Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tudnám rávenni magam,...

Hogy tudnám rávenni magam, hogy többet olvassak, ahelyett, hogy a telefonom nyomkodom?

Figyelt kérdés
KB 10 éves koromtól kezdve igazi könyvmoly voltam, bárhova mentem, vendégség, nagyszülők stb mindig volt nálam könyv. Gimiben is rengeteget olvastam, volt hogy minden héten kiolvastam egy könyvet, imádtam könyvesboltba járni, szinte mindig tudtam mit választani. Aztán idővel valahogy egyre kevesebb időt szántam erre, de azért minden évben kiolvastam pár könyvet és rendszeresen vettem is magamnak. Ám az egyetem vége felé egyre inkább azt éreztem, hogy már nincs kedvem ehhez, épp elég volt egy beadandóhoz olvasni nem hogy még szabad időmben is. És egyre inkább azt érzem hogy a telefonom rabja lettem. Sokszor cél nélkül görgetem a fbot, instát, 9gaget, elolvasok, megnézek minden hülyeséget majd félre rakom csak azért hogy 5 perc múlva ismét ugyanazt nézzem.. Már nagyon frusztrál mégis mintha függő lennék, mert újra és újra ezt teszem. Igen még ezt a kérdést is telefonról írom.. Pedig amúgy vannak új könyveim, sőt listám is van hogy miket szeretnék olvasni, de akárhányszor neki ülök olvasni pár oldal után elvesztem a fonalat és sokszor egyszerűen elálmosodok és el alszom.. Nagyon gáz. Szóval szeretnék valahogy ezen változtatni.
2022. nov. 29. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Én ugyanezt éltem át, és már kezdtem nagyon utálni magam miatta. Nagyon jó könyv kell, telefont elhajítani. Én ilyeneket mondogattam magamnak: most tényleg? ennyire hülye vagy? elmegy melletted az élet, más f...ságait nézegeted? És ez hatásos volt, mert tényleg nem szerettem volna, és nem szeretném ezt, régen normális voltam, és ismét az szeretnék lenni!:) (Most sem telefonról írok, és mentségemre: kerestem okosságokat szívbillentyű problémával élőktől minden lehetséges fórumon) Drukkolok neked!:)
2022. nov. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez nagyon biztató! Sokszor még a kommenteket is olvasom, tesóm meg mindig kiröhög hogy ez már tényleg mindennek az alja, pláne a magyar komment kultúra ismeretében.. Sokszor fel is húzom magam rajta, mert tényleg totál értelmetlen tevékenység. Köszi mindenképp keresek egy jó könyvet, ami visszalendít a virtuális világból!
2022. nov. 29. 16:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy próbát megérhet, hogy telefonról olvasol. Megszokott felület és tevékenység, csak minőségibb tartalom.


Unokatesómnak bevált.

2022. dec. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szép napot.

A telefonon olvasás kényelmes.

2022. dec. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyere fel moly.hu-ra. :) Az is egy közösségi oldal, amit pörgethetsz, de többnyire minőségibb tartalommal és kevesebb rage kommenttel, mint fészen.

Plusz, mivel a fő téma a könyvek, ezért rengeteg jó tippet kaphatsz, ajánlást, stb. Vannak kihívások, amikre ha benevezel, plusz késztetés lehet, hogy elolvasd az adott könyvet.

2022. dec. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz, én is “molyos” vagyok!:) (Első voltam.)
2022. dec. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak koncentrációt segítő appok: Study Bunny, Donut Dog, Habit Rabbit stb. amelyek azt is jutalmazzák, ha nem piszkálod a telefonodat.


Vagy ebben is átmégy analógba, szerzel naptárat, tervezőt: Planall (azt most találsz akár Tescoban is), Anti-határidőnapló, Yellow Brick Road (2023-ban a fő téma az időbeosztás és a digitális jólét) vagy hasonlót. Ezek nyilván nem(csak) az olvasásban segítenek, hanem a tudatosabb életvitelben, aminek része a leszakadás a tudatos internethasználat is.


Szerintem érdemes még egyéb nem számítógépes tevékenységet is beiktatni, manapság pl. nagyon sokan fordulnak a modern társasjatékokhoz, sok közülük egyedül is élvezhető.


Amúgy optimalizáld a környezeted: legyen nyugi, akár kuckózz be egy forró ital mellé. Válassz olyan könyvet, ani piszkosul érdekel. A telefon ne legyen közvetlen melletted és ne mérgelődj azon, ha hozzányúlsz, csak tedd le, amikor eszedbe jut. Hosszabb folyamat, ne várj elsőre csodát magadtól :)

2022. dec. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!