Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy oldjuk meg azt a stresszt...

Hogy oldjuk meg azt a stresszt, hogy a jobb fizetéshez,munkához,megélhetéshez diploma kell,de buták vagyunk az egyetem elvégzéséhez?

Figyelt kérdés

Folyamatosan ott a stressz, a nyomás,hogy diploma kell,mert azzal könnyebb.

Legyél egyetemista,mert az menő. A fiatal diplomások a jövő értelmisége és az ő szavazatuk döntően befolyásolja az ország jövőjét. A diplomás munkának nagyobb az értéke.Egészségesebbek,boldogabbak, tovább élnek,többet utaznak, stb.

De ha valaki buta az egyetemhez? Akkor mi van? Folyamatosan ott van,hogy éreztetik vele, hogy kevesebb. Diploma = siker. A mai társadalmunkban az ember vagy sikeres vagy kudarcot vallott. A pénz még módosíthat ezen,mer a sok pénz is = sikerrel.

De mi legyen azzal, hogy a társadalom kevesebben tartja a nem diplomást?

Hogy kell ezt feldolgozni?



#pszichológia, #munka,karrier,siker ,kudarc,megélhetés #oktatás,egyetem,diploma, szakma,középfokú végzettség
2022. júl. 1. 11:47
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
80%
Nem feltétlenül kell, vagy épp könnyebb vele. Vannak nagyon keresett, nagyon jól fizetett diplomás szakmák is, de ugyanígy vannak jól fizezett, keresett szakmunkák is. Meg mindkettőnek létezik a kb semmire se jó verziója is, csak arányaikban térnek el.
2022. júl. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
82%
Én könyvelő vagyok, diploma nélkül. Saját vállalkozásban csinálom. Azért elég sok olyan szakma, hivatás van, ami diploma nélkül is mehet.
2022. júl. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
64%
A vallás sokat segít, hogy az ember a nyomora helyett arra koncentrálhasson, hogy mit tud kihozni a saját képességeiből és hogy tudjon örülni a napsütésnek, az esőnek, a hónak, hogy legyen önbecsülése, kitartása, hogy ne keseredjen és ne törjön meg a nehézségek súlya alatt.
2022. júl. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
90%
"az ő szavazatuk döntően befolyásolja az ország jövőjét. " Nem, pont ugyanannyit ér a szavazatuk, mint bárki másé.
2022. júl. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
68%
Nem mindegy szakhoz, nem minden egyetemhez kell zseninek lenni. Gyakori, hogy ugyanaz a szak egy vidéki egyetemen könnyebb. És tkp majdnem mindegy, miből van diplomád adott szakterületen belül, a legtöbb tapasztalatot úgyis a munkahelyen lehet megszerezni egy tudásminimumon felül.
2022. júl. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
72%
Nem igaz a felételezett alap, hogy "diploma kell". Nem az kell, hanem a társadalom által valamilyen formában elismert teljesítmény. Ismerek olyan mesterembert, aki nagyon kemény munkával milliárdos vagyont hozott össze. A boldogságot és a megelégedett életet azonban még ez sem garantálja, mert a családi történések, a képzelet és a valóság összeütközése befolyásolhatatlan.
2022. júl. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
85%

Nekem ugyan van diplomám, de semmivel se vagyok tőle boldogabb. Képzeld el, amíg nem volt, nagyon alacsony fizuert dolgoztam közszferaban. Most mióta meglett, egy tök jó munkahelyen van, de ehhez a munkakörhoz meg nem kell a diploma...


Ergo most bajban is vagyok, mert sokkal jobban kereshetnek máshol, de sajnálom itthagyni, mert közel van, közepesen fizet, nincs főnöki nyomás, nyugis, saját klímás iroda... Szóval minden mellette szól. Hiába van diplomám...

2022. júl. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
66%

Két diplomám van és úgy érzem feleslegesen, mert a gyári munkások is jobban keresnek. Egy visszahúzódó típusú ember vagyok, és a diplomás munkákhoz jellemzően egy kommunikatív emberre van szükség.


"megélhetéshez diploma kell"


Ez alapvetően nem igaz. Van aki jó munkákat, jó fizetéssel tud találni diplomával, de többnyire a diploma mellett még több tényező is szerepet játszik, hogy valaki valóban sikeres lesz-e vagy sem, pl. nyelvtudás, kommunikáció, emberi tulajdonságok, stb. Ma már önmagában egy diploma nem vezet egyenes úton a sikerhez, boldogsághoz vagy épp több pénzhez.

2022. júl. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
78%
Kedves kérdező, a te közeged téved, ha ezt sulykolja. Szakmunkásként is lehet jól keresni, és két diplomával is éhen halni.
2022. júl. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
78%

A culáger is jól keres....

Bár valamit valamiert, én inkább keresek gyárba szalag mellett 200k forintot, mint a tüzőnapon betont hurcolva 300k-at.


Kinek mi az igénye...

2022. júl. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!