Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Véleményed szerint melyik a...

Véleményed szerint melyik a jobb könyv: Abigél vagy A szent Johanna gimi?

Figyelt kérdés

2022. máj. 31. 10:29
A kérdező szavazást indított:
Abigél
A szent Johanna gimi
73 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem összehasonlítható a kettő, mivel két teljesen más korban játszódó történetről van szó.
2022. máj. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Nem jobb az egyik a másiknál.

Másképp rosszak egymáshoz viszonyítva.

2022. máj. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Egyértelműen Abigél, egyébként a kettő össze nem hasonlítható. (Bár mindkettő főszereplője egy buta liba.)
2022. jún. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Egyikben sem buta liba a szereplő. Gina rendkívül elkényeztetett, mert privilegizált közegben nőtt fel, Reni pedig szociálisan küzd problémákkal.
2022. jún. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Abigélt fekete-fehérben láttam a tévében, akkor is megérintett kicsit lelkileg, meg a könyv is. Szent Johanna gimihez még nem volt szerencsém, de tervben van.
2022. jún. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
A kettőt nem lehet összehasonlítani. Abigél egy elgondolkodtató történet, kicsit régies hangnemben, a Szent Johanna ezzel ellentétben modern. Ennek ellenére szerintem mindkét mű értékes.
2022. jún. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne összehasonlítható? Az Abigél egy irodalmi igénnyel megírt színvonalas mű, a Szent Johanna gimi meg egy középszerű ponyva egy klisés szerzőtől. Ettől még a tartalma annak is érdekes, és szórakoztatóbb, könnyedebb, mint az Abigélé. Tanítani viszont kevesebbet tanít.
2023. jan. 1. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az szjg írói szempontból nézve egyszerűen pocsék, semmi fantázia nincs benne, csak a humora menti meg (kétszer olvastam egyébként a sorozatot, és élveztem, de azért ezt be kell ismerni)

Az Abigél ezzel szemben sokkal ötletesebb, kidolgozottabb. Régies nyelvezete miatt kissé lassabban haladtam vele, mint általában szoktam, de összességében nagyon tetszett. Én ezt mondanám jobbnak.

2023. szept. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudok dönteni
2023. okt. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!