Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szavazás: ezek közül a fantasy...

Szavazás: ezek közül a fantasy könyvek közül melyik a kedvencetek?

Figyelt kérdés

2022. jún. 27. 10:36
1 2
 11/17 MelanieAnneWright ***** válasza:
73%
9) Attól még mert gyerek írta lehet jó, én olvastam és igaz, kicsit a Gyűrűk Ura alatti a szöveg, nem lehet nagyon rosszra gondolni ezzel kapcsolatban
2022. júl. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Harry Potter
2022. júl. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
50%
Harry Pottert választottam, mert ezek közül csak ez a könyv hagyott komoly, és maradandó (pozitív) nyomot😃
2022. aug. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
47%

1. Harry Potter : ennek köszönhetem az életem. Szó szerint. Megöltem volna magam, ha nem szippant be ez a világ. Olyan helyzetben voltam. A világ, a karakterek mind zseniálisak. Gyermek és felnőtt egyaránt élvezheti.


2. Trónok harca. Ez is beszippantott. A legzseniálisabb karakterek, fordulatok ebben a regény sorozatban voltak. Azért második helyezett, mert nincs befejezve és nem is lesz.


3. Dűne. Ez is részletesen felépített világ. Többek között a Star Wars ihletője is. Komolyabb, filozofikus hangvételű remekmű.


4. A Gyűrűk Ura. Én személy szerint nem vagyok oda érte. Puzsérhoz hasonlóan fel merem vállalni. Nagyon szép a nyelvezete, igényes mű, sok fantasy ősatyja, van mondanivalója is meg minden, de számomra akkor is vontatott, a szereplők pedig nem eléggé árnyaltak. Jobban szeretem az olyanokat, akik nem ennyire egyértelműen jók vagy gonoszok. Tudom, hogy az epikus fantasy ilyen, ezért is emeltem ki, hogy ez nekem nem zsánerem.

Értékelem Tolkien műveiben, hogy mennyire ki van dolgozva a világ, még nyelveket is alkotott. Látszik a rengeteg munka benne, ezért lett ez a negyedik helyezett a listából és nem más. Előrébb nem tudtam rangsorolni, mert az előbb említett regényeket többre tartom.


5. Percy Jackson. Ezt ugyan csak filmben láttam és nem olvastam, de még mindig jobb, mint a maradék.


6. Eragon. Egynek elment. Ahhoz képest, hogy tini írta. Sokan felnőttként is vállalhatatlanabb könyveket ontanak magukból ennél. Csak a magyar írókból egy tucatnyi példát tudnék felhozni.


7. Narnia. Nagyon ellenszenves volt már filmben is. A könyv didaktikus, erőltetett keresztény tanmese. A történet túl bugyuta felnőttek többsége számára.


8. Éhezők viadala. Igazi Agave kiadvány. Fantasy-nak csúfolt, tini hisztivel teli Battle Royale koppintás.


Felnőtt, férfi vagy férfiasnak mondott ízlésű olvasónak a KMK, Agave, Ciceró, Harmat helyett inkább a Deltavision, Fumax, Gabo, Galaktika kiadót ajánlom fantasy és sci-fi téren.

2022. szept. 11. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
59%
Eragon ugyanolyan jó minta a hp és a gyűrűk ura. Mindhárom nagyon jó!
2022. szept. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

“Eragon ugyanolyan jó minta a hp és a gyűrűk ura. Mindhárom nagyon jó!”


Ez szubjektív. Neked például jó, de nekem és például Puzsérnak szar a Gyűrűk Ura. Az Eragont már minősíteni sem vagyok hajlandó.


Hogy a konkrét kérdésre is válaszoljak :


Nekem a Dűne és a Trónok harca a kedvencem. A HP még belefér. A többiről ugyanaz a véleményem, mint az Eragonról.


A Gyűrűk Ura nyelvészeti, szépirodalmi értékét én sem vitatom, hanem maga a jellemábrázolás, cselekmény gyenge. I

2022. szept. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A Gyűrűk Ura és a Harry Potter a kedvencem.



Az éhezők viadala, Dűne, Narnia nagyon nem tetszett. Soha többet kategória.


A Percy Jackson is csalódás volt. Könyvben.


Az Eragont nem olvastam és nem is láttam még, de nekem a vélemények alapján Gyűrűk Ura, Star Wars, Így neveld a sárkányodat majmolásnak tűnik. De ettől függetlenül kap majd egy esélyt.

2023. szept. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!