Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Philip K Dick szerintetek...

Philip K Dick szerintetek élvezhető?

Figyelt kérdés

A novelláit szinte kivétel nélkül szeretem és van jónéhány regénye, amit szívesen előveszek bármikor, de ez az 50-es, 60-as évek eleje inkább. Na de a kései könyveihez vagy hülye vagyok, vagy tényleg ennyire élvezhetetlen. Nehezen csúsznak le, küzdök minden sorával, sokszor nem is értem a történéseket, mert annyira csapongó vagy követhetetlen.

Még van tőle 3 vagy 4 könyve a polcon, de már a gyomrom felfordul tőle.

Persze jogos, hogy akkor minek olvasom, de ha már ennyi művén túlvagyok, akkor befejezem, plusz tényleg vannak jó darabok is közte.



2023. ápr. 28. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Fantasztikus ötletei vannak a pasasnak (na jó, kivéve mikor a vallásos látomásairól kezdett írni), de rettentő szárazon ír, egy szenvedés olvasni.

Én nem olvastam el minden könyvét, csak amiket érdekesebbnek találtam. Kedvencem a Maze of Death.

2023. ápr. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. A novellái többnyire jók (mintha a korlátos terjedelem az "őrületét" is korlátozná, Kingnél is ezt érzem néha), de a könyvei között van néhány, amibe beletört a bicskám, pedig nem vagyok az a típus, akinek mindent a szájába kell rágni (Vonnegut pl. nagy kedvencem). Kedvencem a Figyel az ég, de pl. az Álmodnak-e az androidok-ot többszöri nekirugaszkodással sikerült csak kivégeznem (a filmet sem szeretem, hiába klasszikus), és azt hiszem a Palmer Eldritch-nél adtam fel végleg. A Maze of Death-et viszont nem olvastam, az emészthető?
2023. ápr. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, a Maze of Death egy kivételesen jó darab. :)


Érdekes, az Androidok nekem is nehezemre esett, de a 2017-es Denis Villeneuve rendezést például nagyon szeretem.

2023. ápr. 29. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!