Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a regényemről?

Mi a véleményetek a regényemről?

Figyelt kérdés

Érdekelne a véleményetek, hogy milyenek a karakterek, meg a fogalmazás.


Mindig azt gondolta, hogy az élet nem valóságos. Meg volt győződve róla, hogy ez is csak olyan, mint egy álom: valóságosnak tűnik, aztán felriadsz.

Egy gyerek, aki szerint felesleges élni.

Egy anya, aki csak a tökéletes családot akarja.

Egy húg, aki szeretne egy anyát.

És egy lány aki mindent megváltoztat.


Ez a kis történet Ethan és Ellen története, akik megpróbálják leleplezni a világ legnagyobb titkát: hogy mindez nem valóság.


[link]



2023. febr. 1. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem tetszik, ha ezt jól megírod, szntem sokak fognak érdeklődni felőle
2023. febr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is tetszik; gördülékenyen, remekül és szóismétlések nélkül fogalmazol, a részeket is ideális helyen tördelted. Nincsenek benne felesleges, helytöltő sorok és külön tetszik, hogy nem infó dömping van, hanem releváns helyeken, kellően adagolva kapjuk meg a karakterek előinfóit.


Ami pedig az észrevételeket, illetve építő kritikát illeti: a harmadik részben az "ujj" helyett végig "új" szerepelt; nem nagy hiba, csak szerettem volna rá kitérni. A másik dolog, az első rész után fogalmazódott meg bennem, bár a következőkben már szerintem ez is javult. Szóval, kicsit hiányoltam a karakterek testbeszédének leírását, a metakommunikációt. Lehet, hogy ez csak nekem mániám (😅), de nagyon sokat tud dobni egy-egy ilyen apró mozzanat; plusz infót kapunk az adott karakter személyiségéről, pillanatnyi lelkiállapotáról, illetve még valódibbnak tűnnek a szereplők.


Hogy pozitív hangon zárjak; Ethan karaktere főként ígéretesnek tűnik, illetve maga, a történet is. Biztos vagyok benne, hogy rengeteg dolgot ki lehet belőle hozni, és sikerülni is fog majd neked :) Szóval, csak így tovább.

2023. febr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Creepy Me ***** válasza:
75%
Nem klisés egy kicsit az, hogy ő már azt gondolja, hogy mindez nem valóság és aztán kiderül, hogy tényleg nem az?
2023. febr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3

Szerintem ezt ne mondd addig, amíg nincs vége a történetnek...

2023. febr. 3. 08:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok, sőt, rengeteg vesszőhibád van. A tagmondatoknál ki kell rakni a vesszőket. A sok kötőjel zavaró. Vagy tegyél vesszőt oda is, vagy kezdj új mondatot. E/3 mindentudó narrátor nem beszélhet úgy, hogy "suli". Sok a szóismétlés (felállt, látta, nézte). Fogalmazz választékosabban: szemlélte, tekintette. Semmi nem derül ki az első fejezetedből, csak összezavar. Ne válts így témát, hogy egy fiúról beszélsz, aztán az anyját egy lány öleli meg a következő pillanatban. Oké, hogy lehet a húga, de narráld, vagy írd oda, hogy a húga, mert nem értjük. A leírásod elég sótlan. Valahogy nem kap az olvasó kedvet, hogy folytassa. A könyvtáros nők miért beszélik ki és gúnyolják a fiút? Könyvtárban vannak, mitől lenne fura? A második fejezetben sem történik semmi (belegörgettem, de semmi érdekes), itt be is fejeztem.
2023. febr. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gungasam ***** válasza:
A hibái dacára tetszik. Mint minden első regényt, valószínűleg ezt is újra kell írni vagyis ki kell javítani. Már látszik, hogy van benne fantázia..
2023. márc. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gungasam ***** válasza:
70 elmúltam és nagyon szeretek olvasni 6/6-os
2023. márc. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!