Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ugye a könyvekben nem ez a...

Anna0806 kérdése:

Ugye a könyvekben nem ez a vége a sztorinak?

Figyelt kérdés
Shadowhunters fanok. Tudom mindenkinek az a véleménye a könyvek jobbak mint a sorozat. Ez nem is érdekel. Az első kötetet olvastam még kábé 14 évesen. Akkor nem tetszett. Abba is hagytam. De most valami visszahúzott ehhez a világhoz és megnéztem a sorozatot. El akarom olvasni a könyveket is és ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. A sorozatban a sztori vége, hogy Clary elveszíti az emlékeit az árnyvilágról aztán találkozik ismét Jace-szel akit ismét lát akárcsak a sztori elején. De ennyi. Ezzel zárták le. Ugye a könyvekben nem ez a lezárás? Hallottam róla, hogy sok mindent megváltoztattak a sorozatban ezért kérdezem, hogy ugye ez is csak valami változás? Ja és egyébként az alap hat könyvvel akarok kezdeni, de ha esetleg úgy alakul, hogy el is olvasom van valami sorrend ami alapján lehet haladni Cassandra könyveivel? Tudom, hogy sok van ami az alapmű előtt játszódik ezért kérdezem. Előre is köszönöm.

#alvilág #Shadow Hunters #Árnyvadászok #Könyv/Sorozat #CassandraClare
2022. júl. 7. 10:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Tudjátok mit? Mint nagy olvasó ne spoilerezze le senki. Elolvasom magam. Elvégre így az izgalmas. Csupán egy sorrendet mondjon valaki, aki nagy Shadowhunters fan. Jó lenne egy irány ami alapján lehet haladni.
2022. júl. 7. 16:35
 2/4 anonim ***** válasza:
2022. júl. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2022. júl. 7. 17:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon furcsa az itt javasolt sorrend, én legalábbis ha megszeretek bizonyos karaktereket, akkor szeretem tudni, hogy hogyan is alakul a sorsuk, hogyan végződik az ő történetük, mielőtt belekezdenék bármi másba. Szóval szerintem jobb a Halál ereklyéit egyben ledarálni, mint megakasztani egy majdnem kétszáz évvel korábban játszódó trilógiával... Főleg hogy anélkül is tökéletesen érthető a Halál ereklyéi 1-6, a Pokoli szerkezetek max. csak néhány plusz infót, adalékot ad hozzá, ami a a Halál ereklyéi történetet ismerve érdekes lehet (rokoni szálak pl. amire emlékszem), de egyébként nem hiányzik a Halál ereklyéihez.

Ráadásul ezek a könyvek azért közel nem egy Trónok harca utalásrendszerével rendelkeznek (ahol GRR Martin azt is elvárja, hogy emlékezz mit álmodott Daenerys két könyvvel és bő egy évtizeddel ezelőtt), ez színtiszta szórakoztató irodalom, semmivel sem több annál.

Egyébként én rákaptam egy időben a Halál ereklyéi ízére, 1-2 hét alatt ledaráltam a hat könyvet (éppen nagyon sok dolgom lett volna és mindenképp halogatni akartam, ez meg jó ürügy volt :D), de nyelvezetben abszolút ponyva, semmi egyedi és történetben is elég sok a klisé (ebben egyezik a sorozattal, ugyan nem ugyanazok a klisék, de lényegében kevés eredeti dolog van benne), viszont az univerzumteremtés szerintem egészen jól sikerült, minden klappol mindennel, korrekt, letisztult, egyértelmű szabályrendszerre épülő világrend.

Nem tudom, hogy emiatt a rendezett, követhető világrend miatt vagy másért, de nekem sokkal jobban tetszett a Pokoli szerkezetek trilógia. Egyrészt nincs elnyújtva, másrészt (szerintem) a karakterek sokkal érdekesebbek, főleg a férfi karakterek (és főleg Jem), a főhősnő ugyanolyan Jane Doe karakter, mint Clary. Szóval ha unod a Jace-Clary szenvedést, de tetszik a könyv/sorozat világa, akkor javaslom a Pokoli szerkezeteket, szerintem tényleg sokkal jobban sikerült.

2022. júl. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!