Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Keresünk az szjg-ben bakikat,...

Keresünk az szjg-ben bakikat, ellentmondásokat, fura dolgokat?

Figyelt kérdés
Az "ez az egész könyv mekkora sz@r" típusú válaszokat mellőzzük.

2022. ápr. 4. 20:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Kriszti (Kitti osztálytársa) az Útvesztőben egy “magas és brutál vékony” lánynak van felkonferálva, a későbbi kötetekben pedig már az van, hogy alacsony.


Virág kilencedikben még személyes sértésnek veszi, hogy az apja állatkertbe hívja, mert “már elmúlt 14 éves”, már nem dedós, de aztán a későbbi kötetekben már kis zsiráfot akar tartani, kecskéket ölelget az állatkertben.


Kinga, az esélyegyenlőség, a diszkrimináció ellenesség szószólója, aki zokon veszi, ha nincsenek meg mindenkinek valamihez az alapvető jogai, ha hátrányosan megkülönböztetnek másokat. Na, már most: ő ezt rendszeres megteszi másokat. A “bénákba” lelkiismeretfurdalás nélkül belerúg, lazán “lapátfülűnek” nevezett egy kilencedikes lányt, mert nem mutatna olyan jól az iskolaújság címlapján, mint ő.

Katát is állandóan leszólta, de érdekes, hogy amikor a hugicája lett pózer goth, már fenyegetőzött, hogy senki ne merje zaklatni.

2022. ápr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Mindig az íráskori aktuális popkultúrális utalások voltak a könyvekben. Az könyvek írásának időtartama meg nem egyezeik az átlagos gimiben eltöltött évek időtartamával.
2022. ápr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Amit sosem értettem, hogy attól függetlenül, hogy Reni anyukája meteorológus, miért kéne neki a tv-ben szerepelnie? A meteorológus az időjárással foglalkozik, és az időjárásjelentő mondja be a hírekbe. A kettő egyáltalán nem ugyan az, és a munkájuknak aligha van köze egymáshoz. A könyvben pedig Reni anyukáját van, hogy sürgősen hívják, pl nagy zuhék, és hóviharok esetén. Ha Reni anyukája meteorológus, akkor csupán az időjárást figyeli, és nem a kamera előtt parádézik
2022. ápr. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

-Karcsit kilencedikesként említi, amikor már tizedikes


-az elején amcsi típusú beülős székek vannak, aztán meg pad és szék


-Cortez ideutazott a gólyatáborba, aztán egy hétre vissza, majd újra Magyarországra (milyen logikus)


-Reninek nem sikerült találkoznia egy évfolyamtársával sem, sem felvételikor, sem beiratkozáskor, sem sulilátogatáskor (erről csak 11. végén van szó)


-Tanárok váltogatják a vezetéknéven-keresztnéven hívást akkor is, amikor pl. szidás miatt nem lenne indokolt


-franciául felvételiztek, de nem kéttannyelvű, vagy francia nyelvű


-Zsák miért nem a francia iskolába ment, miért nem járt újra egy korábbi osztályt a magyar megtanulása miatt (ez nemzetközi gyakorlat)


-Nincsenek százan a suliban, de van drága suliújság meg tornacsarnok, amiben heti 8 tanórát tartanak csak


-Senkinek sem tűnt fel, hogy Ricsi nemigazán tud franciául?


-Harmadik végén csinálnák meg az előrehozott francia érettségit, amiről nem esik szó a továbbiakban, majd felsőfokú után az emeltet. Ha franciául felvételiztek, akkor második végén simán megcsinálhatnák az emeltet, az úgyis kb. középfokú-szint, tehát jóval egyszerűbb, mint egy felsőfokú.


-Felfázással mennek mindig nőgyógyászhoz, aki teljesen feleslegesen vizsgál is. Valóságban Reni a háziorvosnak mondta volna, hogy fel is fázott, aki felírt volna rá antibiotikumot. Egyébként a nőgyógyász is csak ennyit tett volna.


-rajzból van pótvizsga, amiben rendesen van elmélet is, így Reni még jobb jegyet is kapott volna


-Állítólag a Szent Johanna színvonalas iskola, de valójában nem lehet az, hisz bárkit felvesznek, aki tud franciául, még ha hülye, lusta is (Virág, Zsolt, Bálint stb.)


