Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Üvegtrón c. könyvsorozatot...

Üvegtrón c. könyvsorozatot milyen sorrendben érdemes elolvasni?

Figyelt kérdés

Sok helyen azt olvastam, hogy az előzmény kötetet (Az orgyilkos pengéje), érdemes az Éjkorona után elolvasni, még a Tűz örököse előtt.

De van aki azt mondja hogy a 3. könyv, a tűz örököse után olvassam el.

Szerintetek melyik lenne a legjobb?



2022. aug. 30. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Teljesen mindegy.
2022. aug. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Anna0806 ***** válasza:
58%
Én az előzmény kötetet elsőnek olvastam, mert fogalmam sem volt, hogy az valójában az előzmény és ha következőleg újraolvasom a sorozatot ismét azzal kezdek. Szerintem egy csomó hasznos információ ott hangzik el, amik utalnak a később történtekre és, amik által sok minden sokkal érthetőbb lesz. Többek között, hogy az első kötet bár ott kezdődik, hogy Aelin raboskodik az nem derül ki csak az előzményben, hogy mi vezetett a raboskodáshoz. Ráadásul tök sok szereplő bukkan fel az előzményben, akik később még nagyon fontosak lesznek. Én azt mondom mindenképp kezdj az előzménnyel.
2022. aug. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Én az utolsó kötet után álltam neki.
2022. aug. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Előzménykötetet szinte sosem jó legelsőnek olvasni, mert lelő egy csomó poént. Nem véletlenül nem kezdte azokkal az infókkal az írónő, én a helyedben nem hallgatnék a 2-esre.
2022. aug. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes az előzményel kezdeni.Az első után érdemesebb elolvasni,de a 4. Kötet előtt mindenképp
2022. aug. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az előzménnyel nem is tudnám elkezdeni, az első 2 részt már elolvastam. :)
2022. aug. 30. 15:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a második vagy a harmadik kötet után olvastam, azt hiszem. De legkésőbb a 6. kötet (hajnal tornya) előtt mindeképp, ott fontos szerepet kap egy olyan karakter, akit a novellákból ismerünk.

Szerintem most a második kötet után pont jókor vagy egyébként. :)

2022. aug. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!