Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a Wattpadról?

Mi a véleményetek a Wattpadról?

Figyelt kérdés

2022. febr. 26. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Az ötlet nem rossz, a tartalom már más tészta.
2022. febr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Borzasztó az algoritmus, és a keresője sem működik normálisan. At a kevéske, olvasásra méltó történetet, ami fent van az oldalon, szinte lehetetlen megtalálni.


Mivel nem fordul elő, hogy konkrét történettel a szemem előtt indulok olvasni a neten, ezért inkább minőségibb oldalakra megyek válogatni, mert nincs türelmem a Wattpad føstengerében kotorászni csak azért, hogy találjak egy olvasható gyöngyszemet.

2022. febr. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Én nagyon szeretem. Vannak rajta szenny történetek is persze, de például Harry Potter fanfictekben nagyon nagy a választék, és vannak igényesebb és izgalmasabb történetek is fent.
2022. febr. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem a hibái mellett kezdő íróknak tökéletes oldal ahhoz, hogy online jelenlétet szerezzenek maguknak, illetve sok segítséget kaphatnak, ha fejlődni akarnak. Akik még azt mondják, szarok a sztorik, azok miért nem lépnek be azokba a csoportokba, amikben az írók általában hirdetni szokták a sztorijaikat? Akik ilyen csoportokban megosztják a munkájukat és már a hirdetésbe energiát fektetnek, azoknak a sztorijába 90%-ban mindenképpen érdemes belelesni, mert az írásba is ugyanígy sok energiát fektetnek. Vannak szar sztorik fent, ez tény, viszont aki csak ezt tudja hajtogatni, az ugyanúgy rontja azon sztorik helyzetét, amik viszont megérdemelnék a figyelmet. Nekem volt olyanom, hogy csak azért nem akarta valaki elolvasni a regényemet, mert Wattpadra raktam fel, és ott "minden szar".


Ha engem kérdeztek: a Wattpad a legjobb lehetőség kezdő, magyar íróknak. Az Ao3 inkább fanfic oldal, és ha nem angolul teszel ki valamit, akkor örülhetsz, ha 100 megtekintést összeszedsz (megpróbáltam, angolul 2500 megtekintés érkezett, magyarul 82). A Merengő pedig túl zárt közösség, mindig azt fogod érezni tőle, hogy nem vagy elég jó ezért olvasnak kevesen (ugyanarra a sztorira Merin 2,3K olvasás és 36 komment jött össze, Wattán 8,1K olvasás és 2,3K komment), és ha nem sikerül megfognod egy admin vagy CritiCat figyelmét, még rendes kommenteket sem fogsz kapni.

2022. febr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

A Wattpad alapkoncepciója nagyon jó.

A kivitelezés rettenetes: a keresőalgoritmusa inkább randomgenerátor; az író/szerkesztő felület nehezen kezelhető; tele van bugokkal az összes beállítás; az ügyfélszolgálat gyakorlatilag nulla.

A tartalom meg egyenesen katasztrófa. Minden jól megírt jó történetre jut 10, ami csak okés, és minden csak okés történetre jut 100 borzasztó.

De a csúcs mégis a közösség. Tapasztalataim szerint a wattpadra írók java nem tudja és nem is akarja befogadni az építő jellegű kritikát, bárhogy legyen is megfogalmazva. Vagy ha mégis, nem tanulnak belőle.


Unalmas esős délután, ha nincs jobb dolgom, turkálok benne, hátha előkerül egy jó sztori, vagy egy csak okés sztori. De komolyan nem igazán lehet venni.

2022. febr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Én szeretem, mert sok jó írást lehet találni. Fanficet is, eredeti történetet is. Persze rengeteg a trágya, de nagyon jó írások is vannak! Egyes tekintetekben hiánypótló (pl csak ott van magyar Miraculous fanfic közösség). A telefonos app borzalmas a reklámok miatt, csak böngészőben olvasom, persze az is tele van reklámmal, de legalább nem tartalmaz 5-10 másodperces reklám megszakításokat. Igen, a kereső kvázi használhatatlan, ezért nem is találnak rá a történetedre (max ha tag-ek alapján keresik és a történetednek jó helyezése van a toplistán).
2022. febr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

#6 Nagyon alaposan nézelődhettél, hogy ilyen biztosan ki tudod jelenteni, hogy az emberek csak Wattpadon írnak ML fanfictiont máshol nem. Ja, várj...

[link]

2022. febr. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
#7 aludd ki magad, és aztán próbáld értelmezni, amit írtam. Az hogy 4-5 éve felraktak féltucat fanficet nem egyenlő egy aktív közösséggel. XD
2022. febr. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Amíg a borzalmas helyesírással, logikával, élettapasztalattal írt, féloldalas-fejezetes irományok csillagok ezreit kapják, az igényesen megírt és kidolgozott, akár kiadásra is érdemes történetek pedig ismeretlenül elsüllyednek, addig a Wattpadot nem tudom komolyan venni. Jóformán csak amolyan vakard-meg-a-hátam dolog, ahol a kistini közösségek tagjai fényezhetik egymást. (Az angol, német részére is érvényes)

Ha pontosan tudod, kit és mit keresel, akkor oké, de ha úgy képzeled, hogy "felnézek wattpadra és olvasok pár fantasztikus történetet", az nem fog menni.

2022. febr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

az hogy már 10+ éve megy és még mindig arra sem méltatják hogy egy rendes qurva oldalként megcsinálják ! mert hiába írod be a címet szóról szóra + taggak stb akkor sem találja meg!

csak is linkkel sehogy máshogy! de még a legfrissebbként sem!

és igen ahogy sokan írják nem lehet találni úgy hogy most akkor felnézel azt úgy keresel újakat vagy népszerűeket mert nem!!!


ettől függetlenül biztos hogy vannak jók sőt! van amelyik fizetős szóval van rá olyan szintű igény de csak is reklámmal és linkkel lehet megtalálni őket!

2022. márc. 3. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!