Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 11 éves kiscsajnak tudnátok...

11 éves kiscsajnak tudnátok könyveket ajánlani?

Figyelt kérdés
Jöhet kötelező és ajánlott irodalom is, amit illik ismerni ennyi idősen, illetve bármi, amit ez a korosztály szeret. Eddig a HP és az Egy zizi naplója a kedvence. Köszi!

2022. márc. 30. 10:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
94%

A titkos kert

[link]

Filmen több változat is van, mind nagyon jó!


Thomas Brezina könyvek, nekem a Tinka és Lizzy kalandjai voltak ennyi idősen a kedvenceim.

[link]


Rick Riordan könyvek: Először a Pery Jackson és az Olümposziak, ha tetszett neki, akkor az Olimposz hősei, végül pedig a Kane krónikák. A történet folytatólagos, bár a Kane krónikák azt hiszem különálló már (azt nem olvastam), de van visszatérő szereplő benne. Amellett, hogy szuper az egész, rengeteg szerethető karakterrel, az első a görög mitológián alapul, amit később irodalomból a különböző történeteknél, verselemzéseknél tud majd kamatoztatni, hogy tudja, hogy melyik isten kicsoda, és egész részletesen is belemegy néha. Töri középszintű érettségin is azt hiszem fordult már elő istenekkel kapcsolatos kérdés, még ha nem is sűrűn, de összességében nézve több szempontból is hasznos. Ha meg esetleg művészetkedvelő lenne később, több korban szerettek ábrázolni festményeken mitológiai jeleneteket, alakokat. Az Olimposz hősei a római mitológiai alakokkal foglalkozik elsősorban, és sokszor van párhuzamba állítva a görög párjával. A Kane az egyiptomi istenekre épít tudtommal.

[link]

[link]

[link]


A Narniát én nem láttam teljesen filmben, és könyvben sem olvastam (valahogy kimaradt), de az első részt olvastam, A varázsló unokaöccsét, és nekem nagyon tetszett, kár, hogy nem lett belőle film.

2022. jún. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
93%
A titkos kerthez nem tettem hozzá, de mintha annak idején ajánlott irodalom lett volna, én mondjuk nem ezért olvastam el. Kötelező irdalomból ennek a korosztálynak szerintem nincs kimondottan jó könyv, bár én a Pál utcai fiúkat szerettem, illetve a Szabó Magda Abigél is nagyon jó volt, az nekem hatodikban volt amúgy kötelező. Nekem az Abigél nagyon-nagyon tetszett, annak ellenére, hogy a belőle készült film viszont nem. Én a Két Lottinak mindenféle feldolgozását imádtam filmben, különösen azt, amelyikben gyerekként az Olsen ikrek játszottak, de a könyv nekem valahogy nem tudta annak idején azt az élményt visszaadni. Sosem olvastam, és filmen csak nyomokban láttam, de talán jó lehet Mark Twain Huckleberry Finn és Tom Sawyer kalandjai.
2022. jún. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Szabó Magdától Abigél, Álarcosbál, Születésnap. Erich Kästner-től A két Lotti. Én még abban az időben a Pony Clubbos könyveket is imádtam. Esetleg G. Szabó Judit Megérjük a pénzünket! sorozatát ajánlanám, ugyan elég hosszú 9 vagy 10 könyvből áll, de én azt is csípem felnött fejjel. :D
2022. nov. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 NTBS ***** válasza:
100%
Ropi naplója, Narnia krónikái.
2022. nov. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
A neveletlen hrrcegnő naplója jó kis sorozat. Szerintem A két Lotti 11 évesnek már késő, én hatévesen olvastam, aztán nyolcéveaen újra, később már nsgyon gyerekkönyvnrk tünt. Tom Sawyer, Huckleberry Finn lánynak sem rossz ám! Lassan, ha értelmes a cssnszj, elkezdheti az Ambrózy báró esetrit. Abigél és társaira is +1 szavazat.
2022. nov. 11. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Esetleg ha olvastad már, akkor Vavyan Fable könyveivel megpróbálkozhat, bár én a Mesemaratont 14 évesen olvastam tőle, a többit később.
2022. nov. 11. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha már Kastner, akkor a Május 35. is álljon itt. :)
2022. nov. 11. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Verne: Kétévi vakáció, Nemo kapitány, Grant kapitány gyermekei.
2023. jan. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
29%
Twist Olivér, Árvácska, Pál utcai fiúk, Légy jó mindhalálig, Gombháború, Puskák és galambok
2023. jan. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!