Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket ajánlotok?

Milyen könyveket ajánlotok?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időben kiolvastam a Budapesti Tavaszt Karinthy Ferenctől, és Ken Follett-től a Kulcs a Manderley házhozt és a Vadmacskákat. Szeretem a történelmi regényeket, főleg amik a huszadik században játszanak. Talán ezen kívül még érdekel a közlekedés is, viszont ezeken kívül is bármire nyitott vagyok ami igazán jó.

Ti mit ajánlanátok folytatásként?



2023. márc. 9. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
A 100 éves ember aki kimászott az ablakon és eltűnt. És ettől az írótól (Jonas Jonasson) még a többi hasonló könyve is. Van amelyik kapcsolódik a nemzetközi politikához, elgondolkodtató ugyanakkor nagyon humorosak ezek a könyvek, és közlekednek is benne:)
2023. márc. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%

Ha a XX.századi történelmet szereted, akkor esetleg érdemes megpróbálnod Leon Uris könyveit, pl. Exodus, A királynő törvényszéke, Armageddon, Mila 18, Mitla-szoros, Meghalsz tengerész.

Ezek hűségesek a történelemhez, de nem száraz tényeket írnak le.


Ha jobban tetszenek a Ken Follett-hez hasonló kitalált kémtörténetek, akkor ajánlom még tőle a Tű a szénakalban-t vagy Robert Ludlum könyveit. Én szeretem Frederick Forsyth-tól az Ikont, a Sakál napját vagy az Odessa-ügyiratot is, de ilyen témában nekem nagy kedvencem Glenn Meade Hófarkas és a Brandenburg című könyve.

Ezeken kívül még tetszett Robert Harristől a Sztálin élt, Sztálin él, Sztálin élni fog! és most készülök elolvasni a Führer-napot és az Enigmát.

2023. márc. 10. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#1 Azt én is imádtam, nagyon vicces
2023. ápr. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!