Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Végzettség és papír nélkül...

Végzettség és papír nélkül pszichológia témájú könyvet írni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy barátnőm, aki szeretne egy logikai fejlesztő könyvet megírni, saját feladatokkal, agy tornára és ki is adatni majd.

Én sci-fi és fantasy kaland témában írok, az ilyen jellegű komoly témában nem vagyok benne, de gondoltam megkérdezem Tőletek, mivel más kérdés kapcsán nagyon jó és korrekt válaszokat kaptam.

Szóval van joga egy ilyesmi könyvet kiadni saját publikálásban vagy kiadatni, vagy mindenkép kellene végzettség?

Értem Én, hogy bármiről lehet szabadon írni, de azért mégis nehéz téma szerintem, amit akar.

Szóval szabad elgondolásból írhat bárki egy ilyen logikai könyvet, vagy erre azért van szabályozás?



2023. jan. 31. 04:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy írhat. Egy csomó ember publikál ilyen könyveket, sőt... A ilyenek agyszüleményei elterjedtebbek az átlag emberek között, mint a tényleges pszichológia. (mbti teszt, szeretetnyelvek, stb.)


De ez nem csak a pszichológiával van így; pl a csontkovács mesterség szülőatyja bevallotta, hogy egy szellemtől tanulta a mesterséget, aztán mára a világ minden táján úgy járnak az emberek csontkovácsokhoz, mintha tényleges orvosok lennének lol

2023. jan. 31. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Aki tényleg pszichológai könyvet akar majd olvasni, nem fogja komolyan venni ezt a hölgyet. Minek akar valaki olyan témában írni, amiben nem 100%-ig jártas? Ha nem tanulta a szakmát, lehet, hogy még téves adatokat, gyakorlatokat közöl a könyvében, aminek komoly következményei is lehetnek.


A pszichológia egy komoly téma. Bele fog bukni, ez már most könyvelhető.

2023. jan. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármit kiadhat, pláne magánkiadásban.
2023. jan. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sosem lehet tudni, hogy kinek milyen végzettsége van. Ott van például Vida Ági "babapszichológus". Neki állítólag van pszichológus végzettsége. Van neki marketinges végzettsége is, amit még nagyon régen közzé is tett, hogy egy 100 dolláros online tanfolyamon kapott valami sajtpapírt. Az évek során ebből "amerikai marketinges diploma" lett. Lehet, hogy a pszichológusi "diplomája" is hasonló, aztán a sok hülye veszi a könyveit.
2023. jan. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4

Erről nem is hallottam, azt a k*rva eget.

Ezt azért mondom Neki, meg szerintem mindenki véleményét is.

Jogos a pont #3, de nem is írna hamis információt, hogy ilyen meg olyan diplomája van, amikor nincs, fel tűnteti, hogy nem hivatalos orvosi vagy pszichológusok által össze állított írás.

De rendben van, komolyan köszönöm a nevében is skacok, szerencsére most sem csalódtam a normális és korrekt hozzászólásokban.

Nagyon szépen köszönjük komolyan Nektek, Love You All from The Bottom of My Heart ❤❤❤

Komolyan nagyon szépen köszönjük! ❤

2023. jan. 31. 12:14
 6/9 A kérdező kommentje:

#2-nek akartam írni, hogy jogos, ne haragudjatok.

Eggyel elnéztem.

2023. jan. 31. 12:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Írhat. Írja le, közben - ha gondolja - nézze meg, hogy más mit írt arról, amiről ő.
2023. jan. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kereslet nem biztos, hogy lesz rá.

Legutóbb a könyves adok-veszek csoportban bedobtak egy Alekosz könyvet, mint egyszer olvasottat. Még áron alul sem kellett senkinek.

2023. jan. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kiadni ki lehet bármit, főleg magánkiadásban

És ahogy írták előttem, még akár felkapottabb is lehet, mint egy igazi szakkönyv, bár szerintem kellő marketing nélkül ennek nincs sok esélye.

Viszont abszolút hiteltelen lesz, és ne csodálkozzatok, ha majd éri támadás emiatt teljesen jogosan, pláne, ha ismertebb lesz mégis a könyv. Az ember normál esetben akkor publikál bármilyen feladatsort, véleményt, meglátást, ha van valamilyen magasabb végzettsége a témában, hiszen ha valamit nem te találtál ki, akkor azt valaki más találta ki, és akkor őt oldalszám szerint idézni kell a könyv lábjegyzetében, különben plágium lesz belőle, azt meg már akár a törvény is büntetheti, de egy idézethalmazos könyvnek meg sok értelme nincs. Ha viszont valaki csak szakemberek tapasztalatait, véleményét, összegzéseit olvasta, akár éveken át, attól nem lesz neki igazán önálló gondolata, hiszen végső soron ő csak mások meglátásait és leírásait ismeri. Az agytorna nem tudom, hogy mihez köthető inkább, pszichológiához, esetleg orvostanhoz, de ha nincs valamilyen agyi tevékenységhez köthető végzettsége, szakmai tapasztalata, akkor szerintem kár ezzel az időt tölteni. Van ez az Észkapcsoló agytorna a Dennison házaspártól (vagy gondolom én házasok a nevük alapján), nulla szakmai háttér, és az angol wiki oldal is írja, hogy áltudományos kijelentésekkel van tele, és lektorált kutatások sem találtak semmit az alátámasztásukra, ettől függetlenül azért szerintem összeszedtek némi vagyont, hiszen még magyarul is kiadták.

2023. febr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!