Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvszerető emberek, ti...

Könyvszerető emberek, ti belevágnátok?

Figyelt kérdés

Imádok olvasni, tisztelem a könyveket, rosszul vagyok, ha valaki belefirkál egy könyvbe vagy szamárfület hajt rá...

Közgazdaságtant tanulok, de nem igazán tetszik, arra gondoltam, hogy inkább valami könyvekkel kapcsolatos dolgot tanulnék, hogy hogy gyártják pl.

Belevágjak, van ennek jövője? Egyáltalán hol lehet ilyet tanulni?


2012. febr. 21. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nemigazán van ennek jövője. Már most azt mondják nekem (16 éves vagyok, 10. osztályos), hogy mire egyetemista leszek, tábla PC-n fogunk tanulni, egész könyvek lesznek benne, amiket csak le kell tölteni, és onnan lehet tanulni. Rohadtul nem örülök ennek, én is szeretek olvasni, és utálom ha pl monitorról kell olvasnom. Egy könyv akkor igazán jó, ha a kezedben van és kényelmesen egy fotelben egy pohár kakaóval olvasgathatok, és nem az mikor egy ilyen vékony, nyeszlett cuccot tartok a kezembe és állandóan taperolnom kell a képernyőt. Igaz, sok könyvet letöltök netről én is, de azért mert nincs pénzem megvenni őket, csak azokat veszem meg, amiket nagyon szeretek, de amit letöltök azt is kinyomtatom és úgy olvasom.
2012. febr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos,én is akárcsak te imádom a könyveket,és örömömre sok száz könyv hű birtokosa is vagyok.(vannak köztük értékesek is,egyediek is)

Akárcsak te én is utálom ha összefirkálják,vagy szamárfület hajtanak.Én könyvkötőnek mentem továbbtanulni.Megismertem a könyv történetét,megtanultam a könyvek bekötését,retusálást,javítását.

De bukott szakma.Mai fejjel még véletlenül sem tanulnék könyvkötészetet. Ma már halott szakma ez..Hobbi szinten megtanulhatod,de megélni nem fogsz belőle.

2012. febr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


És a nyomtatással mi a helyzet? Azért vannak még nyomdák, nem?

2012. febr. 21. 21:05
 4/7 anonim ***** válasza:

ma 20:46 vagyok

Gépmester akarsz lenni? Mert ők foglalkoznak a nyomtatással.Vannak nyomdák,és vannak női gépmesterek is,de szerintem igencsak férfimeló,mert elég nehéz munka,fizikai értelemben is.

De ez nyomtatás már régen nem olyan mint régen az igazi betűszedés.

Elmehetsz nyomdába dolgozni(én is ott dolgozom) de élvezni nem fogod sem a gépmesteri sem a könyvkötői állást.Sokat kell dolgoznod(12-14 órákat),sokszor 3 műszakban,és nem is vagy olyan jól megfizetve..

De ha ilyen munkát akarsz akkor sok sikert kívánok.

2012. febr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát azért gondolom könyvkötőkön és gépmestereken kívül is vannak munkakörök egy nyomdában.
2012. febr. 21. 23:56
 6/7 foszfor ***** válasza:
lehetnél kiadós
2012. febr. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kiadó és a nyomda nem ugyanaz, ha szerkesztőnek menne, akkor is elektronikus formában találkozna a könyvekkel (igaz, ott még nincs szamárfül). Ilyen erővel lehetnél könyvtáros is, akkor legalább letörheted azok kezét, akik tollal belefirkálnak a szép könyvtári könyvekbe (és sajnos rosszat, ó, mennyi hülyeséget!).
2012. febr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!