-Olvasókört nem szüntetik meg, pedig pár embert érdekel csak, a könnyebb kezelés miatt még a kezdeti tagok is eltűnnek


-Kardos többre értékeli a külcsínt, mint a belbecst, lásd az e-bookos részt


-A bukottaknak nem jut hely az alsóbb évfolyamokon


-Máday engedi a pletykarovatot, ami több ponton is ütközik a BTK-val

2022. ápr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%

Pletykarovatoshoz:


Közszereplő más kategória, róluk lehet írni, találgatni, bizonyos képet közölni, de magánszemélyekről nem, képet is csak engedéllyel lehet készíteni és közzétenni is, cikkhez, de még név megemlítéséhez is engedély kell.



Felfázás:


Minek kéne vizsgálni? Belső vizsgálathoz egyébként is urológus kéne. Max. vizeletminta. Voltál már felfázva? Akkor a húgyhólyag gyullad be valamilyen kórokozó miatt, ált. baktérium, emiatt gyakrabban van inger, kellemetlen lehet az ürülése. Ha ez előadod a dokinak, felír húgyúti fertőzésekre való antibiotikumot, aztán elküld azzal, hogy ha nem múlik, gyere vissza kontrollra.

2022. ápr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

-Amikor még Reni írta az ajánlókat a suliújságba, mindig egy csomóan gratuláltak neki a cikkéhez, viszont egy csomót panaszkodik, hogy őt szinte senki nem ismeri a suliban, meg hogy teljesen láthatatlan.


-Százan sem járnak a suliba, a büfében viszont több és többféle kaja van, mint nálunk a 2000+ fős egyetemen..


-Ha már a kajánál járunk, Reni a legtöbbször vacsoráig kihúzza egy minyonnal és egy doboz szívószálas baracklével, a vacsora ehetetlen, abból szintén nem eszik, meg éjjel egy kis nasi, ennyi egész napra.


-Reni és az apja naponta találnak a hűtőben somlói, tortát, gyümölcssalátát, stb. Bárcsak nekünk is ilyen hűtőnk lenne.


-Azt írja, hogy Dave a reál tárgyakból kiemelkedő, de amikor Máday kérdezi meg tőle, hogy hogy áll matekból, azt feleli rá, hogy megvan a stabil kettes.


-Már május végén le vannak zárva mindenből, már nem tanulnak, amikor még jó 2 hét van vissza a tanévből.


-Képesek elmenni a Szabó Ervin Könyvtárba azért, hogy úgy 3 perc alatt lezavarják a magyar versenyt. Miért nem adnak több feladványt?


-A legtöbb órán négyen-öten is felelnek. Egy 12 fős osztályban ez azt jelenti, hogy 3-4 alkalmanként mindenkire rákerül a sor. Lehet, hogy ez csak nekem fura, de én a gimi 4 éve alatt összesen egyszer feleltem magyarból és történelemből is, idegen nyelvekből kicsit többször, de egyéb tárgyakból egyszer sem.


-Reniéknek nincs énekórájuk, ami úgy tudom, minimum 1 évig kötelező lenne.


-Haller a jelek szerint semmit nem tanít, se a saját osztályának, se másiknak, én legalábbis nem jöttem rá.


-A Szent Johannában többnyire azt jelenti a színvonalas oktatás, hogy a diákok néma csendben olvassák a tankönyvüket az órán. Ezt nemcsak hogy egy állami iskolában megtehetnék, de igazából otthon is.


-Az egyáltalán nem gond, ha az osztály végigüvöltözi a tanórát, viszont ha valaki (Zsolti) egy falatot is mer enni órán, minden tanár magából kikelve ordít. Igazuk van, az sokkal zavaróbb...


-Kinga vetekedhetne Renivel az iskola legnagyobb strébere címért, ő mégis kimondhatatlanul-rettentően népszerű.

2022. ápr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

A párbeszédek szóról szóra vannak leírva, pedig ez elvileg egy napló.

Az aztán memória...

