hogy mindent ráhagy.


Dave elkényeztetett, hozzászokott, hogy főnökösködik, és hogy ő a legfontosabb. A gond azt, hogy ezt elismerik, és normálisnak állítják be.


Andris és Robi... Pusztán mert viccesek.


11: Szerintem ez jobb volt így.


12: Nem tudom. Őszintén. De ízlés kérdése szerintem, hogy ki kit gondol jó fejnek. Viszont Corteznél mindenképp jobb.

2022. febr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 ilballodellavita ***** válasza:
94%
11-edikhez szólnék. Ezt sokan kérdezik, de kevésnek jött le a könyvből. Franciaországban a végén, mikor betelik a naplója, írja, hogy elküldi az anyjának, hogy tudja hogy élte meg, sőt azzal is viccelődött, hogy végre megtudja, hogy nem tud főzni. Reni direkt nem írta le, kinek az anyja akarna olvasni a lánya első éjszakájáról őszintén?
2022. febr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
11-es hez annyit hogy a bexi orhatára 14+ elvileg. az Szjg meg 10+
2022. febr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

#6

Oké, de Reni amikor azt írta, még nem tudta, hogy el fogja küldeni az anyukájának. Ráadásul... Nem tudom, ez nekem sem volt annyira életszerű, habár szerintem jobb volt ez így, jobban illett a történethez. Ugyanakkor én, ha írnék naplót, biztosan részletesen írnék erről is, hogyha később visszaolvasom, mindenre tisztán emlékezzek.

2022. febr. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

0. Szmájlitengert hanyagold. Kösz.


1. Nekem nem rémlik, hol állítja be rossznak Cortezt, de szerintem se illik össze Renivel.


2. Az emberek érdeklődési köre változik.


3. Előző válaszolóknak van igaza


4. Reni ilyen kézenfekvő bűnbak. Ő lúzer, neki nem szabad azt, amit a többinek igen.


5. Nekem úgy rémlik, neki is bejött már a legelején Reni.


6. Genetika. Én is ilyen vagyok.


7. Nem nívós iskola, pénzért bármilyen hülyegyereket felvesznek.


8. többiek leírták


9. Ricsi és Virág nem akar beavatkozni, ami még érthető, csak közben Arnoldot azért ítéli el az összes olvasó, hogy akadályozta Reni és Cortez összejövetelét, közben meg egy rakás ember akadályozta...


10. A szülők nem látnak mindent, a tinik nagy része ilyen :D


11. Reni elég prűd, most komolyan el tudod képzelni, hogy több évnyi "jaj istenem, most fél másodpercig ránéztem a Cortezre, akkor rájött-e, hogy bejön nekem és ez most égő-e" után hirtelen majd olyanokat ír, hogy "és akkor a számba vettem C. meredező férfiasságát, aztán..." Bexi ennél belevalóbb. De ő se ír semmit részletesen.


12. Ricsinek egy fokkal több egyénisége van, mint Corteznek, de egyébként ő is csak azért "de jó fej", mert leírták, hogy ezt kell róla hinni és kész.

2022. febr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy genetika, de egyszer Kinga mondja neki lenézően, hogy ,, te elégedett vagy az alakoddal?" szal valszeg nem
2022. febr. 11. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!