Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 14 éves lányom fantasy imádó,...

14 éves lányom fantasy imádó, a mai mainstream fantasyt, szinte minden sorozatot olvasott, olvas... nade szeretne horrort, mit ajánlotok első horrornak?

Figyelt kérdés
Roppant erős idegzete van, én kb 11éves kora óta minden filmet megengedek neki nézni, még nem volt olyan, ami cseppnyit is kiakasztotta volna. Szóval valami jó kis para könyvet keresek neki, nem pedig valami bemelegítő uncsiságot.

2022. júl. 13. 22:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Stephen Kingtől a Ragyogás vagy az Az
2022. júl. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
Miért írsz ki anyukád nevében kérdéseket?
2022. júl. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is a Stephen King ragyogásával kezdtem még 15-16 éves koromba. Azzal nem igazán lehet melle nyúlni.

De tudom ajánlani a Dan Wells - Nem vagyok sorozatgyilkos trilógiát.

2022. júl. 14. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Mint írtam fantasy imádó, szóval ilyen szörnyesvonal kéne inkább szerintem.

A ragyogás valóban nem rossz, de szerintem a mai 14 éveseknek egy kissé vontatott lenne a sztori.

2022. júl. 14. 06:43
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Valamit nagyon félreértesz az olvasással kapcsolatban. Ez nem akciófilm, hogy másodpercenként legyen vágás benne. Pont az a lényege, hogy a gondolatokat és a háttérinfókat is megkapod. Igen, lassabb mint egy film, de épp ettől jobb is.

Egy olyan regény amiben ilyen sebességgel pörögne a sztori az egy zagyva és felszínes mű lenne.

Egy könyvnél (pláne horrornál) nem a sebesség a lényeg, hanem hogy átadja a sztorit úgy, hogy bele tudd magad élni.

Aki a Ragyogásra azt mondja, hogy vontatott, az vagy nem olvasta, vagy pont a lényeg nem jött át.

2022. júl. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Te értesz félre valamit a mai kamaszoknál és direkt írtam, hogy mainstream fantasy… ezekben a szarokban úgy pörög a sztori, mint a fene, ragyogás meg már nekem is cammogós volt, pedig én már 40en túl vagyok.
2022. júl. 14. 07:31
 7/15 A kérdező kommentje:
Shara J Maas a kedvenc írója, azokhoz a könyvekhez képest a ragyogás… legyen a lényeg, nnem ezt a kategóriát keresem
2022. júl. 14. 07:38
 8/15 anonim ***** válasza:
45%
Kamasznak én simán ajánlom még a Pax kalandregény-sorozatot. Inkább ifjúsági regények, de elég komoly horrorjelenetek is vannak bennük.
2022. júl. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én az ő korában Lovecraft műveit olvastam, bár valószínűleg neki nem jönne be. Esetleg tegyen egy próbát Darren Shan vámpír könyveivel. Tizenkét részes és szeritnem az elég pörgős lesz számára.
2022. júl. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Jónás Zsolt: Túlpart - nem az a rettentően rémisztő, de egy ötletes, nem tucatkönyv

Gondolom, a Vérbe öltözött Annát és a Bontásra ítélvé-t már olvasta, ha mégsem, talán még nem lesznek neki túl könnyedek.

Ha képregény is lehet, akkor a Monstress-ért jó eséllyel rajongani fog.

Nem horror ugyan, de valami azt súgja, ilyen érdeklődéssel bejönne neki On Sai Szivárgó sötétség-sorozata is.

Veres Attila regényéről és novelláiról majdnem megfeledkeztem, nem az a kimondottan kamaszlányos szerző, de egy próbát megér, nekem nagy kedvencem.

2022. júl. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!