2022. ápr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

- Az is fura, hogy focira válogató van. Nem lenne egyszerűbb és észszerűbb, ha mindenki mehetne? Gondolom, ez csak azért volt a könyvben, hogy megnézhessék a válogatót, később nem is esik szó róla. Más iskolákkal vannak talán meccsek, hogy annyira fontos válogatni? És ezekre Reni miért nem megy el szurkolni? A többiek miért nem edzhetnek velük?

- Amikor Ricsi sátorozik a teremben, magára zárja a sátor ajtaját a lakattal, aztán a kulcsot meg nem találja. Három-négy óra múlva kiderül, hogy Virágnál van a kulcs. Ezután Ricsi közli, hogy akkor oké, engedjék ki innen. Kinga csinál a lakáskulcsával egy kis lyukat, ennek a mentén széttépi az egész anyagot oldalt, Ricsi pedig ki tud jönni. Kérdem én: a kicsi lyukat miért kellett tovább szakítani, miért nem dugták be rajta a lakat kulcsát, ami ott volt Virágnál? Akkor nem ment volna tönkre az egész sátor.

- Valentin-buli, amikor lakatparti van. Minden lány kap egy lakatot, minden fiú egy kulcsot. A végére mindenkinek megvan a párja (Reni rájön, hogy az ő párja Dave lett volna, de az ő kulcsát Kinga beletörte a saját lakatjába, Kinga párja pedig egy tizedikes fiú lett volna). Ha mindenkinek meglett a párja, az azt jelenti, hogy pontosan ugyanannyi lány van, mint fiú, holott egy csomószor leírja minden kötetben, hogy a Szent Johannába sokkal több fiú jár, mint lány. Külsősök pedig nem mehetnek Szent Johannás bulira, így velük sem egyenlődhetett ki a fiúk-lányok aránya.

- Reninek mindig az a baja, hogy nem érti az angol számokat, amikor az internetem nagyon sok fent van magyarra fordítva, de ő még csak rá sem keres...

- Valamikor Reni említi, hogy Dave mennyire Apple mániás, és még oviba is alma volt a jele. A Kalauzban azt írták, hogy körte.

- Az 5. részben Karcsit 9.-esnek említi Reni,holott akkora Karcsi már 10.-es.

- Renit mindenki cikizi a Beatles miatt, erre ő fel van háborodva, hogy a zenei ízlés mindenkinél magánügy, nem ez alapján kell megítélni az embert. De valamelyik kötetben van, hogy Virág megy a plázába egy Viva Tv forgatásra, ahol Edinának sikerül dalt kérnie, és egy lady Gaga számot választ. Erre Reni húzza a száját, hogy Lady Gaga, jesszus milyen gáz, ez Dinára vall. Ergo, ő ugyanazt csinálja, amit vele tesznek, és fel sem tűnik neki, hogy ő se jobb másoknál.

- Kezdetben, van róla szó, hogy Virág nem szólalt meg 3 hónapig, ha lenne lányom és megnémulna én már rég pszichológushoz vittem volna

- Csak nekem fura, hogy nem isznak? Péntekenként összegyűlnek Zsolti garázsában és senki kezében sincs alkohol. Ha Reni nem is, de Zsolti, Ricsi, Andris és Robi ihatott volna.

- Azt is furának találom, hogy Reni mintakamasz. Komolyan... nem beszél csúnyán, nem lázad. Ilyen kamasz nincs.

- Reni nagyon sokszor sír, pedig jobban belegondolva arany élete van... annyira tökéletes, hogy már- már meseszerű

- Hogy hogy nem jártak a suli menzájára? Többször is le van írva, mégsem jár oda a b-sek közül senki. Lehet, én vagyok így vele, de mi 21-en vagyunk és legalább 14- 15 tanuló jár ebédre nálunk.

- Virág nagyon sötét, mégis hogy vették fel a suliba??

- Mindenki a környéken lakik, senki sem jár be busszal

- Reni szülei úgy kezelik a lányukat, mintha kezelhetetlen lenne, ellenkezőleg, mintakamasz a csaj.

2022. ápr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

4. és 5. válasz az én hozzászólásom másolata ettől a kérdéstől:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__4661591-..


Rohadt nehéz lett volna linkelni, vagy legalább kiírni, hogy nem saját, csak kikopiztad!

2022. ápr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
Keressünk benne összetett mondatokat, az nagyobb kihívás lesz... :P
2022. ápr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!