Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a Wattpad...

Mi a véleményetek a Wattpad történetemről?

Figyelt kérdés

Egy fantasy történetet írok, és örülnék a véleményeteknek. Jöhet hideg-meleg.

[link]



2022. jún. 21. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Elsőként megtekintettem a profilodat. Miután megláttam, hogy vállasz bétázást, azt hittem, nem lesz gond a történeteddel. Tévedtem.


Kérlek, szedd ki a profilodból ezt a részt, mert, ha a saját magad történetében is vannak hibák, akkor a másikét se fogod tudni rendesen lebétázni!


*tüdőm; hátranézek; mellett


Mondatszerkesztési hibák bőven vannak benne. A párbeszédek írásával nem vagy tisztában. Gondolatjelet használunk, nem kötőjelet. Ha cselekvést történik a párbeszéd után, akkor kisbetű, ha nem akkor nagybetű és pont a végére. A zárójelek nagyon rosszul néz ki. Akárcsak a felsorolás az elején. Jelenben vagy múltban írsz? Az eleje jelen a vége múlt. Csak az egyik időben írj! Az "és" számokat csökkenthetnéd. 26 db található benne. Van, ahol teljesen felesleges.


Szinonimaszótár és MTA. Használd ezeket az oldalakat! És nézz utána, hogyan kell helyesen írni mondatokat!

2022. jún. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az egyesnek, de nála is akadnak hibák ;)


Egy példa, amiből tanulva máshol is okosabbak leszünk: két kötőszó között sosincs vessző, hiába "beekélődés".


Tehát nem


"szedd ki a profilodból ezt a részt, mert, ha a saját magad történetében is vannak hibák, akkor a másikét se fogod tudni rendesen lebétázni!"


hanem


"szedd ki a profilodból ezt a részt, mert ha a saját magad történetében is vannak hibák, akkor a másikét sem fogod tudni rendesen lebétázni!"


Illetve: a "se" a "ne" értelmében használatos, vagyis felszólító módban – ez nem csak felszólító mondatot jelent feltétlenül, van olyan mellékmondat, amiben felszólító mód (pontosabban kötőmód, de ugyanúgy néz ki magyarul) a vonzat. Pl. "felemelte a szoknyáját, hogy rá ne lépjen" / "kinyitotta a szemét, hogy lásson".


Egyszerű kijelentő módban a "sem" a helyes.


Plusz egyéb hibák. Murphy törvénye, hogy ha valaki helyesírását javítod, te is hibát fogsz véteni :))

2022. jún. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a kritikákat.


Ettől függetlenül úgy érzem, ki kell állnom magamért.

Egyes, az a három helyesírási hiba, amit felhoztál, azok csak elírási hibák, amik elkerülték a figyelmemet a fejezet publikálásakor. Mellesleg te is elírtad a ,,vállasz" szót.

A párbeszédeknél azért használok kötőjelet, mert laptopról írok, és ott nincs gondolatjel, vagy ha van nem tudom hol. Lehet nem jó kifogás, de jobb mintha idézőjelbe tenném. Továbbá én gyakran néztem utána a párbeszédek helyesírásának, de egyikben sem említette, hogy a párbeszéd után nagybetűt kéne bármikor is írni. Volt amelyik külön ki is emelte, hogy nem kell.

A zárójelek lehet, hogy nem néznek ki olyan jól, de szerintem ez a legjobb módja a zárójeles megjegyzések jelölésére.

A felsorolásra nem is emlékeztem, nagyjából fél éve írtam az első fejezetet, és igazad van, nem néz ki valami jól, azt majd javítani fogom.

A két idő hibájában igazad van, valószínűleg máskor írtam azokat a jeleneteket, és elfeledkeztem róla

Az és-eket nem vettem észre, hogy annyi van belőle, de őszintén szólva nem tudom, hogy az olyan nagy hiba-e.


A történetről tudnátok mit mondani, mert arról nem igazán hallottam? Azt szerintem nehezebb javítani, jól felépíteni, mint magát a nyelvtant.

2022. jún. 21. 13:57
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Worben is Google doksiban is be lehet állítani, hogy ha két kötőjelet írsz, majd szóközt nyomsz, automatikusan gondolatjelre cserélje :) Ha meg nem írás közben, akkor minden szövegszerkesztőben van keresés és csere opció, hogy utólag kicserélj minden szóközzel követett kötőjelet gondolatjelre.


Nagy betűvel akkor kezdesz párbeszéd után, ha külön mondat követi.


Ez esetben kisbetű:

– Hali – mondta a lány l. – Hogy vagy?


Ez esetben pedig nagy:

– Szia. – A lány lerakta a kávéját az asztalra. – Hogy vagy?


Az előbbi a dialogue tag, az utóbbi pedig az action tag. Magyarul be tud zavarni, mert mi cselekvést (actiont) is használhatunk dialogue tagként:

– Hali – rakta le a kávéját az asztalra. – Hogy vagy?

2022. jún. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!