Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyv írásba hogyan kell...

Könyv írásba hogyan kell belevágni?

Figyelt kérdés
Már az alap megvan miről szólna, de egyszerűen nem tudok belekezdeni. Nincs jó kezdés csak a tartalom van meg a fejemben. Magam szórakoztatására írnám.

2022. máj. 18. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Írj vázlatot, ill. nem kell az elején kezdeni, írj olyan részekről, ami már tiszta a fejedben, ez lehet akár a vége is.
2022. máj. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Én saját tapasztalatomból mondom, hogyha elkezdesz egy könyvet írni akkor először is ragadjon meg egy gondolat. Mindegy, hogy tárgyról vagy csak úgy valamiről, csak kövesd azt próbálj meg köré kiépíteni egy történetet és formázd meg a fejedben az esetleges jeleneteket, mondatokat és ha ezek hirtelen rádtörnek, ne habozz leírni mert ha nem teszed, elfelejted és többet sohasem találod meg rá a megfelelő szavakat. Aztán ha gondolatban fel sikerült építened azt a világot amiben játszódik a történet és a szereplőket is sikerült megformázni, vágj bele! :)
2022. máj. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
7%

Vedd elő a helyesírási szótárt, mert több helyesírási hibát is vétettél a kérdésedben is, például könyvírás egybeírandó!

Aztán meg tedd fel magadnak a kérdést, hogy mi a bánatért akarsz könyvet írni?

Jelentek már meg publikációid újságokban, kaptál komoly szakmai visszajelzést szerkesztőktől az íráskészségedre, érdeklődik irántad könyvkiadó stb?


Tudod, senki nem úgy kezdi, hogy ír egy könyvet, hanem ír novellákat, cikkeket (amik meg is jelennek lapokban!), aztán meg esetleg, de nem feltétlenül ír könyvet is.


Könyvet az írjon, akinek van hozzá tehetsége, van mondanivalója, van elég szakmai tudása, felkészültsége... Azoknak általában nem kell a gyakorin panaszkodniuk, hogy de nem megy...

2022. máj. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3

Még mielőtt válaszolsz át kéne gondolni mi a bánatért válaszolsz. Illetve a kérdést is el lehetne olvasni ha már válaszolsz.

Írtam, hogy a magam szórakoztatására írnám,

Maga szórakoztatására bárki csinálhat bármit amit nem tilt a törvény (tudtommal nincs megtiltva az írás)

Nem panaszkodtam hanem segítséget kértem, idővel meglenne magamtól is,

És mint mondtam a könyírás megy csak a kezdéssel vannak bajok, ezt az oldalt meg azért hozták létre, hogy kérdezzenek nem, hogy szemetek legyenek

2022. máj. 19. 07:56
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Ne vedd a lelkedre kérdező a hármas válaszát. Vab, akinek valami miatt ez kényes kérdés, nem biztos, hogy tőle, de más hasonló kérdés alatt láttam más hasonló stílusú választ is.

Biztos meg van az oka, hogy neki ez ennyire fontos, habár finomabban is ki lehet fejezni.

Valahol persze értem én, az irodalom is kezd a zene sorsa felé csúszni, mert ma már mindenki énekes, zenész, mert az menő, tele van minden minőségtelen, és tartalmatlan számokkal, amiknek a nézettségét megemeli, ha celeb/videós/tiktokker készítette, vagy ha elég borzalmas, hogy kínozni lehessen vele másokat.


Olvasni meg egyre kevesebben szeretnek, és a tényleg minőségi szépirodalom megy a süllyesztőbe a végén, mert Várkonyi Andi biztos tud valamit, "el kell olvasni a könyvét" és mi is sikeresek leszünk.


Írd le ami már meg van, aztán meg lesz a jó kezdet is :)

2022. máj. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
81%

Ez a könyv részletesen leírja a fázisokat, lépéseket. Ez is egy szakma. Ezt a könyvet egy bestseler író és egy szerkesztő írta együtt, igazi kincsesbánya. Szerintem nem szabad csakúgy belevágni az írásba, mert éveket lehet megspórolni, ha mások tapasztalataira támaszkodhatsz.

[link]

2022. máj. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Pedig 3-as válaszadó igazat szólt, és hogy mennyire betalált, azt a lepontozások mutatják.

Kérdező, azt csinálsz a saját időddel, amit akarsz.

De érdemes végiggondolnod, hogy vajon nem járnál-e hosszú távon jobban azzal, ha könyvírás helyett könyvolvasásra fordítanád a szabad óráidat. Vagy nyelvtanulásra. Esetleg sportolásra. Tehát valami hasznosra, valami értelmesre. A helyesírásod tényleg kritikán aluli, az olvasással ez is fejlődhetne.

Meg némi önismeret sem ártana, önkritika...

Ha mindenképp szófosásod van, ajánlom a naplóírást, az ventilálásra is kitűnő...

2022. máj. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7

Most magad dicséretes meg? Azért az anonim oldalon is lehet sejteni ki egy felhasználó.

2022. máj. 21. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!