Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter-fanok! Milyen...

Harry Potter-fanok! Milyen gyakran olvassátok újra a Harry Potter könyveket? Ugyanolyan élményt nyújt, mintha először olvasnátok?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 16. 10:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Kb. kétévente, vagy magyarul, vagy angolul.

Persze olyan élmény nem lesz, mint elsőre, de pont azért olvasom újra, mert már tudom, hogy mi fog történni bennük.

2023. ápr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
34%
Én a filmeket szoktam újra nézni, könyvet még soha nem olvastam újra.
2023. ápr. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Ritkán. 2-3 éve olvastam egyszer újra az első 4-et, elötte jó 10 évvel volt az utolsó.


Dehogy olyan, mint gyerekkoromban. A maga nemében jó, nyilván, de pl. az én ízlésem is sokat változott.

2023. ápr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Már jó 5 éve nem olvastam el. Jó volt, jó volt, sokat adott szókincshez és kifejezésmódhoz (én is írok), de a történet nem köt le.
2023. ápr. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kedvem van és igen
2023. ápr. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Attól függ. Ha olyan kedvem van, lekapom valamelyik részt a polcról és nekikezdek. Lehet hogy be sem fejezem de abban a pillanatban nagyon jól tud esni hogy egy kicsit megint belemerülhettem abba a világba.
2023. ápr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
2000-2007 között évente több alkalommal is elolvastam a már megjelent köteteket, szerintem több tucatszor olvastam mindegyiket. Azóta néha, ha eszembe jut újraolvasom. Nyilván 37 évesen már közel sem adja ugyanazt az élményt, amit 14 évesen adott, de azért jó nosztalgiázni néha. Most is éppen a harmadik kötetet olvasom, de így felnőttként már csak napi egy fejezetet olvasok legfeljebb, gyerekként le sem tudtam tenni. Ha felvettem, addig nem tettem le, amíg ki nem olvastam, még a legvastagabb köteteket is. Inkább nem aludtam egész éjjel. Ma már azért nem tud ennyire lázba hozni. :)
2023. ápr. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#7 látom most sem alszol😄

Én pont ma olvastam a suliba és ugyan olyan élmény volt mjnt elsőre. Akármennyire tudom hogy Dobby meghal vagy Fred vagy Tonks vagy Lupin ugyanúgy össze kellet szorítanom az állam, hogy ne zokogjak föl hangosan.

Bocsi a helyesírási hibákért!

2023. ápr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

10-15 éves koromig kb 8 szor olvastam újra az egész sorozatot. Azóta már pár éve nem, áttértem a fanfictionokra.

Persze közel sem volt ugyan az az élmény, az első újraolvasás viszont mindig különleges élmény, ilyenkor olvasás közben egy csomó minden feltűnik, ami először nem tűnt fel, és megértek dolgokat. Még a második újraolvasás is érdekes emiatt talán.

Onnantól viszont inkább csak azért olvastam, mert újra benne akartam lenni a világban, elmerülni a varázslatban.

2023. ápr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#9: "olvasás közben egy csomó minden feltűnik, ami először nem tűnt fel, és megértek dolgokat."

Egyszerre olvastuk a könyveket a gyerekeimmel, mikor megjelentek. A Félvér Herceg végén le voltunk döbbenve Piton árulásán, de a lányom csak annyit mondott:

-Piton nem lehet áruló.

-Miért?

-Mert a Tűz Serlegében ott volt Barty Kupor Malíciamutatója, amiben a használója megláthatja az ellenségeit. Dumbledore és McGalagony mellett ott látszott Piton is a tükörben. Ha Voldemort leghűségesebb szolgájának Piton az ellensége, akkor Piton nem lehet Voldemort szolgája!

Egészen ledöbbentett, hogy képes ilyesmire emlékezni és le is vezetni a gondolatmenetet 13 évesen. És mint kiderült, igaza lett. Ez az apróság is azt mutatja, hogy a kritikusok véleményével ellentétben, mennyire jól van megírva a HP sorozat.

2023. ápr. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!