Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ki a kedvenc szereplőtök az...

Ki a kedvenc szereplőtök az Üvegtrón sorozatból? Miért?

Figyelt kérdés

2022. aug. 11. 08:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
feketecsőrű
2022. aug. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Manon
2022. aug. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Az a helyzet, hogy az a könyv egyszerűen tökéletesre sikerült, a szereplőivel együtt. Mindet imádtam és képtelen lennék választani. Komolyan, még Erawant is bírtam, nagyon jó főgonosz volt. Aelin számomra az örök példakép, sokkal jobb ember, mint bárki, akit a való világban ismerek. Tökéletes. Imádom. Aztán ott van Rowan, a kedvenc fictional crushom, 😅 mert ő is majdnem annyira tökéletes mint Aelin, a kinézete meg hát... Na. Manon, Lorcan, Elide, Ansel... Mindet imádtam. Azt kívánom, egyszer találjak olyan legjobb barátnőt, mint amilyen Lyssandra volt. Chaolt annyira nem bírtam, de szerintem ő elég megosztó karakter. Az elején nem volt vele semmi bajom, de mikor összejött Aelinnel... Jézusom, esküszöm a lelkem egy darabja ujjongott, mikor Aelin végigkarmolta az arcát. ,,Örökre az ellenségem leszel''... Aztán mikor Aelin szíve összetört Nehemia miatt, majd utána Rowan miatt kicsit jobb állapotban visszatért Adarlanba, Chaol pedig (megjegyzem, ő küldte el Aelint Wendlynbe) elkezdett vele bunkózni, meg olyanokat mondott neki, amitől nekem megszakadt a szívem.(pl. ki védi meg a világot tőled? vagy amíg te a tündérhercegeddel szórakozgattál, stb.) A végére megbékéltrm vele, de sajnos a szívembe egyeltalánnem nyert akkora helyet, mint pl Sam vagy Nehemia, pedig őket kevesebb ideig ismertem. Ha már itt tartunk, beszéljünk a halott szereplőkről is... Mikor Sam meghalt, sírtam elég rendesen, bár tudtam előre. Mikor Nehemia meghalt, nem sírtam, mert ott ugye annyi minden történt (dorian mágiája, aelin-chaol szál) hogy teljesen nem is tudatosult bennem. Meg amúgy nagyon szeretem Nehemiát, de azért Lyssandra jobb barátnő. Nehemia annyiszor hazudott Aelinnel, hogy meg se tudnám számolni. De mivel nemes cél érdekében tette, nem utálom, sőt. Akkor kicsit könnyeztem, mikor Fürge várta Nehemiát és Aelin mondta, hogy ő már nem fog többet jönni. Mikor Kaltain meghalt termeszetesen nem sírtam,az egy nagyon jó jelenet, neki amúgy is jobb így halál után. Akkor sírtam a legdurvábban, mikor a Tizenhármak meghaltak. Azt nagyon sajnálom a amai napog és megértem hogy, háború, vannak áldozatok meg minden. De Asterin😭😭 és ahogy meghalt... Istenem emlékszem pont a strandon olvastam egy és elkezdtem sírni, aa többiek meg nem értették, mi bajom. Mikor momdtam hogy a könyv az, hülyének néztek. Ha elolvasnák a sorozatot, megértenének... Na mindegy. Gavrielt nem ismertem annyira, nem hatott meg annyira a halála. Persze sajnáltam Aediont, még azért az Oroszlán... De annyira azt nem tudtam átérezni. És végül, mikor Aelinék csapdába csalták Maevét, rohadt gonoszan és hangosan röhögtem a szobámban. Az első betűtől az utolsóig tökéletes könyv, a befejezés remek, a szálak pont akkor és úgy találkoznak, mint ahogy kell nekik. Ha ennyit elolvasott bárki, gratulálok neki, sajnálom, de rövidebben nem tudtam kifejteni ezt a mesterművet.
2022. aug. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3

Az az igazság, hogy teljesen megértem, hogy miért Rowan a kedvenc fictional chrusod... Nekem csak azért nem ő, mert úgy érzem, nem illene hozzám/én nem illenék hozzá, olyan szempontból, hogy ő egy ilyen erős, kemény férfi, és én meg... Hát, nem ilyen vagyok XD

Az Aelinnel való kapcsolatukat nagyon jól meg van írva, és nagyon összeillenek, és én is nagyon szeretem Rowant mint kataktert, de ha találkoznánk, attól hogy én csodálom, attól még ő biztos hogy nem kedvelne engem, borzalmasan gyengének tartana valószínűleg.

Én személy szerint például ilyen szempontból Doriant jobban kedvelem, mert például Sorschával annyira gyengéd volt, meg azért... Dorian az Dorian XD

Persze azt nem tudom, hogy Manonnal milyen a kapcsolatuk, mármint milyen "stílusú" volt, azt nem tudom, mert addig még nem olvastam el 😂


Nagyon köszönöm a részletes választ, igen, azokon a részeken én is sírtam volna valószínűleg, ha tudnék ilyeneken... Tényleg jó lenne ha ki tudnám fejezni ilyenkor, hogy mennyire megérintett valami ami történt a könyvben, de sajnos sosem tudok sírni ilyeneken...

2022. aug. 18. 19:00
 5/8 anonim válasza:
Elide és Manon
2022. dec. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Cica2010 válasza:

Aelin, Elide, Lysandra, Rowan, Sam

És nemtudom ki emlékszik az Orgyilkos pengéjében Yrene-re. Amúgy még nem olvastam végig szóval lehet hogy ez még frissül...

2023. ápr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

#6

Nem akarok semmit lespoilerezni, de Yrene-re szerintem nincs az az olvasó aki ne emlékezne :DD

2023. ápr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nehéz kérdés!

Aelint imádom a hatalmas esze miatt és azért mert ő tényleg megmentett mindenkit.

Elideot kedvelem a furfangossága miatt.

Manon lenyűgözött amikor szembe szállt a nagyanyjával, hogy megmentse az ő 12 nővérét.

Asterint imádtam a feltétel nélküli szeretete miatt amit Manonnak adott.

Lysandra volt a legbátrabb amikor a valgok ellen harcolt, hogy védje Terrasent.

Yrene bátorsága és végtelen szeretete lenyűgöz.

És akkor ott vannak a harcos férjeik akik pedig ahelyett, hogy a kalitkába zárnák őket, még fogadnak is rá, hogy mennyi valggal végeznek a feleségeik :D

Nagyon jól ki lettek dolgozva ezek a karakterek, nem tudnék kedvencet mondani, mindegyiket imádom!

jan. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!